Auction 110. Communist Poland 1945-1952

36506

Fi.377, 385
Mi.410, 419
250 PLN
36507

1945 zabytki Gdańska, seria cięta na wycinku oryginalnego listu z Krakowa wysłanego w pierwszym dniu obiegu znaczków, liczone jako same znaczki (Fi.265.-).

Fi.377-79 nz
Mi.410-12A U
300 PLN
36508

1945 zabytki Gdańska, prawy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze.

Fi.377MK
Mi.410
60 PLN
36509

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kartka polecona z Lublina o charakterze filatelistyczny nadana w pierwszym dniu obiegu, na odwrocie gwarancja z oznaczeniem odmiany znaczka.

Fi.377aa FDC
Mi.389
500 PLN
36510

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
36511

1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.377nz
Mi.410U
80 PLN
36512

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski.

Fi.377nz
Mi.410U
35 PLN
36513

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL10¾ znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na marginesie pod znaczkiem - nakład 4; czyste, bardzo dobry stan zachowania (perforacja w kilku miejscach pęknięta).

Fi.378
Mi.411
60 PLN
36514

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL11 znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na lewym marginesie - nakład 2; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.378
Mi.411
40 PLN
36515

1945 zabytki Gdańska, próba znaczka w barwie oliwkowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.379P1
Mi.412B
2 300 PLN
36516

Fi.379P4
Mi.412B
2 500 PLN
36517

Fi.380-4
120 PLN
36518

1945 zniszczenia wojenne Warszawy, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y5, gwarancja i opis Walocha.

Fi.380b
Mi.414
15 PLN
36519

Fi.381
Mi.415
45 PLN
36520

Fi.381B1
Mi.415
30 PLN
36521

Fi.381B1
Mi.415
50 PLN
36522

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
36523

1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, znaczek za 3 zł. w rzadkim kolorze jasnoniebieskim na szarawożółtym papierze o grubości 0,07-0,08 mm z prześwitującym na rewersie rysunkiem znaczka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.381a y2a
Mi.415
80 PLN
36524

1945 Warszawa oskarża, 3 zł niebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 30.3.46 z Nowego Dworu Mazowieckiego do Warszawy; znaczki skasowane stemplem prowizorycznym dużym datownikiem dwuobrączkowym z wyróżnikiem "b"; na odwrocie datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka.

Fi.381b
Mi.415
80 PLN
36525

1945 Warszawa oskarża, 3 zł jasnoszaroultramarynowy - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 12 6 46 z Iłowa do Płocka; znaczki skasowane tzw. "datownikiem radzieckim" IŁÓW k.SOCHACZEWA z wyróżnikiem "a"; prowizoryczny stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy z 3.IV.46 i doklejone zaświadczenie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka.

Fi.381h
Mi.415
200 PLN
36526

Fi.383
Mi.417
50 PLN
36527

1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze brązowawolilakarminowym (dawniej jasnoczerwonym) na białym cienkim papierze drzewnym i dodatkowo fałszerstwo takiej próby zagwarantowane przez nieżyjącego eksperta PZF; 385 P1 piękny stan, gwarancja Gryżewski, Mikstein.

Fi.385 P1, 385 P1 FF
Mi.419
3 600 PLN
36528

1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 7.11.1946 z Ząbkowic Śląskich do Gdańska, prowizoryczny stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z dwóch stron rozcięta).

Fi.385, 408a
Mi.419, 441a
40 PLN
36529

1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
36530

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
36531

Fi.386
Mi.413
120 PLN
36532

Fi.386
Mi.413
80 PLN
36533

Fi.386
Mi.413
60 PLN
36534

1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Schmutz.

Fi.386
Mi.413
60 PLN
36535

1945 Powstanie Listopadowe, znaczek na kopercie prawidłowo i bardzo ładnie skasowany 4.II stemplem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI i MIĘDZYNARODOWY ZJAZD B.WIĘŹNIÓW POLIT. NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTR." w urzędzie Warszawa 1; doskonały stan zachowania (Myślicki 46 001).

Fi.387
Mi.420
160 PLN
36536

1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, znaczek na kopercie poleconej z Lęborka, brak kasownika odbiorczego i prawdopodobnie obiegu pocztowego.

Fi.387
Mi.420
120 PLN
36537

1945 Powstanie Listopadowe, znaczek kasowany, gwarancja.

Fi.387
Mi.420
80 PLN
36538

1945 Powstanie Listopadowe, ładnie cięty znaczek za 10 zł. (Fi.12000.-), stan idealny, gwarancja L.Plewka, fotoatest Krawczyk.

Fi.387 nz
Mi.420 U
9 000 PLN
36539

Fi.395, 398
Mi.428, 431
70 PLN
36540

1945 list z Pabianic do Niemiec w rosyjskiej strefie.

Fi.408a
40 PLN
36541

1945 kartka z Lublina do Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 312, całostka z hasłem propagandowym nr 4.

Fi.Cp91I
140 PLN
36542

1945 kartka z Ostrowca do Starachowic, stempel prowizoryczny Ostrowca, stempel cenzury wojskowej nr 1777.

Fi.Cp91I
300 PLN
36543

1945 kartka z Lublina do Sosnowca, stempel okolicznościowy Tygodnia Majdanka.

Fi.Cp91I
200 PLN
36544

Fi.Cp92
30 PLN
36545

1945 kartka z Katowic 7.7.45 do Radomia, stempel opłaty gotówkowej i cenzury wojskowej nr 1671.

120 PLN