Auction 102. Communist Poland 1945-1952

4960

Fi.381
Mi.415
45 PLN
4961

1945 Warszawa oskarża, znaczek z częściowym abklaczem.

Fi.381
Mi.415
70 PLN
4962

Fi.381B1
Mi.415
30 PLN
4963

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
4964

1945 Warszawa oskarża, narożnikowy czworoblok z drukiem na zagięciu papieru, guma nałożona na części rysunków znaczka na zagięciu, na fragmencie znaczka odbitej na stronie gumowanej błąd "belka w oknie", zażółcenia na gumie, spektakularne.

Fi.381B1 MK
Mi.415
600 PLN
4965

1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, znaczek za 3 zł. w rzadkim kolorze jasnoniebieskim i dodatkowo z błędem na poz.46 "belka w oknie", gwarancja.

Fi.381a B1
Mi.415
350 PLN
4966

1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 4.6.46 z miejscowości Karwiniec (Langenhof) do Niemiec, znaczek skasowany datownikiem BIERUTÓW z wyróżnikiem "a"; stempelek cenzury dla przesyłek zagranicznych nr.3050, zalepka i stempel cenzury amerykańskiej; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.383
Mi.417
80 PLN
4967

1945 Warszawa oskarża, 10 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.12.46 z miejscowości Szczawno-Zdrój do Niemiec, znaczek unieważniony datownikiem prowizorycznym SOLICE ZDRÓJ z wyróżnikiem "a"; stempelki cenzury amerykańskiej; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.385
Mi.419
80 PLN
4968

1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek na specjalnej karcie skasowany okolicznościowo 18.11 w pierwszym dniu obiegu; dodatkowy stempel okolicznościowy II Kongresu.

Fi.386
Mi.413
70 PLN
4969

1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
4970

1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.386
Mi.413
60 PLN
4971

Fi.386
Mi.413
120 PLN
4972

Fi.386
Mi.413
80 PLN
4973

Fi.386
Mi.413
60 PLN
4974

1945 Powstanie Listopadowe, unikalna parka znaczków za 10 zł. z częściowym brakiem perforacji pomiędzy znaczkami - w tej postaci niekatalogowana, (parka z całkowitym brakiem perforacji Fi.4500.-), parka ważna, bo pokazuje jak powstały w części arkusza tego wydania znaczki cięte i dlaczego są tak rzadkie - w tym samym fragmencie arkusza musiały zostać jednocześnie pominięte (lub znacznie przesunięte) i perforacja pozioma i pionowa, gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.387MK3
Mi.420
3 600 PLN
4975

Fi.395, 398
Mi.428, 431
70 PLN
4976

1945 zabytki Krakowa, list polecony z Trzemeszna 17.8.46 do Katowic, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.3362, 365
40 PLN
4977

1945 kartka z Lublina do Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 312, całostka z hasłem propagandowym nr 4.

Fi.Cp91I
140 PLN
4978

1945 kartka z Milanówka do Rzeszówka, stempel cenzury wojskowej nr 1079.

Fi.Cp92
70 PLN
4979

Fi.Cp92
30 PLN
4980

1945 Belweder 3 zł, karta bez hasła propagandowego, sygnatura w układzie poziomym dofrankowana i jako lotnicza polecona wysłana 4.III.47 z urzędu Warszawa 22 do Brukseli, adresata nie odnaleziono i przesyłkę po doklejeniu nalepek w języku francuskim i niderlandzkim: "Inconnu" (nieznany) i "Onbekend" (nieznany) odesłano do nadawcy, datownik odbiorczy z 15.3; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu, dobry stan zachowania.

Fi.Cp96IA, 377, 410
Mi.410, 443
120 PLN
4981

1945 Belweder 3 zł, karta z hasłem propagandowym 12, bez napisu "Ob." wysłana 18.11.47 z Sochaczewa do Łodzi, prowizoryczny datownik SOCHACZEW 2 z wyróżnikiem "a", dobry stan zachowania.

Fi.Cp96IIb
30 PLN
4982

1945 "Opłata kredytowana rozp. R.K.P.T. Nr.11" - polecony list urzędowy wysłany 6.2 z Ministerstwo Aprowizacji w Lublinie do Marmoladziarni przy cukrowni w Przeworsku; okrągła pieczęć nadawcy z godłem "MINISTERSTWO Aprowizacji i Handlu"; stempelek cenzury wojskowej nr.8 o bardzo niskim numerze!!! przedwojenna koperta lotnicza o sygnaturze "Nr.310/Poczt.(II.-1939 r.)"; datownik odbiorczy na odwrocie; koperta z lewej strony mocno przycięta.

500 PLN
4983

1945 cenzura wojskowa 1262, list lotniczy wysłany 4.XII ze Szkocji do Warszawy, rozpieczętowany i ponownie zaklejony przez cenzurę.

50 PLN
4984

1945 telegram wysłany z Warszawy do Sompolna w dniu 17.VIII o godzinie 13:45, odebrany 18.VIII o godzinie 6, zwraca uwagę użycie prowizorycznego niemieckiego formularza; bardzo dobry stan zachowania.

W związku z dużą ilością depesz gratulacyjnych otrzymanych z okazji ślubu i wesela odbywających się w Sompolnie w tych dniach, na poczcie wyczerpał się zapas polskich blankietów i sięgnięto po druki niemieckie; warto dodać, że panna młoda p.Maria Hubówna w czasie wojny była tzw. "mateczką wojenną" organizującą pomoc dla polskich jeńców, których rodziny nie były w stanie wysyłać paczek, a przede wszystkim prowadziła z wieloma jeńcami korespondencję dla podtrzymania ich na duchu.

50 PLN
4985

1945 kartka z Katowic 7.7.45 do Radomia, stempel opłaty gotówkowej i cenzury wojskowej nr 1671.

120 PLN
4986

1945 list urzędowy z Komendy MO w Krakowie 23.4.45 do Tarnowa, stempel cenzury wojskowej nr 536.

50 PLN
4987

1945 list urzędowy z Tarnowa 29.9.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 556.

70 PLN
4988

1945 list z Wielkiej Brytanii do Rogóźna, stempel cenzury wojskowej nr 2003.

60 PLN
4989

1945 zwrotne poświadczenie odbioru listu sądowego z Tarnowa do Zawady, stempel cenzury wojskowej nr 557.

50 PLN
4990

1945 list polecony z Londynu do Środy Wielkopolskiej, stempel cenzury wojskowej nr 1649.

70 PLN
4991

1945 kartka polecona z ZSRR Tadżykistan do Kielc, stempel urzędu cenzury nr 3144.

110 PLN
4992

1945 kartka z Łańcuta 4.1.45 wysłana do poczty polowej nr 70868E, stempel cenzury wojskowej nr 49.

70 PLN
4993

1945 kartka wysłana z radzieckiej poczty polowej nr 279335 w Ozorkowie 10.9.45 do Bydgoszczy, bardzo niski numer cenzury wojskowej nr 17, widokówka z Łodzi.

100 PLN
4994

1945 list z Wielkiej Brytanii do Środy, stempel cenzury wojskowej nr 676.

80 PLN
4995

1945 FUNDUSZ POMOCY DLA WDÓW I SIEROT PO KOMBATANTACH 1914-1918 1935-1945 ząbkowany znaczek-cegiełka o nominale 2 zł, dobry stan zachowania (revenue).

50 PLN
4996

1945 kartka polecona z Noworoiskoje w Kazachstanie wysłana 5.5.45 do Sandomierza, cenzura wojskowa radziecka i polska nr 1578, znaczek zdjęty przez cenzurę stempel tranzytowy z Warszawy z 4.7.45 i adnotacje o przekazaniu przez pocztę polową, nadawca pracuje w szkole przy Związku Patriotów Polskich, w treści informacje o krewnym przebywającym w Teheranie, ciekawy walor.

220 PLN
4997

1945 kartka z poczty polowej 83800H do Będzina, stempel cenzury wojskowej nr 1045.

30 PLN
4998

1945 list polecony z Ministerstwa Aprowizacji i Handlu w Warszawie do Przeworska. stempelek "Opłata kredytowana / Rozp. R.K.P.T. Nr. 11", prowizoryczny kasownik urzędu Warszawa 23, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 839.

80 PLN
4999

1945 polecony list urzędowy z Zakopanego do Jasła, prowizoryczna poniemiecka erka, stempel cenzury wojskowej nr 273.

80 PLN