Auction 110. Communist Poland 1945-1952

36826

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
36827

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
36828

1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
36829

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
36830

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN
36831

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
36832

Fi.429B
Mi.463A
240 PLN
36833

1947 kultura polska, parka makulaturowa z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i opis.

Fi.429B MK
Mi.463A
80 PLN
36834

1947 kultura polska, makulaturowa parka z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i opis.

Fi.429MK
Mi.463A
90 PLN
36835

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.430A
Mi.464B
30 PLN
36836

Fi.430A MK
Mi.464B
90 PLN
36837

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
36838

1947 karta maksimum z bratem Albertem.

Fi.430B
30 PLN
36839

1947 Kultura polska (II) - św.Albert Chmielowski, 2 zł - frankatura mieszana, list wysłany 18.-3.48 z urzędu Gdańsk 11 (Wrzeszcz) do Warszawy, znaczki z bratem Albertem zostały wycofane z obiegu zaledwie około półtora roku po ich wprowadzeniu.

Fi.430B, 429B, 432A
Mi.463A, 464A, 466B
80 PLN
36840

1947 kultura polska, znaczek z podwójnym ząbkowaniem pionowym na prawym marginesie, gwarancja Walocha.

Fi.430MK2
75 PLN
36841

1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 8.I.1949 z Krakowa do Chęcin.

Fi.431A
Mi.465B
12 PLN
36842

1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 30.I z Pińczowa do Chęcin.

Fi.431B
Mi.465A
10 PLN
36843

Fi.431B MK
Mi.465A
300 PLN
36844

Fi.432B
Mi.469A
20 PLN
36845

1947 Kultura polska (II) - 6 zł ząbkowane (A.Świętochowski, S.Żeromski, B.Prus) czworoblok legitymacyjny na papierze drzewnym (x) z oznaczeniem walca N.2.W.III. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.433B
Mi.467A
90 PLN
36846

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
36847

1947 Kultura Polska (II) - M.Curie Skłodowska; czworoblok unikalnych prób znaczka za 10 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.IV - oznaczenie znajduje się za 10 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 24.VII.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na górnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z M.Curie Skłodowską) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.434 P
Mi.468
26 000 PLN
36848

1947 Kultura Polska (II) - 10 zł Maria Skłodowska-Curie, nieząbkowany narożnikowy pasek poziomy trzech znaczków blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się po 10 znaczku w arkuszu, co rzadkie takie usytuowanie oznaczeń walca występuje wyłącznie na dwóch z pięciu walców tej wartości; na znaczku z poz.7 (pierwszy od lewej) błąd "kropki na czole", czyste, dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.434A
Mi.468B
225 PLN
36849

Fi.434A MK
250 PLN
36850

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka unikalnych prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarofioletowym o ostrym rysunku drukowana z walca N.2.WII - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować - znane tylko w pojedynczych egzemplarzach; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista prób przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.436 P2
Mi.470B
14 000 PLN
36851

1947 Kultura Polska, znaczek z fragmentem numeru walca na dolnym marginesie.

Fi.436A
Mi.470B
35 PLN
36852

1947 Kultura polska (II) - Adam Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem "rysunek przekreślony białą kreską", gwarancja Schmutz.

Fi.436A B
Mi.470A
400 PLN
36853

1947 świat pracy, narożny czworoblok.

Fi.437
Mi.472
40 PLN
36854

Fi.437-40 P
8 000 PLN
36855

1947 świat pracy, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie.

Fi.438
Mi.473
80 PLN
36856

1947 świat pracy, znaczki unieważnione stemplem poczty peronowej Kraków 2.

Fi.438
25 PLN
36857

1947 "Świat Pracy", pasek czterech znaczków za 10 zł., trzy z "chmurami" na niebie, czwarty z "plamką w cyfrze 0" gwarancja Krawczyk.

Fi.438 B
Mi.473
65 PLN
36858

Fi.441
Mi.476
45 PLN
36859

1947 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami papierów.

Fi.441, 442a, b
Mi.476, 477a, b
400 PLN
36860

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, unikalna próba matrycowa znaczka za 50 zł./25 gr. odbita z pojedynczej kliszy na białym kredowanym papierze, na dole charakterystyczne krzyżyki markacyjne - UWAGA nie mylić z dość popularną arkuszową wzorcową odbitką kontrolną na zwykłym papierze, fotoopinia Schmutz.

Fi.442 P
Mi.477
4 800 PLN
36861

Fi.442aB
Mi.477a
80 PLN
36862

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym z błędami na poz.15 "pogrubione zakończenie górnej belki" i "szczerby w O i T", gwarancja i opis.

Fi.442a B
Mi.477a
50 PLN
36863

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym z błędami na poz.12 "wcięcia w literach C i Z" i "pęknięta cyfra 5", gwarancja i opis.

Fi.442a B
Mi.477a
50 PLN
36864

1947 wydanie przedrukowe lotnicze, parka znaczków w barwie czerwonej, lewy znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja Kalinowski.

Fi.442aB1
Mi.477a
120 PLN
36865

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja.

Fi.442aB1
Mi.477aI
80 PLN