24145 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z usterka w postaci uszkodzonego prawego brzegu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.2 Mi.2 |
| 50 PLN | |
24146 |
1918 seria pomnikowa, czworoblok z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Mikstein. | Fi.2 Mi.2 |
| 80 PLN | |
24147 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem wychodzącym poza margines znaczka. | Fi.2 |
| 50 PLN | |
24148 |
1918 seria pomnikowa, znaczek wydania przedrukowego stemplowany grzecznościowo na kartce w pierwszym dniu obiegu 17.11.18. | Fi.2 |
| 100 PLN | |
24149 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 5 fen./2 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.15 "uszkodzone z", gwarancja. | Fi.2 B |
| 30 PLN | |
24150 |
1918 seria pomnikowa, marginesowa parka znaczków za 5 f./2 gr., lewy z błędem na poz.52 "uszkodzona litera k" (inne błędy Fi.217,50), gwarancja. | Fi.2 B |
| 120 PLN | |
24151 |
1918 seria pomnikowa, kartka wysłana 4.12.18 z Warszawy do Krakowa, ładny stan zachowania. | Fi.2, 3 Mi.2, 3 |
| 800 PLN | |
24152 |
1918 seria pomnikowa, frankatura dwukolorowa - 5 fen/2 gr + 10 fen/6 gr na widokówce wysłanej 13.12 z Warszawy do Krakowa, znaczki skasowane niemieckim datownikiem WARSCHAU z wyróżnikiem "**g", datownik odbiorczy dwujęzyczny okupacyjny KRAKAU KRAKÓW 1 z wyróżnikiem "1c" z 14 XII, przesyłka z wczesnego okresu po odzyskaniu niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2, 3 |
| 500 PLN | |
24153 |
1918 seria pomnikowa, frankatura dwukolorowa - 5 fen/2 gr + 10 fen/6 gr z błędem nadruku na poz.20 "kropka między nóżkami litery k w Polska" na widokówce wysłanej 19.12 z miejscowości Brzeziny do Warszawy, przesyłka z wczesnego okresu po odzyskaniu niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2, 3 B3 |
| 600 PLN | |
24154 |
1918 seria pomnikowa, dwa znaczki za 5 f./2 gr. i 10 fen./6 gr. na wycinku z przedrukowej karty pocztowej, drugi z błędem "uszkodzone P w Poczta", gwarancja. | Fi.2, 3 B4 |
| 40 PLN | |
24155 |
1918 wydania przedrukowe, mieszana frankatura różnych wydań na bankowym liście poleconym z Łodzi do Poznania, olbrzymia koperta o wymiarach 37 x 13 cm do przesyłania dokumentów bankowych, opłata 93 fen., na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.2, 3, 13I, 14I, 85B, 86B, 88B |
| 800 PLN | |
24156 |
1918 seria pomnikowa, kartka polecona z Warszawy nadana 23.06.19 do Szwajcarii, mieszana frankatura różnych wydań, kartka opłacona jak list, prawdopodobnie znaczek serii pomnikowej, wydania Komisji Rządzącej i znaczek w walucie koronowej za 3 hal. doklejone nad taryfę pocztową jako ciekawostka, późne użycie znaczka wydania przedrukowego, stempel cenzury korespondencji zagranicznej przy MSZ. | Fi.2, 60, 73B, 87-89B |
| 500 PLN | |
24157 |
1918 seria pomnikowa, trzy pierwsze znaczki skasowane 16.1.1919 na karcie przedrukowej wydania warszawskiego datownikiem urzędu Warszawa 1 z wyróżnikiem "q"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.2-4, Cp2I |
| 40 PLN | |
24158 |
1918 seria pomnikowa, seria stemplowana. | Fi.2-5 Mi.2-5 |
| 80 PLN | |
24159 |
| 30 PLN | |
24160 |
1918 seria pomnikowa, seria kasowana na wycinkach. | Fi.2-5 |
| 50 PLN | |
24161 |
1918 seria pomnikowa, cztery znaczki na kopercie skasowane 11.12 datownikiem LODZ z wyróżnikiem "**a"; dobry stan zachowania. | Fi.2-5 |
| 60 PLN | |
24162 |
1918 seria pomnikowa, kartka z Płocka wysłana 13.01.19 do Piotrkowa, znaczki unieważnione prowizorycznym kasownikiem Płocka, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2. 3 Mi.2, 3 |
| 1 500 PLN | |
24163 |
| 40 PLN | |
24164 |
1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z błędem "Poezta". | Fi.2B1 Mi.2 |
| 40 PLN | |
24165 |
1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "Poezta". | Fi.2B1 Mi.2 |
| 100 PLN | |
24166 |
1918 seria pomnikowa, prawy górny znaczek z błędem "Poezta", lewy dolny znaczek z błędem "kropka w k", znaczek z błędem B1 opis i gwarancja Schmutz. | Fi.2B1, B3 Mi.2 |
| 100 PLN | |
24167 |
| 70 PLN | |
24168 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "plamka przylegająca do l", gwarancja Falkowski. | Fi.2B6 Mi.2 |
| 50 PLN | |
24169 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z niedodrukiem brzegowym prawej części znaczka podstawowego, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3 Mi.3 |
| 40 PLN | |
24170 |
| 50 PLN | |
24171 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka. | Fi.3 Mi.3 |
| 70 PLN | |
24172 |
1918 seria pomnikowa, znaczek stemplowany kasownikiem z Pabianic. | Fi.3 Mi.3 |
| 50 PLN | |
24173 |
| 100 PLN | |
24174 |
1918 seria pomnikowa, parka znaczków z dolnym marginesem z przesuniętym nadrukiem w poziomie wychodzącym poza obrys znaczka. | Fi.3 Mi.3 |
| 65 PLN | |
24175 |
1918 seria pomnikowa, dwunasto blok z rzadko spotykanym na tym wydaniu abklaczem nadruku. | Fi.3 Mi.3 |
| 360 PLN | |
24176 |
1918 seria pomnikowa, pozioma trójka z przesuniętą perforacją pionową na krawędź rysunku znaczka. | Fi.3 Mi.3 |
| 60 PLN | |
24177 |
1918 seria pomnikowa, parka znaczków z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Mikstein. | Fi.3 Mi.3 |
| 60 PLN | |
24178 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Mikstein. | Fi.3 Mi.3 |
| 40 PLN | |
24179 |
1918 seria pomnikowa - (O)PŁACIĆ, znaczek za 10 fen./6 gr. z nieznanym ramkowym stempelkiem (O)PŁACIĆ lub (DO)PŁACIĆ, o nieokreślonym charakterze, dodatkowo znaczek unieważniono ręcznie przez kreślenie, stempelek ten mógłby być prekursorem lokalnego stempelka dopłaty, lub pomocniczym stemplem do oznaczania listów wymagających dodatkowej opłaty lub dopłaty, gwarancja. | Fi.3 |
| 300 PLN | |
24180 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. z błędem na poz.20 "kropka między nóżkami litery k", gwarancja i opis. | Fi.3 B3 |
| 40 PLN | |
24181 |
1918 list firmowy z Warszawy nadany 14.01.19 do Zawiercia, mieszana frankatura znaczków dwóch wydań prowizorycznych, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.3, 11II Mi.3, 9II |
| 1 000 PLN | |
24182 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3B1 Mi.3 |
| 40 PLN | |
24183 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta". | Fi.3B1 Mi.3 |
| 40 PLN | |
24184 |
1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "Poezta". | Fi.3B1 Mi.3 |
| 80 PLN | |