The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 102. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4600

1944 K.R.N., parka makulaturowych znaczków drukowana bardzo małą ilością farby - praktycznie nie widoczne nowe nominały znaczków i cały nadruk na lewym znaczku, gwarancja.

Fi.344MK
Mi.386
240 PLN
SOLD
4601

1944 K.R.N., znaczek narożnikowy z poz. 100 z podwójnym nadrukiem, gwarancja.

Fi.344Np
Mi.386DD
2 400 PLN
SOLD
4602

1944 K.R.N., marginesowa parka znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka; oba z błędami: górny z poz.11 "przerwa i wcięcia w cyfrze 3, brak dolnego zakończenia cyfry 9", dolny z nasuniętym z poz.31 "przerwy w lewej kresce" (Fi.450.-), dodatkowo w obu znaczkach lewe kreski grubsze od prawych, gwarancja Krawczyk.

Fi.344x B7+16
Mi.386 
360 PLN
4603

1944 P.K.W.N., marginesowy znaczek za 2 zł./25 gr. z rzadkim błędem na poz.11/61 "niedodruk lewej części nadruku", znaczek podstawowy z III walca, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.345 B
Mi.387
310 PLN
SOLD
4604

1944 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem znaczka podstawowego z II walca "lekki druk podwójny" (opisano w PZP str.300 dolny akapit), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387 
100 PLN
4605

1944 wydanie rocznicowe, list polecony z Zarządu Młyna w Rozwadowie 16.2.45 do Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 166, koperta rozcięta do ekspozycji, gwarancja Schmutz.

Fi.345, 346
Mi.387, 388
1 400 PLN
4606

1944 P.K.W.N., pasek znaczków z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, czwarty znaczek z błędem "cyfra 9 wcięta u góry z prawej strony".

Fi.345B3
Mi.387
200 PLN
4607

1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z nadrukiem wartości na dole (Fi.600.-), dodatkowo w obu prawych znaczkach lewe kreski wyraźnie cieńsze niż prawe - to cecha znaczków z 4 i 9 szeregu, gwarancja.

Fi.345 MK
Mi.387 
600 PLN
4608

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
105 PLN
SOLD
4609

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
4610

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
60 PLN
4611

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
90 PLN
4612

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
100 PLN
4613

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał częściowo na górze i częściowo na dole znaczka, gwarancje Ways, Petriuk.

Fi.346
Mi.388
135 PLN
SOLD
4614

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja.

Fi.346
Mi.388
120 PLN
SOLD
4615

1944 R.T.R.P., list polecony z Warszawy 38 5.2.45 do Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 229, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.346
Mi.388
800 PLN
4616

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem- nominał na dole znaczka, gwarancja Wysocki.

Fi.346
Mi.388
150 PLN
4617

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 12.II.1945 z Brzozowa do Lublina, znaczek skasowany prowizorycznym stemplem okupacyjnym "Brzozow / 12 FEB 1945", prowizoryczny stempelek polecenia, stempelek cenzury wojskowej 171 z dopisaną literą "a"; kasownik odbiorczy na odwrocie; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, oferowana wspaniała, efektowna całość w dobrym stanie zachowania - koperta głębiej rozcięta, gdyż otwierano ją od strony zaklejenia przez cenzurę klejem mącznym; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388 
1 200 PLN
4618

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
60 PLN
4619

1944 R.T.R.P. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 30.3.1945 z miejscowości Frysztak Krośnieński do Krosna opłacony znaczkiem za 3 zł./25 gr. z błędem nadruku na poz.20/70 "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana" unieważnionym prowizorycznym datownikiem przedwojennym, prowizoryczny stempelek polecenia, stempelek cenzury wojskowej 175; datownik odbiorczy na odwrocie; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346 B3
Mi.388
1 250 PLN
4620

1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, fotoatest Walocha.

Fi.346MK1
Mi.388
7 800 PLN
4621

1944 R.T.R.P., czworoblok wzorcowych odbitek kontrolnych nadruku z poz. 33/44 na szarym papierze, złamania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.346P
Mi.388
350 PLN
SOLD
4622

1944 R.T.R.P., marginesowa pionowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. poz.2/12 i 12/22 z nadrukiem wartości na dole znaczka, gwarancja i opis pozycji każdego fragmentu nadruku Schmutz.

Fi.346 MK
Mi.388
300 PLN
4623

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
130 PLN
4624

1944 zaniechane wydanie znaczków opłaty na listy polecone, czworoblok znaczka urzędowego na listy zwyczajne z nadrukiem nowej wartości, nakład tego niewprowadzonego do obiegu znaczka zaledwie 150 sztuk, katalog Fischer 24.000,- zł, gwarancja Wiatrowski.

Fi.VI
8 000 PLN
4625

1944 WYDANIE PROWIZORYCZNE; zaniechane wydanie znaczków opłaty na listy polecone - nadruki ZŁ 3 ZŁ/ZWYCZAJNA i ZŁ 3 ZŁ/POLECONA; jedno z najciekawszych wydań Polski Ludowej, nakład drugiego znaczka to tylko jeden 25-cioznaczkowy arkusz co czyni go najrzadszym znaczkiem powojennym, ocalało ich kilka bo przez lata znaczki były mało rozpoznawalne i część uległa zniszczeniu (Fi. 56.000,-), ładny stan, pełna oryginalna guma, gwarancja Schmutz.

Fi.VI-VII
52 000 PLN
4626

1944 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu, parka odbitek kontrolnych-prób na papierze różowopomarańczowym; lewa z poz. 31 rzadszego typu 2 - z kwadratową kropką po gr., prawa z poz.32 typu 1 - z okrągłą kropką (Fi.1040.-), gwarancja.

Fi.VII P t.2+t.1
1 000 PLN
4627

1944 kartka do polskiego żołnierza z kołchozu imienia Szewczenki w guberni połtawskiej na Ukrainie, stempelek wojskowy i stempel cenzury wojskowej nr 125.


70 PLN
4628

1944 kartka z poczty polowej nr 38246 Głąpczyc, stempel cenzury wojskowej nr 79.


60 PLN
4629

1944 list polecony z Jarosławia do zarzecza, opłata gotówkowa - stempelek z ręcznie wpisaną opłata 1,50 zł, prowizoryczny kasownik i erka Jarosławia, oraz prowizoryczny stempel odbiorczy Zarzecza na froncie koperty.


150 PLN
SOLD
4630

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kartka polecona z Lublina o charakterze filatelistyczny, poszukiwana przedwojenna całostka z ilustracja przedstawiającą Fryderyka Chopina.

Fi.347
Mi.389
800 PLN
4631

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
150 PLN
4632

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
150 PLN
4633

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym skasowany w Radomsku, ponieważ nie można ustalić daty niska cena wywoławcza.

Fi.347a
Mi.389
100 PLN
4634

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, narożny sześcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w różnych odcieniach koloru jasnobrązoworóżowego, prawy górny znaczek - najciemniejszy, z poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i rzadki błąd "przerwa w górnym łuku cyfry 3" (Fi.+500%), środkowy dolny - najjaśniejszy z poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", dodatkowo to znaczki drukowane na odwrocie niemieckiego papieru kancelaryjnego - cały nagłówek widoczny na odwrocie, po ewentualnym zgięciu wzdłuż dolnego marginesu można pokazać jednocześnie (na karcie wystawowej lub w albumie) front sześciobloku i nagłówek arkusza, piękny stan.

Fi.347aa B13, B14, B17
Mi.389
1 800 PLN
4635

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, narożny znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym drukowany na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego - na odwrocie mały fragment napisu LUBLIN Chopinstr. 9, na dole marginesu lekkie obliczenia kredką niewidoczne przy ekspozycji, bo margines podwinięto aby pokazać fragment napisu, gwarancja i opis koloru.

Fi.347ab
Mi.389
400 PLN
4636

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, PRZESUNIĘCIE NADRUKU W PIONIE, znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze ciemnobrązowaworóżowym, na cieńszym papierze o grubości około 0,070 mm, ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem - to znacznie rzadsze niż przesunięcie nadruku w poziomie, gwarancja z opisem koloru i pozycji Schmutz.

Fi.347ac
Mi.389
4 000 PLN
4637

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązowaworóżowym, gwarancja z opisem odcienia koloru Schmutz.

Fi.347ad
Mi.389
180 PLN
4638

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek na rzadkim papierze cienkim w barwie jasno brązowaworóżowej z błędem z poz. 23 "PÓLSKA", gwarancja i opis.

Fi.347ad B13
Mi.389
800 PLN
4639

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązoworóżowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347ba
Mi.389
300 PLN