Auction 110. Polish People's Republic 1952-1989

38766

1988 Wojna obronna 1939 r. (V), znaczki za 20 zł w parce pionowej, dolny z błędem na poz.16 "obcięte u góry ł z zł"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3013 B3
Mi.3161
36 PLN
38767

1988 Wojna obronna 1939 r. (V), znaczki za 20 zł w parce pionowej, górny z błędem na poz.21 "ścięta prawa nóżka K w POLSKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3013 B4
Mi.3161
40 PLN
38768

1988 wojna obronna 1939 roku, dolny znaczek z błędem "ścieniałe 0 w nominale".

Fi.3013B1
Mi.3161
15 PLN
38769

Fi.3015MK
Mi.3168
60 PLN
38770

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny.

Fi.3016 ark.
Mi.3163
90 PLN
38771

Fi.3016a
Mi.3163
20 PLN
38772

1988 Światowy Dzień Poczty, znaczek z błędem "przerwane C w POCZTY", gwarancja i opis Walocha.

Fi.3016bB1
Mi.3163
23 PLN
38773

Fi.3020 B1
Mi.3167
15 PLN
38774

1988 200. rocznica Sejmu Czteroletniego, górny znaczek z błędem czerwona plamka na lewo od buławy", gwarancja i oznaczenie.

Fi.3020B1
Mi.3167
20 PLN
38775

1988 200. rocznica Sejmu Czteroletniego, znaczek z błędem czerwona plamka na lewo od buławy", gwarancja i oznaczenie.

Fi.3020B1
20 PLN
38776

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 15 zł (Ignacy Daszyński) z błędem na poz.31 "ścięte k w Polska", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.3021 B2
Mi.3169
40 PLN
38777

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek za 200 zł z marszałkiem Józefem Piłsudskim na ilustrowanej kopercie skasowany 11.11 stemplem okolicznościowym "70-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI".

Fi.3027
Mi.3175
30 PLN
38778

Fi.3027MK
Mi.3175
65 PLN
38779

1988 poczet królów i książąt polskich, seria w arkuszach złożonych w połowie.

Fi.3030- ark.
Mi.3178-9
120 PLN
38780

1988 statki pożarnicze, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3036-41 ark.
Mi.3184-9
200 PLN
38781

Fi.3037 B
Mi.3185
40 PLN
38782

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.137
40 PLN
38783

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107
70 PLN
38784

Fi.bl.137 FDC
Mi.Bl.107
100 PLN
38785

Fi.bl.137 FDC
Mi.Bl.107
100 PLN
38786

1988 SOLIDARNOŚĆ - "Jaruzel musi odejść" Poczta Uśmiechu, zielony znaczek za 270 zł "człowiek z żelazem" w formie bloczka.

30 PLN
38787

1988 SOLIDARNOŚĆ - "Medal za wytrwałość w pracy o ideały Solidarności" Poczta ROiP (Ruch Odwaga i Prawda) i ZNOW (Związkowa Niezależna Oficyna Wydawnicza), narożnikowa parka znaczków za 100 zł przedstawiających awers i rewers medalu.

40 PLN
38788

20 PLN
38789

1988 seria znaczków podziemnej poczty Solidarności.

50 PLN
38790

1988 SOLIDARNOŚĆ - "Pakt Ribbentrop-Mołotow - Czwarty rozbiór Polski" Samorządna Rzeczpospolita-Poczta Solidarność, ARKUSZ DRUKARSKI składający się z trzech nieząbkowanych poziomych pasków trzyznaczkowych (20zł + 50zł + 30zł); rzadki walor, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
38791

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
70 PLN
38792

1989 rocznik znaczków czystych (Fi.109,20).

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
80 PLN
38793

1989 Konie, 70 zł - najdroższy znaczek w serii - arkusz sprzedażny (złożony poziomo), czysty (Fi.140.-).

Fi.3047
Mi.3195
80 PLN
38794

1989 głowy wawelskie (VIII) znaczki za 20 zł do automatów drukowane w postaci rolki, dwa paski pięciu sztuk: bez numeru i z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, znaczki drukowano w ten sposób, że co 5 lub co 10 znaczek ma numer trzy- lub czterocyfrowy na odwrocie, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.3048
Mi.3196
80 PLN
38795

Fi.3063
Mi.3211
100 PLN
38796

1989 45-lecie MO i SB, KPN Pomnik morderców 200.000 Polaków w PRL i ZSRR w latach 1944-1956 czarny nadruk propagandowy Konfederacji Polski Niepodległej, czyste.

Fi.3063
Mi.3211
80 PLN
38797

Fi.3065B1
Mi.3213
25 PLN
38798

1989 45. rocznica bitwy pod Falaise, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - zdwojona postać, podwójny beret itp.

Fi.3065MK
Mi.3213
45 PLN
38799

Fi.3076
Mi.3224
20 PLN
38800

1989 poczet królów i książąt polskich, seria w arkuszach złożonych w połowie.

Fi.3079-80 ark.
Mi.3227-8
120 PLN
38801

1989 poczet królów polskich, znaczek z błędem "uszkodzone litery w wyrazie KOPECKI".

Fi.3080B1
Mi.3228
15 PLN
38802

1989 poczet królów polskich, znaczek z błędem uszkodzone litery w wyrazie KOPECKI".

Fi.3080B1
30 PLN
38803

Fi.3086 Mk
Mi.3234
40 PLN
38804

1989 rośliny lecznicze, parka znaczków za 1000 zł fałszerstwa na szkodę poczty, fotopinia Wysocki.

Fi.3098FPt
Mi.3246PFä
160 PLN
38805

1989 fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 1000 zł, list ofrankowany fałszywym znaczkiem (Fi.400.-), przesłany miejscowo 4.I.1993 w Warszawie, gwarancja Falkowski.

Fi.3098FPt
Mi.PFa3246
300 PLN