Auction 114. Overprint editions 1918-1919

24145

1918 seria pomnikowa, znaczek z usterka w postaci uszkodzonego prawego brzegu, gwarancja i opis Schmutz.

Mi.2
50 PLN
24146

1918 seria pomnikowa, czworoblok z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Mikstein.

Mi.2
80 PLN
24147

50 PLN
24148

1918 seria pomnikowa, znaczek wydania przedrukowego stemplowany grzecznościowo na kartce w pierwszym dniu obiegu 17.11.18.

100 PLN
24149

Fi.2 B
30 PLN
24150

1918 seria pomnikowa, marginesowa parka znaczków za 5 f./2 gr., lewy z błędem na poz.52 "uszkodzona litera k" (inne błędy Fi.217,50), gwarancja.

Fi.2 B
120 PLN
24151

Fi.2, 3
Mi.2, 3
800 PLN
24152

1918 seria pomnikowa, frankatura dwukolorowa - 5 fen/2 gr + 10 fen/6 gr na widokówce wysłanej 13.12 z Warszawy do Krakowa, znaczki skasowane niemieckim datownikiem WARSCHAU z wyróżnikiem "**g", datownik odbiorczy dwujęzyczny okupacyjny KRAKAU KRAKÓW 1 z wyróżnikiem "1c" z 14 XII, przesyłka z wczesnego okresu po odzyskaniu niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2, 3
500 PLN
24153

1918 seria pomnikowa, frankatura dwukolorowa - 5 fen/2 gr + 10 fen/6 gr z błędem nadruku na poz.20 "kropka między nóżkami litery k w Polska" na widokówce wysłanej 19.12 z miejscowości Brzeziny do Warszawy, przesyłka z wczesnego okresu po odzyskaniu niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2, 3 B3
600 PLN
24154

1918 seria pomnikowa, dwa znaczki za 5 f./2 gr. i 10 fen./6 gr. na wycinku z przedrukowej karty pocztowej, drugi z błędem "uszkodzone P w Poczta", gwarancja.

Fi.2, 3 B4
40 PLN
24155

1918 wydania przedrukowe, mieszana frankatura różnych wydań na bankowym liście poleconym z Łodzi do Poznania, olbrzymia koperta o wymiarach 37 x 13 cm do przesyłania dokumentów bankowych, opłata 93 fen., na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.2, 3, 13I, 14I, 85B, 86B, 88B
800 PLN
24156

1918 seria pomnikowa, kartka polecona z Warszawy nadana 23.06.19 do Szwajcarii, mieszana frankatura różnych wydań, kartka opłacona jak list, prawdopodobnie znaczek serii pomnikowej, wydania Komisji Rządzącej i znaczek w walucie koronowej za 3 hal. doklejone nad taryfę pocztową jako ciekawostka, późne użycie znaczka wydania przedrukowego, stempel cenzury korespondencji zagranicznej przy MSZ.

Fi.2, 60, 73B, 87-89B
500 PLN
24157

Fi.2-4, Cp2I
40 PLN
24158

1918 seria pomnikowa, seria stemplowana.

Fi.2-5
Mi.2-5
80 PLN
24159

Fi.2-5
Mi.2-5
30 PLN
24160

1918 seria pomnikowa, seria kasowana na wycinkach.

Fi.2-5
50 PLN
24161

1918 seria pomnikowa, cztery znaczki na kopercie skasowane 11.12 datownikiem LODZ z wyróżnikiem "**a"; dobry stan zachowania.

Fi.2-5
60 PLN
24162

1918 seria pomnikowa, kartka z Płocka wysłana 13.01.19 do Piotrkowa, znaczki unieważnione prowizorycznym kasownikiem Płocka, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2. 3
Mi.2, 3
1 500 PLN
24163

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie.

Fi.2B1
Mi.2
40 PLN
24164

1918 seria pomnikowa, dolny lewy znaczek z błędem "Poezta".

Fi.2B1
Mi.2
40 PLN
24165

1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "Poezta".

Fi.2B1
Mi.2
100 PLN
24166

Fi.2B1, B3
Mi.2
100 PLN
24167

Fi.2B5
Mi.2
70 PLN
24168

Fi.2B6
Mi.2
50 PLN
24169

Mi.3
40 PLN
24170

Mi.3
50 PLN
24171

Mi.3
70 PLN
24172

1918 seria pomnikowa, znaczek stemplowany kasownikiem z Pabianic.

Mi.3
50 PLN
24173

1918 seria pomnikowa, pasek znaczków z rzadkim w tym wydaniu abklaczem.

Mi.3
100 PLN
24174

Mi.3
65 PLN
24175

Mi.3
360 PLN
24176

Mi.3
60 PLN
24177

1918 seria pomnikowa, parka znaczków z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Mikstein.

Mi.3
60 PLN
24178

1918 seria pomnikowa, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Mikstein.

Mi.3
40 PLN
24179

1918 seria pomnikowa - (O)PŁACIĆ, znaczek za 10 fen./6 gr. z nieznanym ramkowym stempelkiem (O)PŁACIĆ lub (DO)PŁACIĆ, o nieokreślonym charakterze, dodatkowo znaczek unieważniono ręcznie przez kreślenie, stempelek ten mógłby być prekursorem lokalnego stempelka dopłaty, lub pomocniczym stemplem do oznaczania listów wymagających dodatkowej opłaty lub dopłaty, gwarancja.

300 PLN
24180

Fi.3 B3
40 PLN
24181

Fi.3, 11II
Mi.3, 9II
1 000 PLN
24182

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.3B1
Mi.3
40 PLN
24183

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta".

Fi.3B1
Mi.3
40 PLN
24184

Fi.3B1
Mi.3
80 PLN