The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 110. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36466

1945 wydanie przedrukowe, 20-blok z sinym abklaczem na stronie gumowanej.

Fi.376a
Mi.409b
500 PLN
36467

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem nadruku typ 1.

Fi.376a
Mi.409b
25 PLN
36468

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
SOLD
36469

1945 wydanie przedrukowe, górny prawy znaczek z usterką "uszkodzone lewe skrzydło orła", prawy dolny z usterką nadruku "uszkodzone 0 w nominale".

Fi.376a
Mi.409b
70 PLN
36470

1945 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok, lewy górny znaczek z zalanym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
70 PLN
36471

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.376a
Mi.409b
25 PLN
36472

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem formy II z poz. 90 z charakterystycznym uszkodzeniem belki po prawej stronie , gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.376a
Mi.409b
80 PLN
36473

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
35 PLN
36474

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
40 PLN
36475

1945 wydanie przedrukowe, narożny znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w skos nadrukiem I Formy, pęknięciem i wcięciem w lewej belce, podlepka na marginesie, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b 
200 PLN
36476

1945 znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym z Godowa.

Fi.376a
70 PLN
36477

1945 kasownik prowizoryczny z Dąbrówki Małej koło Katowic na wycinku z listu.

Fi.376a
75 PLN
SOLD
36478

1945 kartka polecona z Gomunic do Czechosłowacji, stempel cenzury wojskowej nr 520.

Fi.376a, Cp94
50 PLN
36479

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w prawo nadrukiem I Formy, dodatkowo z błędem na poz. "dziura w belce", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.376a B
Mi.409b
200 PLN
36480

1945 wydanie przedrukowe, fragment arkusza z nadrukiem formy I z poz. 23 - 80, materiał badawczo porównawczy.

Fi.376a FI
Mi.409b
500 PLN
36481

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem pierwszego typu z uszkodzeniem belki po prawej stronie, zabrudzenie na licu znaczka.

Fi.376aI
Mi.409b
35 PLN
36482

1945 wydanie przedrukowe, znaczek silnie przesuniętym nadrukiem typ 1 przechodzącym na sąsiedni znaczek.

Fi.376a MK
Mi.409b
120 PLN
36483

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadko spotykanym nadrukiem niewielką ilością farby - praktycznie nie widoczny napis "ZŁ".

Fi.376a MK
Mi.409b
200 PLN
36484

1945wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem wychodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.376aMK
Mi.409b
100 PLN
36485

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z dolnego rzędu z przesuniętym w górę nadrukiem bez belek zakrywających stary nominał, gwarancja Ryblewski.

Fi.376aMK
Mi.409b
160 PLN
SOLD
36486

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiednie znaczki, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.376aMK
Mi.409b
140 PLN
36487

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem - wtórną odbitką maszynową nadruku.

Fi.376aMK5
Mi.409b
60 PLN
36488

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z odwróconym nadrukiem, podlepki, gwarancja Gryżewski. Perzyński.

Fi.376aNo
Mi.409bK
380 PLN
36489

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formy II typ 1, gwarancja Gryżewski, Mikstein.

Fi.376a No
Mi.409bK
500 PLN
36490

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formą III typ 2, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376aNo III
Mi.409bK
500 PLN
36491

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim podwójnym nadrukiem formy III z poz. 49, gwarancja Schmutz.

Fi.376aNp III
Mi.409b DD
3 000 PLN
36492

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura pojedyncza, belka zasłaniająca dawną wartość uszkodzona z prawej strony, widokówka wysłana 22.XII z Łodzi do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym datownikiem łódzkim; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376aT2
Mi.409b
100 PLN
36493

1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja.

Fi.376a t1+2
Mi.409b
50 PLN
36494

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym na wycinku z obiegu pocztowego, nadruk formą II typ 1 z poz. 57, złamania znaczka widoczne na skanie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
36495

1945 kartka z Kobiałki 2.10.45 do Kobyłki, stempel cenzury wojskowej nr 507, widokówka Rychwałd koło Żywca.

Fi.376b
Mi.409b 
60 PLN
SOLD
36496

1945 wydanie przedrukowe, dwa kasowane znaczki za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.78 i 90 (Mi.2x500 euro); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, te doskonale ilustrują jak je pozyskiwano - wycięte z koperty nadanej w Sosnowcu, szukano ich w całej Polsce, znaleziono na listach z jedynie kilku miast, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.I
Mi.409a
1 600 PLN
36497

1945 wydanie przedrukowe, parka kasowanych znaczków za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 1+2 poz.67/68 (Fi.4000.-); to najdroższe znaczki powojennej Polski znajdujące się w prawdziwym obiegu pocztowym, ten wycinek doskonale ilustruje jak je pozyskiwano - ze zwykłych obiegowych kopert; szukano ich w całej Polsce, a znaleziono na listach z kilku jedynie miast, pozyskanie z obiegowych znaczków nierozerwanej parki o różnych typach nadruku dużo trudniejsze niż w przypadku znaczków czystych, gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.376b F.II T.1+2
Mi.409a
3 400 PLN
36498

1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy - typ 2, z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.100 "wypustka na pierwszym A" i błędem nadruku "belka uszkodzona po prawej", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.376b F.II t.2 B
Mi.409a 
800 PLN
36499

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 800 euro) - z nadrukiem II formy poz.57/58; po lewej typu 1, a po prawej typu 2 (Fi.4000.-), najlepszy znaczek podstawowy Polski Ludowej, sygnowane RMK, gwarancja Mikulski, z opisem Wiatrowski.

Fi.376b FII T1+2
Mi.409a
4 000 PLN
36500

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem drugiej formy na liście obiegowym z Krakowa 29.10.45 do Sanoka, jeden z najrzadszych znaczków wydań obiegowych Polski Ludowej na obiegowej korespondencji, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376b II typ2
Mi.409a
2 400 PLN
SOLD
36501

1945 wydanie przedrukowe, narożnikowy czworoblok znaczków w kolorze czerwonym, wszystkie znaczki z nadrukiem typ I, piękny stan zachowania, gwarancja Mikulski.

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
36502

1945 wydanie prowizoryczne, dwa znaczki w rzadki kolorze ciemnobrązowoczerwonym na wycinku z listu z kasownikiem prowizorycznym z Głuchołaz, znaczki z nadrukiem typ 1 i typ 2, gwarancja i opis.

Fi.376d t1+2
Mi.409b
1 400 PLN
36503

1945 Zabytki Gdańska, 1 zł nakład z 1947 roku ząbkowanie liniowe ZL 11 parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.5.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; w "Podręczniku Specjalizowanym Polskich Znaczków Pocztowych 1944-1999" katalogowany oddzielnie; czyste, dobry stan zachowania.

Fi.377
Mi.410
200 PLN
36504

1945 zabytki Gdańska, 1 zł + 2 zł - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 2.4.47 z Warszawy do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.377, 378
Mi.410, 411
20 PLN
36505

1945 zabytki Gdańska, 2 zł + 3 zł - frankatura dwukolorowa, list wysłany 16.4.47 z Gdańska do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.377, 379A
Mi.410, 412B
30 PLN