The auction will start on 19.04.2024

Auction 110. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
37846

1957 20. rocznica śmierci Andrzeja Struga, cięta próba znaczka w barwie fioletowej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.897P1
1 800 PLN
SOLD
37847

1957 20. rocznica śmierci Andrzeja Struga, cięta próba znaczka w barwie niebieskiej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.897P2
1 800 PLN
SOLD
37848

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok czysty (Fi.90.-).

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN
37849

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok.

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
80 PLN
37850

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN
37851

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok.

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN
37852

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok.

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
65 PLN
37853

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, znaczek z bloku, czysty.

Fi.bl.19 (857)
Mi.1001
40 PLN
37854

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok.

Fi.bl.20
Mi.Bl.21
15 PLN
37855

1957 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z plamą w kolorze czerwonym na lewo od znaku opłaty.

Fi.bl.20
Mi.Bl.21 
20 PLN
37856

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.20 FDC
Mi.Bl.21
20 PLN
37857

1957-1990 kwiaty i owoce - zestaw kompletnych czystych serii znaczków tematycznych, w bardzo dobrym stanie (Mi.80 euro, Fi.203.-); temat - FLORA.


100 PLN
37858

1957 nalepki okolicznościowe VII Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej.


50 PLN
37859

1957 lotniczy list polecony z Warszawy do Austrii, rzadka prowizoryczna erka w barwie czarnej urzędu pocztowego Warszawa 1, list opłacony częściowo znaczkami wycofanymi z obiegu, na odwrocie stempel odbiorczy.


300 PLN
37860

1958 "VI Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Moskwie" widokówka z tekstem i emblematem Esperanto z partyturą i tekstem hymnu festiwalowego w języku esperanto, widokówka wysłana 2.VI z Wrocławia do Gliwic, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym "DOKŁADNY ADRES PRZYSPIESZA DORĘCZENIE LISTU", bardzo dobry stan zachowania; temat - ESPERANTO.

Fi.765
Mi.911
60 PLN
37861

1958 okolicznościowy list polecony z wystawy filatelistycznej w Kielcach.

Fi.891, 892, 894
20 PLN
37862

1958 rocznik znaczków czystych (Fi.238.-).

Fi.900-40
Mi.1045-Bl.22
200 PLN
37863

1958 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 924-26, Fi.233.-).

Fi.900-40
Mi.1045-Bl.22
180 PLN
37864

1958 400-lecie Poczty Polskiej, dolny środkowy znaczek z poz. 92 z błędem "00 zamiast 400".

Fi.900B1
Mi.1045I
100 PLN
37865

1958 400-lecie Poczty Polskiej, znaczek z błędem "00 zamiast 400".

Fi.900B1
Mi.1045I
45 PLN
SOLD
37866

1958 Zabytkowe ratusze, seria z odmianami znaczków za 20 i 40 gr, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.901-2II, 903-5
Mi.1046-47II
50 PLN
37867

1958 Zabytkowe ratusze, seria na kartach maksimum, każdy znaczek skasowany w miejscowości, w której znajduje się dany ratusz.

Fi.901-5
Mi.1046-50
250 PLN
37868

1958 zabytkowe ratusze, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.901II
35 PLN
37869

1958 szlachetne gatunki ryb, lekko przesunięty druk barwy czarnej - podwójne oczy.

Fi.906
Mi.1051
30 PLN
37870

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z niespasowanym drukiem barw, wrażenie druku podwójnego, gwarancja i opis Walocha.

Fi.906
Mi.1051
60 PLN
37871

1958 szlachetne gatunki ryb, blok legitymacyjny znaczka za 40 gr.

Fi.906
30 PLN
37872

1958 szlachetne gatunki ryb, niegumowana próba arkuszowa w barwie zielonej, gwarancja Schmutz.

Fi.907P2
2 000 PLN
37873

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z perforacją przesuniętą już na liczby rozrachunkowe na górze.

Fi.908
Mi.1053
25 PLN
37874

1958 szlachetne gatunki ryb, lekko przesunięty druk barwy niebieskiej - podwójne oko.

Fi.910
Mi.1055
20 PLN
37875

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - efekt "podwójnej" ryby.

Fi.910
Mi.1055 
120 PLN
37876

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z niespasowanym drukiem barw - wrażenie druku podwójnego - między innymi "podwójne oczy".

Fi.910MK
110 PLN
37877

1958 140. rocznica Uniwersytetu Warszawskiego, narożnikowa parka - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.I.-58 - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.911
Mi.1056
40 PLN
37878

1958 140. rocznica Uniwersytetu warszawskiego, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.911
Mi.1056
30 PLN
37879

1958 Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek z błędem "połączone 2 i 5".

Fi.912B1
Mi.1057
159 PLN
SOLD
37880

1958 album "400 lat Poczty Polskiej", album oprócz obszernej treści zawiera arkusik wystawy "400 lat Poczty Polskiej" z Warszawy, oraz serię okolicznościową, w albumie znajdują się liczne nowodruki znaczków z lat 50-tych z napisem WZÓR na odwrocie, często wycięte z albumu i oferowane jako próby, album w bardzo dobrym stanie.

Fi.918-22, 927IIark.
120 PLN
SOLD
37881

1958 karnet - "400 LAT POCZTY POLSKIEJ".

Fi.918-922
Mi.1063-67
30 PLN
SOLD
37882

1958 poczta dyliżansowa z okazji 400-lecia Poczty Polskiej, koperta dofrankowana serią znaczków jubileuszowych, ostemplowanych okolicznościowo 24.10 i przesłana dyliżansem pocztowym na trasie Skierniewice - Nieborów - Łowicz.

Fi.918-922; Ck27
Mi.1063-1067 
20 PLN
37883

1958 400-lecie Poczty Polskiej, parka znaczków ciętych.

Fi.920nz
Mi.1065U
800 PLN
37884

1958 400-lecie Poczty Polskiej, dwa znaczki za 2,10 zł, lewy z przesuniętą w pionie barwą fioletowoniebieską, dla porównania znaczek wydrukowany normalnie (po prawej stronie); czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.921
Mi.1066
50 PLN
37885

1958 karnet - "400 LAT POCZTY POLSKIEJ".

Fi.927I
Mi.1072
40 PLN
SOLD