The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 103. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11697

1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Kraków nr 206 z wyróżnikiem a.

Fi.256
60 PLN
11698

1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok doskonałym stanie.

Fi.258
Mi.279
1 000 PLN
SOLD
11699

1933 700-lecie założenia Torunia, znaczek z uszkodzoną perforacją na lewym marginesie.

Fi.258
Mi.279
80 PLN
SOLD
11700

1933 karta ze znaczkami okolicznościowymi przedstawiającymi ratusz w Toruniu ze stemplami okolicznościowymi z okazji 700-lecia miasta Torunia i II Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Toruniu.

Fi.258, 260
160 PLN
SOLD
11701

1933 700-lecie Torunia, znaczek z obiegu pocztowego z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y
120 PLN
11702

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G. (Fi.350.-)

Fi.258G
Mi.279
280 PLN
11703

1933 700-lecie Torunia (znak wodny II.G.) i II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu (znak wodny II.D), znaczki na kopercie ostemplowane okolicznościowo kasownikiem wystawowym (Myślicki 33 005).

Fi.258G, 260D, 255
Mi.279, 281Y, 276
100 PLN
11704

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.760.-).

Fi.259
Mi.280
560 PLN
11705

1933 zwycięzcy Challengu.

Fi.259
Mi.280
30 PLN
SOLD
11706

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 3 XI z Torunia do Grudziądza, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "700-LECIE MIASTA TORUNIA 1233-1933" z wyróżnikiem "t", pieczęć nagłówkowa nadawcy "Sekretariat Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 33 001).

Fi.259
Mi.280
60 PLN
11707

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
500 PLN
11708

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.190.-).

Fi.259
Mi.280
130 PLN
11709

1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Beuthen (Bytom) - Lwów nr 22 z wyróżnikiem a.

Fi.259
120 PLN
11710

1933 zwycięzcy Challenge'u, parka znaczków z rzadkim znakiem wodnym Z.W. II.P, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y
220 PLN
11711

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 23.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie do Warszawy (Myślicki 33 005).

Fi.260
Mi.281
120 PLN
11712

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
11713

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. na wycinku z czytelnie odbitym stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260
Mi.281
100 PLN
11714

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek w ładnym stanie.

Fi.260
Mi.281
60 PLN
11715

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek z rzadkim znakiem wodnym Zn.W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281
140 PLN
11716

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie.

Fi.260D
Mi.281
200 PLN
11717

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, marginesowy znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), jedna lekka zachowana w całości podlepka na pełnej oryginalnej gumie.

Fi.260D
Mi.281Y
60 PLN
11718

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.200.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
150 PLN
11719

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.200.-), czysty z pełną oryginalną gumą.

Fi.260D
Mi.281Y
160 PLN
11720

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
11721

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
300 PLN
11722

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282
100 PLN
11723

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN
11724

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, narożnikowy znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi.270.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.262
Mi.283
320 PLN
11725

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 11½ (Fi.270.-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
11726

1933 Krzyż Niepodległości, frankatura mieszana, ekspresowy list polecony, wysłany 28.II.1934 z Sosnowca do miejscowości Skała pod Ojcowem; datownik odbiorczy.

Fi.263, 243
Mi.284, 262 
50 PLN
11727

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek z obiegu pocztowego Dubiecko na papierze z rzadkim znakiem wodnym Z.W IID, gwarancja Wiatrowski.

Fi.263D
Mi.284
70 PLN
11728

1933 Krzyż Niepodległości, kasowany znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
30 PLN
11729

1933 Krzyż Niepodległości, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, piękny kasownik LWÓW 2 - ZNIESIENIE, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
40 PLN
11730

1933 "1933-ŚWIĘTO MORZA-1933/ MORZE i KOLONJE/ TO POTĘGA POLSKI" Warszawa 2 wyróżnik "c", kasownik propagandowy na karcie pocztowej wysłanej 4.VII do Krakowa, dosłanej do Jaworzna do kopalni "Piłsudski"; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 109).

Fi.Cp51
120 PLN
11731

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Zemgale (Łotwa) nr 293.

Fi.Cp64
60 PLN
11732

1933 koperta firmowa z Warszawy z wirnikiem "WYSTAWA ELEKTROTECHNICZNA S.E.P. 11-19.VI.1933. WARSZAWA - POLITECHNIKA"


40 PLN
11733

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


15 PLN
11734

1933 list firmowy z Krakowa z nadrukiem "DRUK / Opłacono gotówką 65%".


50 PLN
11735

1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 5 na Trasie Gdynia - Warszawa.


100 PLN
SOLD
11736

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 25.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN