The auction will start on 19.04.2024

Auction 103. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11737

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr. frankatura mechaniczna H7, karta firmowa wysłana 11.04. z Katowic do Kielc.


120 PLN
11738

1933 czysty formularz międzynarodowego przekazu pobraniowego bez sygnatury.


80 PLN
11739

1933 czysty formularz wypłaty międzynarodowego przekazu pieniężnego bez sygnatury.


80 PLN
11740

1934 POCZTA PERONOWA TORUŃ, karta pocztowa zakupiona na dworcu kolejowym w Toruniu w stoisku Poczty Peronowej - stempelek "POCZTA PERONOWA TORUŃ", napisana w drodze do Warszawy - datowana 22/IX Toruń i przesłana następnego dnia balonem "Legionowo" podczas XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "LEGJONOWO"; datownik odbiorczy z miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "b"; adresowana do pracownicy urzędu Komisarza Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Gdańsku; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.7a
500 PLN
11741

1934 koperta firmowa LOT z Warszawy z wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." i naklejką z okazji zawodów o puchar Gordonn Benetta, wycięta folia z okienka koperty.

Fi.251, 252
70 PLN
11742

1934 list z Torunia do Łodzi, stempel opłaty ulgowej " 4 PUŁK LOTNICZY / Opłata ulgowa / rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.251, 252
300 PLN
11743

1934 ekspresowy list polecony z Lwowa do Warszawy.

Fi.251, 254, 263
40 PLN
11744

1934 list z Warszawy z wirnikiem zawodów Challenge.

Fi.252, 254
10 PLN
11745

1934 list polecony z Poznania nadany 5.7.34 do Niemiec, list nadany w urzędzie pocztowym Poznań 3 dworzec, stempel i erka poznań 3 z wyróżnikiem "dw", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.252, 256, 261
300 PLN
11746

1934 list z Warszawy do Mołojatycz.

Fi.253
Mi.274 
15 PLN
11747

1934 list handlowy z Łodzi z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.253
15 PLN
11748

1934 list z Krzepic do Częstochowy, stempel opłaty ulgowej "27 PUŁK PIECHOTY / OPŁATA ULGOWA / (rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933)" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.253
60 PLN
11749

1934 WILEŃSZCZYZNA - PLISSA - list wysłany 10.VI z miejscowości Plissa (powiat dziśnieński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.256
Mi.277
60 PLN
11750

1934 list polecony z Harklowej do Krościenka, list nadany w składnicy pocztowej w Maniowy i przekazany do urzędu pocztowego w Harklowej gdzie ostemplowano znaczek i zarejestrowano przesyłkę, rzadki po austriacki stempel składnicy "* MANIOWY *" użyty jeszcze szesnaście lat po odzyskaniu niepodległości, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.257
240 PLN
11751

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
11752

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na okolicznościowej kopercie stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
11753

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach, fotoatest Walocha.

Fi.264-5
Mi.285-6
2 000 PLN
11754

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z nadrukiem, przesłany 12.5.34 do Kielc, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy.

Fi.264-5
Mi.285-6
220 PLN
11755

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA".

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
11756

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w idealnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.285-6
500 PLN
11757

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na podlepkach, gwarancja.

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
11758

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w czworoblokach (Fi.2600.-), dodatkowo znaczek za 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu Wz.II.L (Fi.1800.-), położenie znaku "ustniki w lewo" doskonale widoczne na skanie od strony gumy; to pełen zestaw bo na znaczku za 20 gr. różne położenia znaku wodnego nie występują, gwarancja Schmutz, z oznaczeniem położenia znaku wodnego Kapkowski.

Fi.264-65
Mi.285-86
4 200 PLN
11759

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria w czworoblokach pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN
11760

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w pięknym stanie (Fi.650.-), gwarancja Ćwiertnia.

Fi.264-65
Mi.285-86
550 PLN
11761

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, zestaw 6 ilustrowanych, dekoracyjnych kopert wystawowych w różnych kolorach, ofrankowanych obydwoma znaczkami wydania przedrukowego, skasowanych okolicznościowo datownikiem wystawowym.

Fi.264-265
Mi.285-286 
800 PLN
11762

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
11763

1934 AMBULANS NR.3 relacji WARSZAWA - ZBĄSZYŃ, list zagraniczny do Harrow w Anglii przesłany 11.IX ambulansem, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (w naturalny sposób klej miejscami przesiąkł wzdłuż perforacji znaczków).

Fi.267
Mi.288
120 PLN
11764

1934 20-lecie wymarszu Legionów, znaczek za 30 gr na karcie skasowany 6 VIII stemplem okolicznościowym "WYSTAWA POLSKA i POLACY w ŚWIECIE 1-31.VIII.1934." Warszaw 1, dodatkowy stempelek "PAMIĄTKA z WYSTAWY "Polska i Polacy w Świecie""; dobry stan zachowania (Myślicki 34 009).

Fi.267
Mi.288
150 PLN
11765

1934 20-lecie wymarszu Legionów, 30 gr - frankatura mieszana, list polecony za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 14.II.1935 z miejscowości Serock Pomorski do Torunia; kasownik przejściowy Toruń na odwrocie.

Fi.267, 254, 271
Mi.288, 275, 292
40 PLN
11766

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30-blok znaczka za 20 gr.

Fi.268
Mi.289
400 PLN
11767

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, pojedyncza frankatura na widokówce wysłanej z Pilicy, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie.

Fi.268
40 PLN
11768

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 20 gr parka pionowa na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego 29.XI w Warszawie, kasownik odbiorczy, gwarancja Krawczyk.

Fi.268, 251, 253
Mi.289, 272, 274
60 PLN
11769

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria w bardzo ładnym stanie.

Fi.268-9
Mi.289-90
90 PLN
SOLD
11770

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, gwarancja.

Fi.268-9
Mi.289-90
100 PLN
11771

1934 międzynarodowy turniej lotniczy Challenge, seria w czworoblokach, gwarancja Kalinowski.

Fi.268-9
Mi.289-90
280 PLN
SOLD
11772

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.180.-), gwarancja: 20 gr - Perzyński, Falkowski, 30 gr - Schmutz.

Fi.268-69
Mi.289-90
120 PLN
11773

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 30 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu znaku wodnego W II.P., kasowany (Fi.600.-); ładny stan zachowania; gwarancja i oznaczenie.

Fi.269P
Mi.290
550 PLN
11774

1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach.

Fi.270-2
Mi.291-3
800 PLN
11775

1934 wydanie przedrukowe, seria w czworoblokach z dwoma odmianami znaczka za 1 zł.

Fi.270-272I, II
Mi.291-293I, II
1 100 PLN
11776

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków z nadrukiem offsetowym, prawy dolny znaczek z minimalnym ubytkiem w gumie i dziurką, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270I
Mi.291IA
900 PLN