Auction 110. Communist Poland 1945-1952

36706

1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
35 PLN
36707

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, brzegowa parka makulaturowego i wydrukowanego prawidłowo znaczka za 5 zł. w kolorze oliwkowym, w skrajnym brak dużej części rysunku, niekatalogowana w tej formie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.408a MK
Mi.441
600 PLN
36708

Fi.408a MK
Mi.441a
750 PLN
36709

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy - frankatura pojedyncza, prawidłowo ofrankowany list wysłany 31.3.47 z Białegostoku do Ząbkowic, znaczek skasowany dwuobrączkowym datownikiem BIAŁYSTOK 1 z wyróżnikiem "g", śr.29 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
30 PLN
36710

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
50 PLN
36711

1946 list z Czarnkowa do Trzcianki, ząbkowanie prywatne, gwarancja Wysocki.

Fi.408bB
120 PLN
36712

Fi.409
Mi.442
40 PLN
36713

1946 Henryk IV Probus, parka z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.409
Mi.442
75 PLN
36714

1946 płyta nagrobna księdza Henryka IV Probusa, karta maksimum.

Fi.409
30 PLN
36715

Fi.409MK
Mi.442
120 PLN
36716

1946 Zabytki architektury - płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, znaczek za 6 zł. z rzadkim ząbkowaniem liniowym ZL11 (Fi.200.-), uszkodzony prawy górny narożnik, gwarancja Krawczyk.

Fi.409a
Mi.442
80 PLN
36717

1946 ks. Henryk IV Probus, parka znaczków ciętych, gwarancja Perzyński

Fi.409nz
Mi.442U
4 000 PLN
36718

Fi.410
Mi.443
30 PLN
36719

Fi.411
Mi.444
70 PLN
36720

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca OK - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania (guma na 47 znaczku z niewielkim przywarciem).

Fi.411
Mi.444
100 PLN
36721

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, parka znaczków za 3+12 zł., górny z błędem na poz.8 "plamka nad dźwigiem", gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

Fi.411 B1
Mi.444
120 PLN
36722

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, parka znaczków ciętych za 3+12 zł. (Fi.1600.-), górny znaczek ślad podlepki i żyłka w papierze, dolny lekki ślad po podlepce, prezencja bardzo ładna, gwarancja Schmutz.

Fi.411 nz
Mi.444 U
600 PLN
36723

1946 Komisja Edukacji Narodowej, luzak z prawym górnym marginesem.

Fi.412
Mi.445
75 PLN
36724

1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii.

Fi.412
Mi.445
60 PLN
36725

1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-).

Fi.412+413+414
Mi.445+446+447
600 PLN
36726

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa.

Fi.412-4
Mi.445-7
240 PLN
36727

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
170 PLN
36728

1946 Komisja Edukacji Narodowej, trzy serie w dolnych paskach arkusza.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
36729

Fi.412-4
Mi.445-7
1 100 PLN
36730

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
180 PLN
36731

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
36732

Fi.412-14
Mi.445-47
800 PLN
36733

Fi.412-14
Mi.445-47
600 PLN
36734

1946 Komisja Edukacji Narodowej, marginesowa seria czysta.

Fi.412-14
Mi.445-47
200 PLN
36735

Fi.412-14
Mi.445-47
600 PLN
36736

1946 Komisja Edukacji Narodowej, dwunastoznaczkowe arkusiki sprzedażne (Fi.3500.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.412-414
Mi.Klb..445-47
2 800 PLN
36737

Fi.414
Mi.447
75 PLN
36738

Fi.415a-c
Mi.448-50
100 PLN
36739

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.415a-c
Mi.448-50
150 PLN
36740

1946 50-lecie ruchu ludowego, znaczek z błędem "plamka przy twarzy Witosa".

Fi.415aB3
Mi.450
30 PLN
36741

1946 kartka z Rybnika do Mysłowic, stempel prowizoryczny upt. Rybnik 1 i niemy datownik.

Fi.Cp95
140 PLN
36742

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w bardzo ładnym stan zachowania o niskim trzy cyfrowym numerze.

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
900 PLN
36743

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w bardzo ładnym stan zachowania.

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
800 PLN
36744

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok czytelnie skasowany 21.X.1945 datownikiem WARSZAWA 12 (Fi.1700.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.bl.9
1 700 PLN
36745

Fi.bl.9a
800 PLN