The auction will start on 21.06.2024

Auction 115. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
45527

1920 całostka przeznaczona do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym tekstem propagandowym.

Fi.Cp33
50 PLN
45528

1920 kartka z hasłem propagandowym b.

Fi.Cp35B
80 PLN
45529

1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am).

Fi.Cp35I
40 PLN
45530

1920 kartka wydania obiegowego bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
40 PLN
45531

1920kartka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN
SOLD
45532

1920 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp36
45 PLN
SOLD
45533

1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
15 PLN
45534

1921 całostka z usterką w postaci uszkodzonej litery P w POCZTOWA.

Fi.Cp38
36 PLN
SOLD
45535

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
20 PLN
45536

1921 kartka z Włocławka do MSW w Warszawie.

Fi.Cp38
50 PLN
45537

1921 całostka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp38
40 PLN
SOLD
45538

1921 kartka z Trzebini do Niemiec.

Fi.Cp39!
18 PLN
SOLD
45539

1921 kartka obiegu pocztowego z Ustrzyk Dolnych do Lwowa.

Fi.Cp39, 117
25 PLN
45540

1921-1922 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 44,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 20.VI.22 z Warszawy do Krakowa;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy jasny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 11.VII.22 z Warszawy do Krakowa;

karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 14.X.22 z Warszawy do Krakowa;

karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp40I-II, 41
288 PLN
SOLD
45541

1921 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
45542

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego, 8+8 mk - część na odpowiedź, wysłana 9.5.22 z Siedlec do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp41B
27 PLN
SOLD
45543

1921 pokwitowanie telegraficzne z Łochowa.

Fi.Ct8, 114
70 PLN
45544

1922 pokwitowanie telegraficzne z Tłuszcza, dziurki po archiwizacji.

Fi.Ct8, 125I
80 PLN
45545

1922 pokwitowanie telegraficzne wydania dla Górnego Śląska, gwarancja Pelczar.

Fi.Ct18b
800 PLN
45546

1922 kartka wydania poczty polskiej bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na wysoka inflacje i szybko wzrastające taryfy pocztowe.


60 PLN
SOLD
45547

1922 kartka wydania poczty polskiej do obrotu zagranicznego bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na wysoka inflacje i szybko wzrastające taryfy pocztowe.


60 PLN
SOLD
45548

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków.

Fi.Ct8
15 PLN
45549

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego w Krakowie.

Fi.Ct12
40 PLN
45550

1923 Przewartościowanie "warszawskie" 400 mk/80 mk - pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł", przewartościowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej (Fi.1300.-), z obiegu; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach).

Fi.Ct15
1 200 PLN
45551

1925 kartka z kasownikiem Bielsko 2 (na Śląsk) 23.III.25 do Czechosłowacji.

Fi.Cp42
15 PLN
45552

1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, rysunek nieretuszowany, format 140x90 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 5/10 z Trzebini do Warszawy, znak opłaty skasowany datownikiem poaustriackim; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp42
60 PLN
45553

1926 kartka z Trzebini 9.X.26 do Wiednia, sygnatura P.Z.G. 76.

Fi.Cp43I
10 PLN
45554

1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.); karta dofrankowana i 20.X jako ekspresowa wysłana z miejscowości Bytom Nowy do Trzebini; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp43I, 192
30 PLN
45555

1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna - część na odpowiedź wysłana 13.11.27 z Krotoszyna do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.100.-).

Fi.Cp44IB
60 PLN
45556

1926 kartka z sygnaturą 235-5.000.000-26 z Katowic do Niemiec.

Fi.Cp45
15 PLN
45557

1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia.

Fi.Cp45I
50 PLN
45558

1926 całostka z Mysłowic do Niemiec.

Fi.Cp45I
20 PLN
45559

1926 kartka wysłana z Lędzin

Fi.Cp45I
20 PLN
45560

1926 całostka z sygnaturą krótką z obiegu pocztowego z 1934 roku. W górnej części uszczerbiona

Fi.Cp45Ia
25 PLN
45561

1927 kartka z Torunia 4.7.27 do Wielkiego Komorska, sygnatura II-1927.

Fi.Cp46
10 PLN
45562

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.70.-).

Fi.49IIA
40 PLN
45563

1928 kartka z sygnaturą II-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
45564

1928 kartka z sygnaturą VIII.1928.

Fi.Cp48
10 PLN
45565

1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928.

Fi.Cp48
10 PLN
45566

1928 Henryk Sienkiewicz, całostka makulaturowaz drukiem dwustronnym, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp48I MK
1 800 PLN