Auction 110. Communist Poland 1945-1952

36786

Fi.418b B
Mi.454
80 PLN
36787

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
380 PLN
36788

1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.454U
200 PLN
36789

1947 wydanie przedrukowe, cięty czworoblok, gwarancja Perzyński.

Fi.418nz
Mi.454U
800 PLN
36790

1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
180 PLN
36791

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
36792

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
36793

1947 Emil Zegadłowicz, narożnikowa parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.419
Mi.453
40 PLN
36794

Fi.419
Mi.453
70 PLN
36795

1947 Emil Zegadłowicz, czworoblok.

Fi.419
Mi.453
15 PLN
36796

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; dwa czworobloki unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - pierwszy to tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek; drugi to próby z ostatniej fazy tzw. wersja "b" z oznaczeniem walców przeniesionym pod 91 i 100 znaczek - jak w wydaniu definitywnym, drukowana 26.IV.1947, która została zaakceptowana i wykorzystana do druku znaczków, ale dopiero po oczyszczeniu - stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; wszystko opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; po oczyszczeniu walca przystąpiono do druku znaczków; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie inne też zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista prób przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420 P1(a, b)
Mi.455
26 000 PLN
36797

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421A
30 PLN
36798

1947 Kultura polska (I) - 2 zł nieząbkowane (św.Albert Chmielowski) marginesowa parka pozioma, prawy z błędem na poz.50 "półksiężyc"; gwarancja i opis.

Fi.421A B1
Mi.456B
80 PLN
36799

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
36800

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
10 PLN
36801

1947 Kultura polska (I) - 2 zł, ząbkowane (św.Albert Chmielowski), 6-blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, na znaczku 98 błąd "kropka na czole", czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.421B
Mi.456A
120 PLN
36802

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
36803

1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421B
30 PLN
36804

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.422A
Mi.457B
40 PLN
36805

Fi.422A
25 PLN
36806

1947 Kultura Polska (I) - 3 zł ząbkowane (Fryderyk Chopin), parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.422B
Mi.457A
40 PLN
36807

Fi.422B
Mi.457A
50 PLN
36808

Fi.423A
30 PLN
36809

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
36810

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
36811

Fi.424A
30 PLN
36812

1947 Kultura Polska (I) - 10 zł nieząbkowane (Maria Curie-Skłodowska), legitymacyjna parka pozioma z oznaczeniem walca N.1.W.II. - z którego wydrukowano tylko 7020 arkuszy - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.425A
Mi.460B
400 PLN
36813

Fi.426A
27 PLN
36814

1947 Kultura Polska (I) - 15 zł ząbkowane, czworoblok legitymacyjny najdroższego znaczka w serii z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.426B
Mi.459A
250 PLN
36815

1947 kultura polska, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie.

Fi.426B MK
Mi.461A
100 PLN
36816

Fi.426B MK1
Mi.461A
150 PLN
36817

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.427A
30 PLN
36818

Fi.427A P1
Mi.462P
6 000 PLN
36819

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.427B
Mi.462A
25 PLN
36820

Fi.427B, 434A, 442b
40 PLN
36821

1947 Kultura polska (I) - Adam Mickiewicz, 20 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 24.11 z Łodzi do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.427B, 437
Mi.462A, 472
20 PLN
36822

1947 wydanie z dopłata na Polski Czerwony Krzyż, marginesowa parka.

Fi.428
Mi.471
20 PLN
36823

1947 wydanie z dopłata na Polski Czerwony Krzyż, czworoblok.

Fi.428
Mi.471
50 PLN
36824

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.428
Mi.471
60 PLN
36825

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
27 PLN