Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
45728 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 2 - August Cieszkowski. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN | |
45729 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 56. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN SOLD | |
45730 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 55. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN SOLD | |
45731 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 42. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN SOLD | |
45732 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 19. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN SOLD | |
45733 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 15. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN SOLD | |
45734 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 12. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN SOLD | |
45735 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 11. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN SOLD | |
45736 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 15. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN | |
45737 |
1939 list z Łodzi 20.VII. do Niemiec. | Fi.Ck10 |
| 10 PLN | |
45738 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 3 pochodząca z archiwum wzorów stemplowana datownikiem Głównej Składnicy Materiałów Pocztowych w Warszawie w przededniu wprowadzenia całostek do obiegu, dodatkowo stempel "WZÓR / SKASOWANO", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp88 WZÓR |
| 1 200 PLN | |
45739 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka okazowa (reklamowa) z ilustracją 28 ze stemplem "WZÓR", gwarancja Pelczar. | Fi.Cp88 WZÓR |
| 1 200 PLN | |
45740 |
1941 całostka z sygnaturą I.44. | Fi.Cp9III |
| 40 PLN | |
45741 |
1944 całostka z podobizna A. Hitlera. | Fi.Cp10 |
| 10 PLN SOLD | |
45742 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4. | Fi.Cp89 |
| 100 PLN | |
45743 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 58 z miejscowego obiegu pocztowego z Siedlec nadana 7.09.44, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp89 |
| 900 PLN | |
45744 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 54 z obiegu pocztowego z Lublina, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp89 |
| 800 PLN SOLD | |
45745 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 31 z obiegu pocztowego z Lublina. | Fi.Cp89 |
| 800 PLN | |
45746 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 11 z obiegu pocztowego z Lublina nadana 24.09.44 do Chełma Lubelskiego, znaczki serii Goznak doklejone "dla ozdoby" ponad taryfę pocztową, gwarancja Pelczar.. | Fi.Cp89, 342, 343 |
| 800 PLN | |
45747 |
1944 wydanie lubelskie, całostka z podobizną Marii Skłodowskiej Curie na filatelistycznej całości wysłanej miejscowo z urzędu pocztowego Poznań 2 dworzec nadana 29.06.48, prawidłowa opłata za ekspres plus polecenie, kartka nie wypisana. | Fi.Cp89, 459, 460 |
| 360 PLN | |
45748 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.59 - Klasycyzm: Bejsce - Dwór z końca XVIII wieku; litery nadruku cienkie, czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp89I |
| 200 PLN | |
45749 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko; litery nadruku cienkie, czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp89I |
| 180 PLN SOLD | |
45750 |
1944 wydanie lubelskie, kartki z ilustracją nr 48 z nadrukami typ I i typ II, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp89I, II |
| 250 PLN SOLD | |
45751 |
1944 wydanie lubelskie, zestaw trzech kartek z ilustracją nr 34 - Jan Matejko; dwie na całostce Cp86 z nadrukami typ I i typ II, oraz na całostce Cp87, wszystkie gwarancja Pelczar. | Fi.Cp89I, II, 90 |
| 1 800 PLN | |
45752 |
1945 przedwojenna koperta Ck9 z czarnym nadrukiem zasłaniającym znak opłaty używane do celów służbowych, rzadkie, gwarancja. | Fi.CfkU1 |
| 250 PLN | |
45753 |
1945 koperta GG Ck2 z czarnym nadrukiem zasłaniającym znak opłaty używane do celów służbowych, tutaj użyte przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów jako służbowy list polecony, rzadki stempel i erka ministerstwa, koperty użyte pocztowo są bardzo rzadkie, gwarancja Weźranowski. | Fi.CfkU2b |
| 750 PLN | |
45754 |
1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por. Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja. | Fi.CfpU4 |
| 160 PLN | |
45755 |
1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 1a, karton piaskowy. | Fi.Cp91II |
| 130 PLN | |
45756 |
1945 całostka bez napisu Łódź z hasłem propagandowym nr 1a, karton kremowoszary. | Fi.Cp91IIy |
| 105 PLN SOLD | |
45757 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 7b z obiegu pocztowego z Krakowa. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
45758 |
1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 2 - "WRACAMY NAD POLSKIE MORZE", karta wysłana 12.VII z Poznania do Grodziska Mazowieckiego, znak opłaty skasowany datownikiem POZNAŃ 2 z wyróżnikiem "cc"; stempelek cenzury wojskowej nr.1616; bardzo dobry stan zachowania (karta w rzeczywistości prezentuje się znacznie lepiej niż na skanie, chodzi o przebarwienia). | Fi.Cp92II |
| 150 PLN | |
45759 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 7a z obiegu pocztowego z Wielunia, stempel cenzury wojskowej nr 1719. | Fi.Cp92II |
| 140 PLN | |
45760 |
1945 całostka na kartonie seledynowym. | Fi.Cp93 |
| 65 PLN | |
45761 |
1945 całostka na kartonie szarobiały. | Fi.Cp93 |
| 65 PLN SOLD | |
45762 |
1945 całostka na kartonie kremowym ze stemplem okolicznościowym z Grunwaldu. | Fi.Cp93 |
| 60 PLN | |
45763 |
1945 pomnik Jagiełły w Krakowie, całostka. | Fi.Cp93 |
| 50 PLN SOLD | |
45764 |
1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym. | Fi.Cp94B |
| 120 PLN SOLD | |
45765 |
1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem. | Fi.Cp95AI |
| 30 PLN | |
45766 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta z prywatną ilustracją Święto Sportu Śląskiego, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, skasowana 18.VI w Katowicach stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO SPORTU ŚLĄSKIEGO CZERWIEC 1946 SPORT TO ZDROWIE" (Myślicki 46 044); rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp95AI |
| 200 PLN | |
45767 |
1945 Belweder, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.Cp95AIIxa |
| 40 PLN | |