The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 103. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11337

1923 hiperinflacja, list ekspresowy z Pszczyny nadany 23.10.23 do Bobrka na Śląsku, wspaniała opłata 44 znaczkami za 500 mk.

Fi.141
360 PLN
SOLD
11338

1923 list z Głównej Komisji Wyborczej w Nowym Sączu przy Sądzie Okręgowym do Wiednia, specjalna koperta z napisem "Urzędowa koperta wyborcza.", rzadka w doskonałym stanie.

Fi.141
320 PLN
11339

1923 list z Łodygowic do Białej.

Fi.141, 142
35 PLN
11340

1923 ekspres polecony z Krakowa do Rabki.

Fi.141, 164
60 PLN
11341

1923 list polecony z Wilna do Wiednia.

Fi.142
Mi.180
50 PLN
11342

1923 bankowy list polecony z Sosnowca do Białegostoku, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.142
80 PLN
11343

1923 list wysłany z Pocztowej Kasy Oszczędności w Warszawie adresowany do konsulatu RP w Wiedniu, znaczek unieważniony datownikiem POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI WARSZAWA (z wyróżnikiem "a") tylko wyjątkowo stosowanym do kasowania znaczków, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.142
160 PLN
11344

1923 hiperinflacja, list polecony z Drohobycza nadany 7.11.23 do Czechosłowacji, wysoka frankatura 36.000 mk.

Fi.142, 143, 167
126 PLN
SOLD
11345

1923 list na kopercie firmowej z Białej do Czechosłowacji.

Fi.143
60 PLN
11346

1923 list polecony z Łodzi do Szwecji, ciekawa erka urzędu pocztowego Łódź 4.

Fi.143, 164
100 PLN
11347

1923 czworoblok z rzadkim kasownikiem "Polska Wystawa Ruchoma na G. Śląsku / Katowice".

Fi.153
50 PLN
SOLD
11348

1923 list polecony z Dyrekcji Policji we Lwowie do Wiednia.

Fi.164
100 PLN
11349

1923list z warszawy do polskiego konsulatu w Wiedniu.

Fi.164, 167
50 PLN
SOLD
11350

1923 wydanie okolicznościowe, seria z odmianami ząbkowań.

Fi.164-6
Mi.182-4
100 PLN
11351

1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, znaczki rozdzielone pustopolami, górny prawy margines pustopola rozerwany, w sumie jeden znaczek z pustopolem z prawej strony i jedna parka rozdzielona pustopolem.

Fi.165
Mi.183
63 PLN
SOLD
11352

1923 150-lecie utworzenia KEN, pozioma parka znaczków za 3000 mk rozdzielona międzypolem.

Fi.165
Mi.183
50 PLN
SOLD
11353

1923 150-lecie Komisji Edukacji narodowej, parka rozdzielona pustopolem, mankamenty na gumie.

Fi.165
Mi.183
35 PLN
11354

1923 150-lecie utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, parka rozdzielona pustopolem, na pustopolu podlepka.

Fi.165
Mi.183
10 PLN
11355

1923 150-lecie utworzenia KEN, czworoblok znaczków za 3000 mk., prawy górny z błędem "KONAPSKI", na górnych znaczkach jeden lekki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.165 B1
Mi.183I
50 PLN
11356

1923 150-lecie utworzenia Komisji Edukacji narodowej, znaczek z błędem "KONAPSKI".

Fi.165B1
Mi.183I
50 PLN
SOLD
11357

1923 150-lecie utworzenia Komisji Edukacji narodowej, narożny znaczek bez perforacji poziomej na marginesie.

Fi.165MK1
Mi.184
140 PLN
SOLD
11358

1923 wydanie przedrukowe, seria z odmianami ząbkowań.

Fi.167-71
Mi.185-90
1 000 PLN
11359

1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez gumy z przesuniętym poziomo nadrukiem.

Fi.167I
Mi.185
30 PLN
11360

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem na górnym marginesie.

Fi.168
Mi.189
140 PLN
11361

1923-24 wydanie przedrukowe - ZNACZKI OKIENKOWE, osiemnastoblok znaczków za 20000/2 mk. z wklejonymi czterema znaczkami okienkowymi - czyli miejsce w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, świetna ilustracja w jaki sposób pojawiają się niekiedy znaczki z okienkowymi nadrukami odwróconymi - pasków mocujących nie traktuje jak podlepek, ładny stan zachowania.

Fi.168
Mi.189
400 PLN
11362

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem, górne znaczki podlepka, gwarancja Mikulski.

Fi.168
Mi.189 
120 PLN
11363

1923-24 wydanie przedrukowe, trzy znaczki za 20000/2 mk., pierwszy z uszkodzonym nadrukiem - dwa 0 otwarte od góry, druki z lekkim schmitzdrukiem (podwójny druk szczatkowy) - gwarancja Krawczyk, trzeci z mocnym schmitzdrukiem, prawie jak druk podwójny z pełnym dociskiem - gwarancja z oznaczeniem MK Schmutz.

Fi.168 MK
Mi.189
500 PLN
11364

1923-24 wydanie przedrukowe, dziesięcioblok znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.168 No
Mi.189
4 000 PLN
11365

1923-24 wydanie przedrukowe - ODWROTKA OKIENKOWA, parka znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym pochodząca z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotyka się tego typu odwrotki, na dodatek w tak pięknym stanie - pasków mocujących nie traktuję jak podlepek, gwarancja Schmutz.

Fi.168 No
Mi.189
1 200 PLN
11366

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.169I
Mi.186I
250 PLN
11367

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z powtarzalnym błędem w części nakładu w postaci dużej kropki.

Fi.169I B
Mi.186
30 PLN
11368

1923 wydanie przedrukowe, prawy górny znaczek z błędem występującym w dużej części nakładu "duża kropka po lewym MK", naturalna fałda w papierze, jeden znaczek (bez błędu) podlepka.

Fi.169I B
Mi.186 
200 PLN
11369

1923 list z Krakowa nadany 28.12.23 do Wiednia.

Fi.169II
100 PLN
11370

1923 list z Warszawy nadany 6.12.23 do Wiednia.

Fi.169II
50 PLN
11371

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwrócony, ślady po podlepce i przywarciach, gwarancja Gryżewski.

Fi.170IINo
Mi.188bK
300 PLN
11372

1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 100000/5 mk. z nadrukiem odwróconym, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Rachmanow, Schmutz.

Fi.171 No
Mi.190
400 PLN
11373

1923 KORESPONDENCJA ZAMORSKA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony z Japonii do Lwowa wysłany 18.8 z Kumamoto, tego samego dnia w Moji doklejono nalepkę polecenia odciskając powyżej datownik, w drogę do Europy wyruszył 22.8 z Jokohamy, do Londynu dotarł 15.SEP, a 18.IX był we Lwowie, tam bezskutecznie poszukiwał adresata i po opatrzeniu adnotacją: "Na własne podanie Adresat wyjechał na stały pobyt Warszawa ul.Marszałkowska 21" z parafką listonosza przesyłkę dosłano do Warszawy, gdzie szczęśliwie doręczono ją odbiorcy; efektowna całość o ładnie udokumentowanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta z trzech stron rozcięta.


Mi.151, 118I
600 PLN
11374

1923-39 zestaw znaczków z dziurkowaniami firmowymi z obiegu pocztowego.


300 PLN
11375

1923 czysty formularz przekazu pocztowego, pierwsze wydanie bez sygnatury


60 PLN
11376

1923 czysty formularz przekazu pocztowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury.


60 PLN