Auction 110. Communist Poland 1945-1952

36266

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Zakopane" z niekatalogowanym błędem jak B10 na poz.86 "litera e zamknięta jak o", gwarancja i opis.

Fi.357 B
Mi.390X
60 PLN
36267

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 100 z błędem znaczka podstawowego "kropka przy A w POCZTA", dodatkowo błąd nadruku "zalana cyfra 4", silny abklacz.

Fi.357 B (342 B1)
Mi.390X
80 PLN
36268

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z dość popularnym mocnym wyraźnym abklatschem, prawy górny znaczek z widocznym po obu stronach błędem na poz.7 "z w zł węższe i a ścięte z prawej", a lewy dolny z błędem na znaczku podstawowym II walca z poz.16 "kropka między L a S", gwarancja Krawczyk.

Fi.357 B1+B9+B
Mi.390X
400 PLN
36269

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami na poz.45: nadruku "lewa kreska ścięta" i na znaczku podstawowym "kropka nad r w Gr", gwarancja Krawczyk.

Fi.357 B5
Mi.390X
90 PLN
36270

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. z dość popularnym wyraźnym abklatschem, lewy znaczek z widocznym po obu stronach błędem na poz.47/97 "z w zł ścięte od góry", a lewy dolny z błędem na znaczku podstawowym II walca z poz.16 "kropka między L a S", gwarancja Krawczyk.

Fi.357 B6 + 357
Mi.390X
250 PLN
36271

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.8 "litera e zamknięta jak o", gwarancja Krawczyk.

Fi.357 B10
Mi.390X
80 PLN
36272

Fi.357 B11
Mi.390X
80 PLN
36273

Fi.357 B11
Mi.390X
25 PLN
36274

Fi.357 B11
Mi.390X
50 PLN
36275

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. ze skośnie obróconym nadrukiem, niekatalogowanym błędem "zalane litera e i cyfry 45" oraz błędem na poz.100 znaczka podstawowego "wypusta w literze A:", gwarancja i opis.

Fi.357 B na 342 B1
Mi.390X
150 PLN
36276

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z mocno przesuniętym nadrukiem - "nominał na dole znaczka", dodatkowo z błędem na poz.6/56 "o pogrubione, p wcięte od góry", gwarancja i opis pozycji wszystkich elementów nadruku Walocha.

Fi.357 MK3 B8
Mi.390X
300 PLN
36277

Fi.357B9 MK3
Mi.390X
360 PLN
36278

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "uszkodzone drugie a", gwarancja i opis Walocha.

Fi.357B11
Mi.390X
90 PLN
36279

Fi.357t
Mi.390X
200 PLN
36280

Fi.357t B11
Mi.390X
150 PLN
36281

1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, widokówka (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 13.5 z Lublina do Krakowa, stempelek cenzury wojskowej 1475; dobry stan zachowania.

Fi.358
Mi.391
100 PLN
36282

1945 list z Gliwic do Czerwonego Krzyża w Szwajcarii, prowizoryczne kasowanie stempelkiem z datą "-7.4.", zalepka brytyjskiej cenzury wojskowej w Niemczech.

Fi.358
Mi.391
160 PLN
36283

1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.358
Mi.391
40 PLN
36284

1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, prowizoryczny formularz kartkowy o sygnaturze "Nr.16 12.II.45-50.000" (opłata niezgodna z taryfą) wysłany 6.VI z Białegostoku do Grudziądza, dwuobrączkowy datownik nadawczy TLF.TLG.BIAŁYSTOK - B97 - wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku", bardzo ładnie odciśnięty stempelek cenzury wojskowej 185; słabszy stan zachowania (na górze karty poziome zagięcie).

Fi.358
Mi.391
80 PLN
36285

Fi.358
25 PLN
36286

1945 wydanie łódzkie, fragment arkusza znaczka za 1 zł bez dolnej części z napisem na górnym marginesie, naderwania perforacji.

Fi.358
200 PLN
36287

1945 miejscowy list firmowy z Łodzi, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1034.

Fi.358
50 PLN
36288

1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358 MK
Mi.391
70 PLN
36289

1945 wydanie łódzkie, znaczek za 1 zł. niekatalogowany bez perforacji pionowej, dodatkowo z lekko skośną perforacją poziomą, gwarancja Krawczyk.

Fi.358 MK
Mi.391
100 PLN
36290

1945 list polecony z Ostrowa Wielkopolskiego 21.6.45 do Dyrekcji Poczt i Telegrafów w Poznaniu, prowizoryczna erka Ostrowa i stempel cenzury wojskowej 2167, dekoracyjna całość.

Fi.358, 364
Mi.391, 395
140 PLN
36291

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358MK
Mi.391
100 PLN
36292

Fi.358MK
Mi.391
80 PLN
36293

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacja pionową.

Fi.358MK
Mi.391
160 PLN
36294

Fi.358MK
Mi.391
120 PLN
36295

Fi.358MK
Mi.391
175 PLN
36296

1945 wydanie łódzkie, znaczek z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358MK
Mi.391
60 PLN
36297

1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją i brakiem ząbkowania poziomego na górze znaczka.

Fi.358MK1
Mi.391
100 PLN
36298

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków bez perforacji pionowej na prawym marginesie, gwarancja Krawczyk.

Fi.358MK1
Mi.391
80 PLN
36299

1945 wydanie łódzkie, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie.

Fi.358MK1
Mi.391
50 PLN
36300

Fi.358P2
19 000 PLN
36301

1945 wydanie łódzkie, narożny znaczek cięty, gwarancja Krawczyk.

Fi.358nz
Mi.391U
100 PLN
36302

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków bez perforacji poziomej na marginesie.

Fi.358s
Mi.391
80 PLN
36303

Fi.358t
Mi.391
90 PLN
36304

1945 list z Łodzi 12.11.45 do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 1040.

Fi.359
Mi.392
40 PLN
36305

1945 wydanie łódzkie, 3 zł - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacony list zwykły wysłany 25.1.46 z Ząbkowic Śląskich do Grudziądza, znaczek skasowany nienotowanym w literaturze stemplem prowizorycznym - dwuwierszowym datownikiem z usuniętymi napisami, śr.29 mm, dodatkowo dwuwierszowy stempelek ZABKOWICE D SLASK (Z86 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.359
Mi.404
144 PLN