The auction will end on 10.05.2021

Current auction Inter-war Poland 1919-1939

11457

1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), 5gr + 20gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 17.I.28 z Warszawy do Paryża, koperta firmowa "EPOKA"; dobry stan zachowania.

Fi.208II, 211I
Mi.236II, 239I
20 PLN
Bid
11458

1925 widokówka z Szczawnicy ze stemple schroniska przy Morskim Oku w Tatrach.

Fi.209
60 PLN
Bid
11459

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Łuków - Lublin nr 454.

Fi.209
80 PLN
Bid
11460

1925 wydanie obiegowe, kreślona próba znaczka za 10 gr. z pełną oryginalna gumą, niezmiernie rzadko występuje jako gumowana, gwarancja Łaszkiewicz, Schmutz.

Fi.209 P1
Mi.237 P
1 000 PLN
Bid
11461

Fi.209I, II
Mi.237I, II
40 PLN
Bid
11462

1925 wydanie obiegowe, 10gr - frankatura wielokrotna, opłacony zgodnie z taryfą list polecony wysłany 8 XI 27 z Drohobycza do Jarosławia; przebarwienia.

Fi.209II
Mi.237II
50 PLN
Bid
11463

1925 wydanie obiegowe, 2x10gr + całostka za 10gr z takim samym znakiem opłaty, dofrankowana karta pocztowa wysłany 22.5.28 roku z Warszawy do Lille, znaki opłaty skasowane stemplem rolkowym; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.209II, Cp46
Mi.237II
40 PLN
Bid
11464

1925 różne rysunki, rzadka gumowana cięta próba znaczka za 10 gr kreślona czerwonym tuszem, nieregularna guma, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.209I P1
Mi.237
500 PLN
Bid
11465

Fi.209I ZL
Mi.237I
80 PLN
Bid
11466

1925 list z Rzeszowa do Warszawy adresowany do "Prezydenta" Wincentego Witosa.

Fi.210
Mi.238
40 PLN
Bid
11467

1925 list z Jedlińska do Radomia, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - późne użycie.

Fi.210
20 PLN
Bid
11468

1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY", list polecony z wielkich manewrów Wojska Polskiego wysłany 12.8.25 do Lwowa, nadawcą listu był gen. Tadeusz Rozwadowski, który był dowodzącym manewrami na Wołyniu, opłata zgodna z taryfą pocztową - należność za polecenie dwoma znaczkami za 15 gr. umieszczona na odwrocie koperty, dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowany był urząd pocztowy, stosujący okolicznościowy kasownik (Myślicki 25 002) i erkę, obiegowy list polecony z tymi stemplami należy do wielkich rzadkości, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.210
2 000 PLN
Bid
11469

1925 list polecony z Kochawina (obecnie na Ukrainie dzielnica Hnizdyczowa) do Bielska.

Fi.210
100 PLN
Bid
11470

1925 różne rysunki - wydanie obiegowe, znaczki za 15 gr. w dwóch różnych typach.

Fi.210I, II
Mi.238I, II
40 PLN
Bid
11471

Fi.210I ZL
Mi.238I
80 PLN
Bid
11472

1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), znaczek za 15 gr. o rzadkim ząbkowaniu liniowym ZL - odmiana rysunku "kreski tła połączone z cyframi", piękny stan zachowania, gwarancja i pełen opis odmiany Schmutz.

Fi.210I ZL
Mi.238I
200 PLN
Bid
11473

1925 wydanie obiegowe, pierwsze fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze karminowoczerwonym o wyrazistym rysunku, używane często w Poznaniu, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.211 FPI
Mi.239 Pfa
800 PLN
Bid
11474

1925 wydanie obiegowe - różne rysunki, drugie fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze różowawoczerwonym o nieostrym rysunku, użyte pocztowo w Poznaniu, gwarancja Schmutz.

Fi.211 FPII
Mi.239 Pfa
400 PLN
Bid
11475

1925 wydanie obiegowe, drugie fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze różowawoczerwonym o nieostrym rysunku, używane często w Poznaniu, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.211 FPII
Mi.239 Pfa
600 PLN
Bid
11476

1925 wydanie obiegowe, 30 gr - frankatura wielokrotna, pasek pionowy trzech znaczków w typie I na liście poleconym wysłanym 22.6.32 z Łodzi do Wierzbnika.

Fi.213I
Mi.241I
50 PLN
Bid
11477

1925 różne widoki, znaczek za 30 gr w odmianie I - bardzo rzadka.

Fi.213I
Mi.241I
160 PLN
Bid
11478

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, kompletna seria na liście lotniczym z Warszawy do Paryża, dofrankowano znaczkiem za 50 gr "Orzeł w wieńcu", znaczki skasowane 11 IX w urzędzie Warszawa 1, stempelek gotówkowej dopłaty za przesyłkę lotniczą z wpisaną liczbą "30", dodatkowe stempelki "SAMOLOTEM" i "Par avion"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.216-24
Mi.224-32
200 PLN
Bid
11479

Fi.216-24
Mi.224-32
200 PLN
Bid
11480

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, rzadkie całkowite fałszerstwo wszystkich znaczków tego wydania, gwarancja i opis FALSUM Korszeń.

Fi.216-24 FFi
Mi.224-32
320 PLN
Bid
11481

1925 list nadany pocztą lotniczą z Warszawy do Niemiec, stempel tranzytowy Wolnego Miasta Gdańska "Mit Luftpost befördert Flugpostamt Danzig 5", stempel odbiorczy na froncie "Mit Luftpost bfördert / Flughafen Nürnberg - Fürth", na odwrocie stemple tranzytowe.

Fi.219, 220, 223, 224
150 PLN
Bid
11482

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 + 15 + 20 gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list lotniczy wysłany 2 XII 1932 z urzędu Katowice 1 do Norymbergi, przesyłkę opłacono znaczkami w wysokości 1 zł (60 gr list + obowiązkowa dopłata lotnicza 40 gr); na odwrocie datownik odbiorczy z 3.12; koperta firmowa HOTEL MONOPOL KATOWICE; dobry stan zachowania.

Fi.220, 221, 222
Mi.228, 229, 230
200 PLN
Bid
11483

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, zagraniczny list wysłany 25.III.1931 z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do South Harrow w Anglii; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.220, 224
Mi.228, 232
30 PLN
Bid
11484

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków z wyróżnikiem c.

Fi.Cp42
50 PLN
Bid
11485

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Piotrowice - Warszawa nr 6.

Fi.Cp42
50 PLN
Bid
11486

500 PLN
Bid
11487

1925 czysty formularz zagranicznego przekazu paczkowego z sygnaturą P.Z.G. No 663 -100.000-25.

80 PLN
Bid
11488

1925 czysty formularz przekazu telegraficznego z sygnaturą IV.925.

60 PLN
Bid
11489

1925 czysty formularz przekazu zleceniowego z sygnaturą XI.925.

100 PLN
Bid
11490

1926 kartka z Warszawy do Niemiec z wirnikiem Wystawy Radiowej.

Fi.186, Cp42
40 PLN
Bid
11491

1926 "WYSTAWA RADJOWA 15-24 MAJA w WARSZAWIE" wczesny stempel okolicznościowy odciśnięty 17.VI na znaczku na wycinku, według Myślickiego stopień rzadkości C, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! (Myślicki 26 001).

Fi.188
Mi.207
50 PLN
Bid
11492

1926 ekspres polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do ministerstwa w Pradze.

Fi.192, 208
30 PLN
Bid
11493

1926 ekspres polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do Poselstwa Polskiego w Pradze.

Fi.192, 208II
30 PLN
Bid
11494

1926 list z Konstantynowa koło Świecian Wileńskich do Nowego Sącza, opłata 13! znaczkami za 1 gr., opłata zaniżona o 2 gr., adnotacja pocztowa o konieczności pobrania dopłaty w podwójnej wysokości.

Fi.205
80 PLN
Bid
11495

1926 list firmowy z Leszna do Poznania, znaczek za 1 gr. na rzecz Funduszu Bezrobocia.

Fi.205, 210
Mi.233, 238
60 PLN
Bid
11496

1926 list polecony z Olkusza do Michałowic, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej.

Fi.209
25 PLN
Bid