Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
24853 |
1919 I Polska Wystawa Marek, parka ciętych znaczków za 10+5 f., lewy z błędem nadruku na poz.62 "gruba jedynka", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.103A B5 Mi.119B |
| 200 PLN | |
24855 |
1914- klaser z kumulacją znaczków opłaty skarbowej, sądowej i stemplowej. | |
| 500 PLN SOLD | |
24856 |
1918 PŁOCK - - wydanie w walucie markowej, znaczek za 25 fen., unieważniony okrągłym kasownikiem prowizorycznym w Płocku, pod słabiej czytelnym PŁOCK dobrze widoczna data ''191 , gwarancja i oznaczenie. | Fi.90B Mi.106x |
| 50 PLN SOLD | |
24857 |
1918 POLSKA POCZTA / KONIN - cyfry między gwiazdkami, rzadki jako kasowany znaczek urzędowy za 200 f. unieważniony prowizorycznym kasownikiem w Koninie, gwarancja Krawczyk. | Fi.U9 |
| 100 PLN | |
24858 |
1918 prekursory, list polecony ze Lwowa 21.12.18 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.194, 220 |
| 80 PLN | |
24859 |
1918 obszar byłego zaboru rosyjskiego po okupacji austro-węgierskiej - PIŃCZÓW, rzadki znaczek dopłaty Bośni i Hercegowiny za 50 h. użyty 14.II.19 w Pińczowie. | Mi.P12 |
| 80 PLN | |
24860 |
1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - Katalog Prac Konkursowych, książeczka zawierająca 148 projekty na 35 stronach, w tym 4 - na brakującej zwykle stronie 8 w kolorze niebieskim (kartka luźno włożona), 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie (dwie strony oddzielnie dołożone luzem); część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; kompletny katalog w dobrym stanie, typowe drobne uszkodzenia okładki. | |
| 1 900 PLN | |
24861 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Strumienia wysłany 16.11.18 do Austrii, opłata znaczkiem austriackim, w tym czasie jedynymi w obiegu na terytorium Galicji, wycofanymi z obiegu 20 stycznia 1919. | |
| 230 PLN | |
24862 |
1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - katalog Prac Konkursowych, dwie książeczki zawierające (na 35 stronach) 144 projekty znaczków w kolorze niebieskim w pierwszej książeczce i brązowej w drugiej książeczce, i po 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie, brakująca jak w większości katalogów strona 8; część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; katalogi z uszkodzeniami okładek w środku w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 2 200 PLN | |
24863 |
1918 JABŁONNA, znaczek ze stemplem prowizorycznym z Jabłonnej. | |
| 105 PLN SOLD | |
24864 |
1919 znaczki wydania Komisji Rządzącej stemplowane na kopercie bez obiegu pocztowego. | Fi.55-7, 59-65 |
| 100 PLN | |
24865 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria kasowana (Fi.100.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Krawczyk. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 80 PLN | |
24866 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria pięknie kasowana i lokalnie ząbkowana w ŻYWCU, gwarancja Jaszczyk. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 600 PLN | |
24867 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.130.-), najdroższy znaczek za 6 hal gwarancja; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 110 PLN | |
24868 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek ze spektakularną, powtarzalną tylko w części nakładu usterką w postaci plamy nad literą Z w wyrazie POCZTA, gwarancja na życzenie | Fi.58 Mi.57 |
| 120 PLN | |
24869 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej AMBULANS 365 ROZWADÓW - PRZEWORSK, znaczek za 6 h. czytelnie skasowany datownikiem ambulansowym - wzór charakterystyczny dla Dyrekcji Lwowskiej - do tej pory z tego okresu nieznany, gwarancja Krawczyk. | Fi.58 Mi.57 |
| 300 PLN | |
24870 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 hal., gwarancja. | Fi.58 Mi.57 |
| 60 PLN | |
24871 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 h. z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", sygnowany WP, oznaczony 58B1, gwarancja Schmutz. | Fi.58 B1 Mi.57 |
| 90 PLN | |
24872 |
1919 BOGUCHWAŁA - wydanie Komisji Rządzącej, 15 hal unieważniony idealnie odciśniętym stemplem prowizorycznym - jednoobrączkowym datownikiem, słabszy stan zachowania (niewielkie prześwitki). | Fi.60 Mi.59 |
| 60 PLN | |
24873 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Bielska wysłana 3.5.19 do Libiąża, dziurka po archiwizacji. | Fi.60 Mi.59 |
| 80 PLN | |
24874 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Rzeszowa wysłana 20.3.19 do Olkusza. | Fi.60 Mi.59 |
| 100 PLN | |
24875 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, pionowa parka znaczków za 15 h., górny z błędem "wcięcie pod noskiem lewej cyfry 1", gwarancja. | Fi.60 B Mi.59 |
| 50 PLN | |
24876 |
1919 całostka z nadrukiem typ 25a z obiegu pocztowego z Bielska nadana 6.06.19 do Czechosłowacji. | Fi.60, Cp16Ix |
| 100 PLN | |
24877 |
1919 ZNACZKI WYDANIA KOMISJI RZĄDZĄCEJ UŻYTE NA TERENIE BYŁEGO ZABORU ROSYJSKIEGO PO OKUPACJI AUSTRO-WĘGIERSKIEJ, 25 hal - frankatura wielokrotna, parka pozioma na prawidłowo opłaconym liście poleconym przesłanym 1.III miejscowo w Piotrkowie; znaczki unieważnione unarodowionym datownikiem austriackiej poczty polowej z wyróżnikiem "b"; okupacyjna nalepka polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy z wyróżnikiem "e" z dnia 2.III; znaczki tego wydania przeznaczone były dla terenów byłego zaboru austriackiego, ich niefilatelistyczne użycie poza obszarem nominalnego zastosowania jest bardzo rzadko spotykane, unikalny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.62 Mi.61 |
| 2 000 PLN | |
24878 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, fragment koperty urzędowego listu poleconego z Tarnowa 7.III.19. | Fi.62 Mi.61 |
| 20 PLN | |
24879 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek z błędem "kocona". | Fi.65B1 Mi.64 |
| 150 PLN | |
24880 |
1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób znaczków za 3 hal. w kolorze brązowawopurpurowym, gwarancja. | Fi.73 P2 Mi.65 |
| 360 PLN | |
24881 |
1919 wydanie w walucie koronowej, podwójny druk próby znaczka za 3 hal. w kolorze brązowopomarańczowym, rzadka jako gumowana (Fi.480.-), podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.73 P3 Dp Mi.65 |
| 400 PLN | |
24882 |
1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta w czworoblokach, niektóre znaczki w marginesowych lub narożnych, rzadkie z tak wczesnego okresu. | Fi.73-84A Mi.65-76 |
| 2 400 PLN | |
24883 |
1919 wydanie w walucie koronowej, nieząbkowana seria czysta (Fi.480.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.73-84A Mi.65-76 |
| 400 PLN SOLD | |
24884 |
1919 wydanie w walucie koronowej, seria cięta. | Fi.73-84A Mi.65-76 |
| 380 PLN | |
24885 |
1919 wydanie w walucie koronowej, seria cięta. | Fi.73-84A Mi.65-76 |
| 420 PLN | |
24886 |
1919 wydanie w walucie koronowej, kasowana seria cięta (Fi.150.-). | Fi.73-84A Mi.65-76 |
| 120 PLN | |
24887 |
1919 wydanie w walucie koronowej, zestaw znaczków z odmianami barw i papierów. | Fi.73-84A, B Mi.65-88 |
| 2 500 PLN | |
24888 |
1919 wydanie w walucie koronowej, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie. | Fi.73B |
| 25 PLN | |
24889 |
1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w barwie czerwonobrązowej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.73P Mi.65 |
| 80 PLN | |
24890 |
1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w kolorze brązowawopomarańczowym, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.73P3 Mi.65P |
| 60 PLN | |
24891 |
1919 wydanie w walucie koronowej, parka prób znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnoszarozielonym, gwarancja. | Fi.74 P3 Mi.66 |
| 160 PLN | |
24892 |
1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym, gwarancja. | Fi.74 P4 Mi.66 |
| 80 PLN | |
24893 |
1919 wydanie w walucie koronowej, makulaturowy czworoblok z drukiem na zagiętym marginesie, po rozłożeniu zagięcia brak dużej części obrazków górnej parki znaczków. | Fi.74A MK Mi.66 |
| 400 PLN | |