Auction 110. Communist Poland 1945-1952

36626

1946 1. rocznica wyzwolenia warszawy, znaczek z błędem "przerwa w S w Styczeń".

Fi.390B5
Mi.423
40 PLN
36627

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.12 "wcięcie w dolnym łuku litery S", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.391 B
Mi.424
50 PLN
36628

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.14 "uszkodzona litera S w Styczeń", gwarancja i oznaczenie.

Fi.391 B
Mi.424
60 PLN
36629

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.49 "liczba 17 na tej samej wysokości co Stycznia, zniekształcona szyjka litery S" - cechy te wystepują tylko na znaczkach przedrukowanych formami B i C, w których liczbę 17 wymieniono - bardzo rzadkie, dodatkowo nadruk znacznie przesunięty w górę, gwarancja.

Fi.391 B
Mi.424
125 PLN
36630

1946 FDC - "1.rocznica wyzwolenia Warszawy", znaczek za 8 zł z błędem na poz.22 "poziome linie nad literami O i L w wyrazie WOLNA" na prawidłowo opłaconym liście poleconym II klasy, wysłanym 17.I - w dniu wejścia do obiegu z Sochaczewa do Warszawy, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.392 B
Mi.425
400 PLN
36631

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.39 "liczne uszkodzenia w cyfrze 7 i literze S w dacie 17 Stycznia", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.392 B
Mi.425
50 PLN
36632

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.48 "kropka pod lewym prostokątem", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.392 B6
Mi.425
180 PLN
36633

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na poz.45 "grube cyfry 17 i ścienione S", gwarancja i oznaczenie.

Fi.392 b
Mi.425
60 PLN
36634

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek na papierze y4a w barwie ciemno żółtawobrązowym z błędem "plamka obok ramki", gwarancja i opis Walocha.

Fi.392B6
Mi.425
150 PLN
36635

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.7 "wcięcie w cyfrze 7" i dodatkowo w wersji pogłebionej "wcięcie w cyfrze 1", gwarancja i oznaczenie.

Fi.393 B1
Mi.426
60 PLN
36636

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427
40 PLN
36637

Fi.394
Mi.427
60 PLN
36638

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, dziewięcioblok.

Fi.394
Mi.427
140 PLN
36639

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł - frankatura wielokrotna, list pobraniowy wysłany 15.II.47 z Warszawy do Starachowic, datownik odbiorczy Starachowice-Wierzbnik na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.395
Mi.428
40 PLN
36640

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 21.8.1948 z Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy.

Fi.395I, 446
Mi.428, 481
40 PLN
36641

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, kasowany znaczek za 5 zł. z błędem "brak perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem" (Fi.300.-), piękny stan, gwarancja i opis.

Fi.395Ibx MK1
Mi.425
300 PLN
36642

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, niespotykany w takim wielobloku pasek trzech prób znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.6000.-), gwarancja Mikstein.
UWAGA po aukcji jest możliwość zakupu jednego znaczka bądź parki.

Fi.396 P2
Mi.429
6 000 PLN
36643

Fi.396MK
Mi.429
70 PLN
36644

Fi.396P2
Mi.429UP
3 200 PLN
36645

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein.

Fi.396nz
Mi.429U
800 PLN
36646

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.396nz
Mi.429U
800 PLN
36647

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Petriuk.

Fi.396nz
Mi.429U
370 PLN
36648

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Petriuk, Walocha.

Fi.397nz
Mi.430U
200 PLN
36649

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura pojedyncza, ekspresowy list polecony wysłany 12.9 z miejscowości Wiśnicz Nowy do Warszawy, nadawcą jest płk.dypl.dr Wojciech Pietras, datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.398
Mi.431
50 PLN
36650

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków z szeroką i przesuniętą perforacją przechodzącą nieznacznie na sąsiedni znaczek, z tego powodu zapewne nie próbowano wyciąć znaczków ciętych. Ładna prezentacja błędu.

Fi.398MK
Mi.431
90 PLN
36651

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, lekkie wgniecenie produkcyjne w papierze, gwarancja Mikstein.

Fi.398nz
Mi.431U
250 PLN
36652

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna (Fi.150,-), list lotniczy, wysłany 12.12.1947 z miejscowości Kępno do Nowego Jorku; dobry stan zachowania, koperta u góry nieznacznie uszkodzona podczas otwierania (Fi.150.-).

Fi.400
Mi.433
80 PLN
36653

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura wielokrotna, polecony list lotniczy wysłany 25.1.47 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), stempelek polecenia i odręczne oznaczenie "Lotniczy paravion"; na odwrocie datowniki: nowojorski przejściowy i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.150.-).

Fi.400
Mi.433
120 PLN
36654

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. kasowany okolicznościowo na wycinku, gwarancja.

Fi.401
Mi.434
80 PLN
36655

Fi.401
Mi.434
80 PLN
36656

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
36657

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, czworoblok.

Fi.401
Mi.434
40 PLN
36658

1946 list polecony z Gdańska do Lęborka, znaczek unieważniono kasownikiem okolicznościowym "PIERWSZA ROCZNICA * OSWOBODZENIA GDAŃSKA *", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.401
Mi.434
120 PLN
36659

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, sześcioblok.

Fi.401
Mi.434
70 PLN
36660

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. bardzo czytelnie skasowany w Siedlcach, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.401
Mi.434
70 PLN
36661

Fi.401
Mi.434
10 PLN
36662

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, marginesowa parka pozioma znaczków za 3+5 zł, prawy z błędem na poz.5 "szabla", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.401 B1
Mi.434
150 PLN
36663

Fi.401B1
Mi.434
70 PLN
36664

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, górny znaczek z błędem "szabla".

Fi.401B1
Mi.434
90 PLN
36665

1946 600 lecie Bydgoszczy, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 24.4 wirnikiem okolicznościowym "600-LECIE BYDGOSZCZY" w urzędzie Bydgoszcz 1 (Myślicki 46 101), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.402
Mi.435
70 PLN