Auction 102. Communist Poland 1945-1952

4880

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
30 PLN
4881

Fi.371nzMK
Mi.403U
200 PLN
4882

Fi.372
Mi.405
500 PLN
4883

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
4884

Fi.372
Mi.405
50 PLN
4885

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem.

Fi.372
Mi.405
15 PLN
4886

Fi.372 nz
Mi.405 U
3 400 PLN
4887

1945 Westerplatte - znaczek za 1+9 zł, 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem - znaczek za 5 zł, 1 rocznica Manifestu Lipcowego - znaczek za 3 zł, ostemplowane 11.10 w Lublinie na kopercie grzecznościowo poleconego listu adresowanego do Sosnowca; dekoracyjna erka "I Wystawa i Targi Przemysłu Lubelszczyzny" o stopniu rzadkości C według Myślickiego oraz dodatkowy stempel okolicznościowy "PIERWSZA WYSTAWA I TARGI PRZEMYSŁU LUBELSZCZYZNY LUBLIN 25.IX-10.X.1945", liczone nieco drożej niż znaczki kasowane luzem; dobry stan zachowania (Myślicki 45 207+208).

Fi.372, 373, 374
Mi.405, 406, 407
300 PLN
4888

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. (Fi.200.-).

Fi.373
Mi.406
180 PLN
4889

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany w Sierpcu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.373
Mi.406
70 PLN
4890

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego - FDC, oryginalnie kasowany w pierwszym dniu obiegu w Warszawie znaczek za 3 zł. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.373
Mi.406
120 PLN
4891

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy znaczek cięty za 3 zł. na pękniętym papierze i ze zmatowioną na dole gumą, bardzo wysoko wyceniany (Fi.12500.-) z niską ceną wywoławczą; stara, znana z wybitnych walorów sygnatura PR, gwarancja Schmutz.

Fi.373 nz
Mi.400 U
3 000 PLN
4892

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
30 PLN
4893

Fi.374
Mi.407
25 PLN
4894

Fi.374
Mi.407
60 PLN
4895

Fi.374
Mi.407
30 PLN
4896

Fi.374
Mi.407
120 PLN
4897

1945 Westerplatte, kompletny arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe; pasek bez gumy, papier na odwrocie przybrudzony.

Fi.374 nz FFi
Mi.407
250 PLN
4898

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
120 PLN
4899

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
40 PLN
4900

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
40 PLN
4901

Fi.374P2
Mi.407U (Proof)
1 800 PLN
4902

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek cięty - nadużycie formy.

Fi.374nz FFi
Mi.407U FALSE
30 PLN
4903

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
25 PLN
4904

Fi.375 B, 377
Mi.408, 410
50 PLN
4905

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł./50 gr. z nadrukiem odwróconym (Fi.600.-) i dodatkowo błędem nadruku "dwie dziurki w prawej belce", gwarancja Schmutz.

Fi.375 No B
Mi.408
700 PLN
4906

Fi.375 P B
Mi.408
540 PLN
4907

1945 wydanie przedrukowe, seria w odmianami znaczków typ I i II.

Fi.375, 376a I-II
Mi.408-9
35 PLN
4908

1945 list lotniczy z Warszawy do Izraela Tel Aviv na przedwojennej kopercie dla listów lotniczych, na odwrocie słabo czytelny stempelek kontroli dewizowej, cenzura chemiczna.

Fi.375, 379B
Mi.408, 412A
140 PLN
4909

1945 list polecony z Raciborza do Czechosłowacji, prowizoryczny stempel Racibórz oraz cenzury wojskowej nr 685, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.375, 384
Mi.408, 418
90 PLN
4910

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z nadrukiem w tym na dolnym lewym znaczku z błędem "zniekształcone Z".

Fi.375B1
Mi.408
54 PLN
4911

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, znaczek w słabszym stanie jak na ilustracji, gwarancja Kalinowski.

Fi.375No
Mi.408K
200 PLN
4912

1945 list z Bydgoszczy do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1014, na odwrocie wirnik tranzytowy z Ankary.

Fi.375a
Mi.409b
50 PLN
4913

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem nadruku, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
180 PLN
4914

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.376a
Mi.409b
45 PLN
4915

1945 list firmowy bankowy z treścią z Tarnowa do Białegostoku z adnotacją o zwrocie (adresat nie figuruje).

Fi.376a
Mi.409b
60 PLN
4916

1945 miejscowy list z Poznania.

Fi.376a
Mi.409b
20 PLN
4917

1945 wydanie przedrukowe, kartka z Poznania do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4918

1945 wydanie przedrukowe, miejscowy list polecony z Łodzi.

Fi.376a
Mi.409b
50 PLN
4919

1945 wydanie przedrukowe, 20-blok z sinym abklaczem na stronie gumowanej.

Fi.376a
Mi.409b
500 PLN