The auction will end on 08.07.2024

Auction 114. Overprint editions 1918-1919

24665

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z obniżonym nadrukiem pierwszą formą (zwykły znaczek kasowany Fi.200.-), dodatkowo z usterką na poz.84 "S z łezką", poza ścienionym na całej powierzchni papierem w niezłym stanie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.34
Mi.33
60 PLN
24666

Fi.34
Mi.33
240 PLN
24667

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.34
Mi.33
150 PLN
24668

Fi.34 B
Mi.33
2 400 PLN
24669

Fi.35
Mi.33
400 PLN
24670

Fi.35
Mi.34
220 PLN
24671

Fi.35
Mi.34
100 PLN
24672

Fi.35
Mi.34
100 PLN
24673

Fi.35
Mi.34
250 PLN
24674

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 94, gwarancja Mikstein, Taipale.

Fi.35
Mi.34
100 PLN
24675

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 63, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.35
Mi.34
360 PLN
24676

Fi.36
Mi.35
800 PLN
24677

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.4 "cienkie Z" (Fi.850.-), sygnowany mgr Sawczak - Knihinicki, gwarancja i opis Miszczak.

Fi.36 B1
Mi.35
800 PLN
24678

1919 wydanie krakowskie - BIAŁA, znaczek z nadrukiem formą IIB poz.73, pięknie i bardzo czytelnie skasowany w Białej, sygnowany, gwarancja Brodetzki, z opisem Mikstein.

Fi.37II
Mi.36
6 000 PLN
24679

Fi.37II, 34, 42, 43
5 000 PLN
24680

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 25/80 hal.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
24681

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
24682

Fi.38
Mi.48
25 PLN
24683

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
24684

1919 wydanie krakowskie - KROSNO, oryginalnie użyty kasowany znaczek za 25/80 hal., gwarancja i opis kasownika.

Fi.38
Mi.48
60 PLN
24685

1919 wydanie krakowskie - ŁAŃCUT, oryginalnie użyty dnia 30.I.19 w Łańcucie znaczek za 25/80 hal., czytelnie odbity datownik, gwarancja i opis datownika Mikstein.

Fi.38
Mi.48
100 PLN
24686

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
24687

1919 wydanie krakowskie - TARNÓW, czytelnie skasowany w dniu 15.II. znaczek za 25/80 hal., gwarancja i opis kasownika.

Fi.38
Mi.48
40 PLN
24688

Fi.38
Mi.48
400 PLN
24689

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.38No
Mi.48K
400 PLN
24690

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.69, minimalny ślad podlepki, sygnowany ŚWIAT, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.40
Mi.38
220 PLN
24691

Fi.40
Mi.38
150 PLN
24692

Fi.40
Mi.38
500 PLN
24693

Fi.40
Mi.38
200 PLN
24694

Fi.40
Mi.38
200 PLN
24695

Fi.40
Mi.38
100 PLN
24696

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.49 "mocno uszkodzona litera A w POCZTA - tzw.gwóźdź", poza mocnym śladem po podlepce w ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.40 B
Mi.38
1 200 PLN
24697

Fi.40 B3
Mi.38
600 PLN
24698

Fi.40No
Mi.38K
4 500 PLN
24699

1919 wydanie krakowskie, znaczek z poz. 57 podwójnym nadrukiem pierwszej formy, doskonały stan zachowania, rzadkie pochodzące z jednego stuznaczkowego arkusza, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.40Np
Mi.38DD
15 000 PLN
24700

Fi.41
Mi.39
45 PLN
24701

Fi.41
Mi.39
70 PLN
24702

Fi.41
Mi.39
80 PLN
24703

Fi.41
Mi.39
70 PLN
24704

Fi.41
Mi.39
60 PLN