Auction 103. Inter-war Poland 1919-1939

11417

1924 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Skurcz - Czersk nr 437 (numer na kasowniku nie odbity).

Fi.187
60 PLN
11418

1924 orzeł w wieńcu, list firmowy z Warszawy do Lipska w Niemczech, znaczki nie ostemplowane w Warszawie, w Lipsku unieważnione stemplem niemieckim do unieważniania znaczków nie skasowanych w miejscu ich nadania"Entwertet in Leipzig !" (unieważniono w Lipsku !), osobliwe.

Fi.187
140 PLN
11419

1924 orzeł w wieńcu, frankatura wielokrotna znaczka za 15 gr. na liście poleconym z Inowrocławia nadanym 26.2.25 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.187
80 PLN
11420

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 15 gr., kreślona (Fi.200.-), gwarancja Schmutz.

Fi.187 P
Mi.206
180 PLN
11421

1924 firmowy list z Warszawy wysłany 6.5.24 do Nowego Sącza, list oklejono znaczkami w walucie markowej, które straciły ważność po reformie walutowej 1.5.24, znaczki, które z rozpędu ostemplowane zostały oderwane przez pocztę, pozostałe oznaczono na kopercie jako nieważne, list ostatecznie opłacono w właściwej wysokości znaczkiem za 15 gr., ciekawy walor z okresu wprowadzania reformy walutowej.

Fi.187, 169, 177
200 PLN
11422

1924 orzeł w wieńcu, list polecony z Chobielnic 20.3.25 do Poznania, znaczek za 30 gr z usterką w postaci połączonych liter LS i KA w POLSKA.

Fi.187, 190
Mi.206, 209
50 PLN
11423

Fi.187P
100 PLN
11424

1924 list polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do konsulatu polskiego w Pradze.

Fi.188, 192, 208II
25 PLN
11425

1924 orzeł w wieńcu, frankatura wielokrotna znaczka za 25 gr. na ekspresowym liście poleconym z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie wysłany 3.9.25 do Czechosłowacji.

Fi.189
90 PLN
11426

1924 orzeł w wieńcu, firmowy list polecony z Warszawy do Czechosłowacji wysłany 7.1.26.

Fi.190
80 PLN
11427

1924 Orzeł w wieńcu, kreślona próba znaczka za 30 gr., bardzo rzadka w bladofioletowym kolorze na bardzo cienkim papierze, gwarancja.

Fi.190 P
Mi.208
2 000 PLN
11428

1924 orzeł w wieńcu, niegumowana cięta próba arkuszowa bez kreślenia czerwonym tuszem, próba z grupy rzadszych tego wydania.

Fi.190P
500 PLN
11429

Fi.190a
Mi.209b
350 PLN
11430

1924 orzeł w wieńcu, znaczek w barwie szaroniebieski, gwarancja z oznaczeniem.

Fi.190b
Mi.209b
1 051 PLN
11431

1924 orzeł w wieńcu, list z Górnej Grupy do Niemiec, uszkodzona lewa stopka litery A w POLSKA.

Fi.191
Mi.210
30 PLN
11432

1924 Orzeł w wieńcu, kasowany w Małkini znaczek za 50 gr. z pięknym, super wyraźnym i zupełnie nieuszkodzonym abklatschem, na tej wartości dotąd niekatalogowany, poza kilkoma krótszymi ząbkami w ładnym stanie, bez gwarancji bo będzie eksponowany od strony abklatscha.

Fi.192 MK
Mi.211
400 PLN
11433

1924 znaczek z dziurkowaniem firmowym.

Fi.193
Mi.212
50 PLN
11434

Fi.193
Mi.212
110 PLN
11435

Fi.193
Mi.212
500 PLN
11436

1924 Stanisław Wojciechowski, pojedyncza frankatura na ekspresowym liście poleconym z Myślenic do Sanoka, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.193
Mi.212
130 PLN
11437

1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. z rzadkim niekatalogowanym błędem "myślnik pomiędzy 1 a ZŁOTY", bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.193 B
Mi.212
1 500 PLN
11438

Fi.193, 208
Mi.212, 236
90 PLN
11439

1924 hiperinflacja, ekspresowy list polecony z Krakowa wysłany 11.3.24 do Wadowic, bardzo wysoka taryfa pocztowa 1.350.000 mk.

Fi.169II, 177
320 PLN
11440

1924 czysty formularz przekazu paczkowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury.

60 PLN
11441

1924 czysty formularz przekazu zleceniowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury.

100 PLN
11442

1924 czysta koperta listu wartościowego.

100 PLN
11443

1925 list polecony z Stanisławowa do Wiednia.

Fi.183, 190, 192
Mi.202, 209, 211
35 PLN
11444

1925 kartka z Rafałowka do Holandii.

Fi.184, 208,, Cp42
25 PLN
11445

1925 list polecony z Kielc do Lublina, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - późne użycie, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.185, 187
30 PLN
11446

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Warszawa nr 103.

Fi.186
50 PLN
11447

1925 list polecony z Radomyśla do Pragi.

Fi.188
Mi.207
25 PLN
11448

1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY" znaczek za 50 gr z serii orzeł w wieńcu skasowany 12.VIII w czasie trwania na Wołyniu I fazy manewrów w dniach 9-14.VII; dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowano urząd pocztowy, który stosował ten datownik (Myślicki 25 002).

Fi.191
Mi.210
80 PLN
11449

Fi.194-202, 204
Mi.213-21, 223
900 PLN
11450

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria stemplowana.

Fi.194-204
Mi.213-23
750 PLN
11451

Fi.194-204
Mi.213-23
1 400 PLN
11452

1925 wydanie z dopłatą na Skarb narodowy, seria z delikatnymi podlepkami w dwóch miejscach; bardzo dobry stan zachowania; doskonała prezencja.

Fi.194-204
Mi.213-23
500 PLN
11453

1925 wydanie z dopłatą na Skarb narodowy, seria z doskonałym stanie.

Fi.194-204
Mi.213-223
1 000 PLN
11454

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, fragment arkusza (48 sztuk) znaczka za 10 + 50 gr.

Fi.198
Mi.217
500 PLN
11455

Fi.205-15
Mi.233-43
1 600 PLN
11456

1925 list z Wilna do Lwowa, brzydki zamazany stempel, na odwrocie pieczęć Głównego Komitetu Budowy pomnika Adama Mickiewicza w Wilnie.

Fi.208
15 PLN