45528 |
1920 kartka z hasłem propagandowym b. | Fi.Cp35B |
| 80 PLN | |
45529 |
1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am). | Fi.Cp35I |
| 40 PLN | |
45530 |
1920 kartka wydania obiegowego bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35I |
| 40 PLN | |
45531 |
1920kartka bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35I |
| 30 PLN SOLD | |
45532 |
1920 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka do korespondencji zagranicznej. | Fi.Cp36 |
| 45 PLN SOLD | |
45533 |
1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego. | Fi.Ct5 |
| 15 PLN | |
45534 |
| 36 PLN SOLD | |
45535 |
1921 całostka do obrotu krajowego. | Fi.Cp38 |
| 20 PLN | |
45536 |
1921 kartka z Włocławka do MSW w Warszawie. | Fi.Cp38 |
| 50 PLN | |
45537 |
1921 całostka do korespondencji krajowej. | Fi.Cp38 |
| 40 PLN SOLD | |
45538 |
1921 kartka z Trzebini do Niemiec. | Fi.Cp39! |
| 18 PLN SOLD | |
45539 |
1921 kartka obiegu pocztowego z Ustrzyk Dolnych do Lwowa. | Fi.Cp39, 117 |
| 25 PLN | |
45540 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 44,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny; karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 20.VI.22 z Warszawy do Krakowa; karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy jasny; karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny; karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 11.VII.22 z Warszawy do Krakowa; karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 14.X.22 z Warszawy do Krakowa; karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk. na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp40I-II, 41 |
| 288 PLN SOLD | |
45541 |
1921 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
45542 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego, 8+8 mk - część na odpowiedź, wysłana 9.5.22 z Siedlec do Warszawy; dobry stan zachowania. | Fi.Cp41B |
| 27 PLN SOLD | |
45543 |
1921 pokwitowanie telegraficzne z Łochowa. | Fi.Ct8, 114 |
| 70 PLN | |
45544 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z Tłuszcza, dziurki po archiwizacji. | Fi.Ct8, 125I |
| 80 PLN | |
45545 |
1922 pokwitowanie telegraficzne wydania dla Górnego Śląska, gwarancja Pelczar. | Fi.Ct18b |
| 800 PLN | |
45546 |
1922 kartka wydania poczty polskiej bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na wysoka inflacje i szybko wzrastające taryfy pocztowe. | |
| 60 PLN SOLD | |
45547 |
1922 kartka wydania poczty polskiej do obrotu zagranicznego bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na wysoka inflacje i szybko wzrastające taryfy pocztowe. | |
| 60 PLN SOLD | |
45548 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków. | Fi.Ct8 |
| 15 PLN | |
45549 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego w Krakowie. | Fi.Ct12 |
| 40 PLN | |
45550 |
1923 Przewartościowanie "warszawskie" 400 mk/80 mk - pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł", przewartościowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej (Fi.1300.-), z obiegu; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach). | Fi.Ct15 |
| 1 200 PLN | |
45551 |
| 15 PLN | |
45552 |
1925 Kolumna Zygmunta - 10 gr, rysunek nieretuszowany, format 140x90 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, bez sygnatury nakładu; karta wysłana 5/10 z Trzebini do Warszawy, znak opłaty skasowany datownikiem poaustriackim; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp42 |
| 60 PLN | |
45553 |
| 10 PLN | |
45554 |
1926 Kolumna Zygmunta - 10 gr, kreski tła dochodzą do cyfr nominału, format 148x105 mm, długość napisu KARTKA POCZTOWA 56,5 mm, sygnatura (P.Z.G.No 76-10.000.0000-26.); karta dofrankowana i 20.X jako ekspresowa wysłana z miejscowości Bytom Nowy do Trzebini; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp43I, 192 |
| 30 PLN | |
45555 |
1926 Kolumna Zygmunta - karta podwójna - część na odpowiedź wysłana 13.11.27 z Krotoszyna do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.100.-). | Fi.Cp44IB |
| 60 PLN | |
45556 |
| 15 PLN | |
45557 |
1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia. | Fi.Cp45I |
| 50 PLN | |
45558 |
1926 całostka z Mysłowic do Niemiec. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
45559 |
1926 kartka wysłana z Lędzin | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
45560 |
| 25 PLN | |
45561 |
| 10 PLN | |
45562 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.70.-). | Fi.49IIA |
| 40 PLN | |
45563 |
1928 kartka z sygnaturą II-1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
45564 |
1928 kartka z sygnaturą VIII.1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
45565 |
1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
45566 |
1928 Henryk Sienkiewicz, całostka makulaturowaz drukiem dwustronnym, gwarancja i opis Pelczar. | Fi.Cp48I MK |
| 1 800 PLN | |
45567 |
1928 Henryk Sienkiewicz, próba całostki w barwie oliwkowoszarej z sygnaturą pierwszego nakładu, gwarancja i opis (jako próba Cp50) Pelczar. | Fi.Cp48IP |
| 2 500 PLN | |