36506 |
1945 lotniczy list polecony z Prudnika do Stanów Zjednoczonych, prowizoryczny kasownik i erka Prudnika Śląskiego, nalepki kwestarskie Pomocy Zimowej, stempel urzędu cenzury nr 3212. | Fi.377, 385 Mi.410, 419 |
| 250 PLN | |
36507 |
1945 zabytki Gdańska, seria cięta na wycinku oryginalnego listu z Krakowa wysłanego w pierwszym dniu obiegu znaczków, liczone jako same znaczki (Fi.265.-). | Fi.377-79 nz Mi.410-12A U |
| 300 PLN | |
36508 |
1945 zabytki Gdańska, prawy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze. | Fi.377MK Mi.410 |
| 60 PLN | |
36509 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kartka polecona z Lublina o charakterze filatelistyczny nadana w pierwszym dniu obiegu, na odwrocie gwarancja z oznaczeniem odmiany znaczka. | Fi.377aa FDC Mi.389 |
| 500 PLN | |
36510 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty. | Fi.377nz Mi.410U |
| 60 PLN | |
36511 |
| 80 PLN | |
36512 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski. | Fi.377nz Mi.410U |
| 35 PLN | |
36513 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL10¾ znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na marginesie pod znaczkiem - nakład 4; czyste, bardzo dobry stan zachowania (perforacja w kilku miejscach pęknięta). | Fi.378 Mi.411 |
| 60 PLN | |
36514 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL11 znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na lewym marginesie - nakład 2; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.378 Mi.411 |
| 40 PLN | |
36515 |
1945 zabytki Gdańska, próba znaczka w barwie oliwkowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.379P1 Mi.412B |
| 2 300 PLN SOLD | |
36516 |
| 2 500 PLN | |
36517 |
1945 Warszawa oskarża, zestaw 20 znaczków z prywatnym ząbkowaniem z różnych miejscowości. | Fi.380-4 |
| 120 PLN | |
36518 |
1945 zniszczenia wojenne Warszawy, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y5, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380b Mi.414 |
| 15 PLN | |
36519 |
| 45 PLN | |
36520 |
| 30 PLN | |
36521 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie" na wycinku listu obiegowego. | Fi.381B1 Mi.415 |
| 50 PLN | |
36522 |
| 20 PLN | |
36523 |
1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, znaczek za 3 zł. w rzadkim kolorze jasnoniebieskim na szarawożółtym papierze o grubości 0,07-0,08 mm z prześwitującym na rewersie rysunkiem znaczka, gwarancja i oznaczenie. | Fi.381a y2a Mi.415 |
| 80 PLN | |
36524 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł niebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 30.3.46 z Nowego Dworu Mazowieckiego do Warszawy; znaczki skasowane stemplem prowizorycznym dużym datownikiem dwuobrączkowym z wyróżnikiem "b"; na odwrocie datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka. | Fi.381b Mi.415 |
| 80 PLN | |
36525 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł jasnoszaroultramarynowy - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 12 6 46 z Iłowa do Płocka; znaczki skasowane tzw. "datownikiem radzieckim" IŁÓW k.SOCHACZEWA z wyróżnikiem "a"; prowizoryczny stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy z 3.IV.46 i doklejone zaświadczenie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka. | Fi.381h Mi.415 |
| 200 PLN | |
36526 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura wielokrotna, polecony list ekspresowy wysłany 19.3.46 z urzędu Zakopane 1 do Wierzbnika; doskonale odciśnięty kasownik odbiorczy "STARACHOWICE-WIERZBNIK 1" z 22.3 w bardzo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.383 Mi.417 |
| 50 PLN | |
36527 |
1945 Warszawa oskarża, bardzo rzadka próba znaczka za 10 zł. w kolorze brązowawolilakarminowym (dawniej jasnoczerwonym) na białym cienkim papierze drzewnym i dodatkowo fałszerstwo takiej próby zagwarantowane przez nieżyjącego eksperta PZF; 385 P1 piękny stan, gwarancja Gryżewski, Mikstein. | Fi.385 P1, 385 P1 FF Mi.419 |
| 3 600 PLN | |
36528 |
1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 7.11.1946 z Ząbkowic Śląskich do Gdańska, prowizoryczny stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z dwóch stron rozcięta). | Fi.385, 408a Mi.419, 441a |
| 40 PLN | |
36529 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
36530 |
1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
36531 |
| 120 PLN | |
36532 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych - znaczek skasowany 20 11 na okolicznościowej karcie. | Fi.386 Mi.413 |
| 80 PLN | |
36533 |
| 60 PLN | |
36534 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Schmutz. | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
36535 |
1945 Powstanie Listopadowe, znaczek na kopercie prawidłowo i bardzo ładnie skasowany 4.II stemplem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI i MIĘDZYNARODOWY ZJAZD B.WIĘŹNIÓW POLIT. NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTR." w urzędzie Warszawa 1; doskonały stan zachowania (Myślicki 46 001). | Fi.387 Mi.420 |
| 160 PLN | |
36536 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, znaczek na kopercie poleconej z Lęborka, brak kasownika odbiorczego i prawdopodobnie obiegu pocztowego. | Fi.387 Mi.420 |
| 120 PLN | |
36537 |
1945 Powstanie Listopadowe, znaczek kasowany, gwarancja. | Fi.387 Mi.420 |
| 80 PLN SOLD | |
36538 |
1945 Powstanie Listopadowe, ładnie cięty znaczek za 10 zł. (Fi.12000.-), stan idealny, gwarancja L.Plewka, fotoatest Krawczyk. | Fi.387 nz Mi.420 U |
| 9 000 PLN | |
36539 |
1945 lotniczy list polecony z Krakowa 12.9.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury nr 3195 i stempel kontroli dewizowej. | Fi.395, 398 Mi.428, 431 |
| 70 PLN | |
36540 |
1945 list z Pabianic do Niemiec w rosyjskiej strefie. | Fi.408a |
| 40 PLN | |
36541 |
1945 kartka z Lublina do Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 312, całostka z hasłem propagandowym nr 4. | Fi.Cp91I |
| 140 PLN | |
36542 |
1945 kartka z Ostrowca do Starachowic, stempel prowizoryczny Ostrowca, stempel cenzury wojskowej nr 1777. | Fi.Cp91I |
| 300 PLN | |
36543 |
1945 kartka z Lublina do Sosnowca, stempel okolicznościowy Tygodnia Majdanka. | Fi.Cp91I |
| 200 PLN | |
36544 |
1945 "ŚWIĘTO LUDOWE 19-20.V.1945" Warszawa, pierwszy powojenny kasownik okolicznościowy odbity na całostce (Myślicki 45 001). | Fi.Cp92 |
| 30 PLN | |
36545 |
1945 kartka z Katowic 7.7.45 do Radomia, stempel opłaty gotówkowej i cenzury wojskowej nr 1671. | |
| 120 PLN | |