The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 102. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5080

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, dziewięcioblok.

Fi.394
Mi.427
140 PLN
5081

1946 cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3113, polecony list lotniczy wysłany 13.IX z Łodzi do Londynu, na odwrocie łódzki stempel wirnikowy urzędu przejściowego; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.395, 398
Mi.428, 431
100 PLN
5082

1946 wydanie lotnicze, pasek znaczków z obiegu pocztowego z silnie przesuniętą górną perforacją poziomą, gwarancja Wysocki.

Fi.396MK
Mi.429
65 PLN
5083

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.11 z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
5084

1946 wydanie lotnicze, parka z przesuniętą perforacja poziomą międy znaczkami.

Fi.398
Mi.431
65 PLN
5085

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski.

Fi.398nz
Mi.431U
260 PLN
SOLD
5086

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 12.7.47 z Zaklikowa do Lyndora w USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona" - nieujęty w klasyfikacji Rzadkosza i Sobusa (długość: pierwsza linia 38mm, druga linia 32mm, wysokość liter 3/2mm); na odwrocie nietypowy datownik przejściowy "NEW YORK N.Y. A.M.F. TOUR 2" i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.400, 408a
Mi.433, 441a
150 PLN
5087

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek skasowany 14.4 w urzędzie Szczecin 1 na okolicznościowej karcie, fioletowym stemplem "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 006).

Fi.401
Mi.434
80 PLN
5088

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
5089

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, czworoblok.

Fi.401
Mi.434
40 PLN
5090

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434 
10 PLN
5091

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii - znaczek za 3+5 zł z błędem na poz.5 "szabla", 600 lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł, obóz śmierci w Majdanku - znaczek za 3+5 zł, 25 rocznica III Powstania Śląskiego - znaczek za 3+7 zł, na karcie pocztowej ostemplowane 14.7 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946 (Myślicki 46 103), liczone jako znaczki kasowane luzem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.401 B1, 402, 403, 404
Mi.434, 435, 436, 437
200 PLN
5092

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, ekspresowy list polecony z Żegania do Starej Wsi, rzadko spotykany na korespondencji znaczek okolicznościowy, koperta zagięta w połowie.

Fi.401, 377
Mi.410, 434
63 PLN
SOLD
5093

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, narożnikowy znaczek z błędem "szabla".

Fi.401B1
Mi.434
70 PLN
5094

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem walca, arkusz z pełnymi szerokimi marginesami, w arkuszu znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem".

Fi.402 ark.(402 B1)
Mi.435
750 PLN
5095

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski z oznaczeniem nakładu i walca (był tylko jeden), w tym znaczek z błędem B1 tzw. "plama poza obrazem", przycięte marginesy arkusza.

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435 
550 PLN
5096

1946 obóz śmierci w Majdanku.

Fi.403
Mi.436
30 PLN
5097

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1850.-).

Fi.403 B1, B2, B3, B4, B5, B
Mi.436
1 450 PLN
5098

1946 Obóz śmierci w Majdanku, znaczek za 3+5 zł. z błędem na poz.11 "gruba kreska na ramieniu", gwarancja i oznaczenie.

Fi.403 B3
Mi.436
80 PLN
SOLD
5099

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na widokówce przedstawiającej Górę św.Anny wysłany 19 V do Radomska, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Góra św.Anny (Myślicki 46 010); dobry stan zachowania.

Fi.404
Mi.437
60 PLN
5100

1946 25. rocznica III Powstania Śląskiego, pełny arkusz sprzedażny w ładnym stanie.

Fi.404 ark.
Mi.437
340 PLN
5101

1946 1 rocznica zwycięstwa, parka znaczków ciętych za 3 zł. (Fi.1200.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.405 nz
Mi.438 U
1 200 PLN
5102

1946 1. rocznica zwycięstwa, makulaturowy znaczek z silnie przesunięta perforacją pionową - brak części rysunku znaczka, gwarancja i oznaczenie "Mk" Walocha.

Fi.405MK
Mi.438 
65 PLN
5103

1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany na wycinku znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.406
Mi.440
70 PLN
5104

1946 Święto Morza, 3+7 zł - frankatura pojedyncza, list (opłacony zgodnie z taryfą) wysłany 28.VII z Gdyni do Warszawy, znaczek unieważniony czerwonym kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.406
Mi.440
120 PLN
5105

1946 Święto Morza, marginesowy znaczek cięty za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440U
500 PLN
5106

1946 rocznica manifestu lipcowego, oryginalnie kasowany w Żywcu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.407
Mi.439
60 PLN
5107

1946 rocznica Manifestu Lipcowego, bardzo rzadki komplet prób znaczka za 3 zł. w kolorach czarnym, czarnoniebieskim (parka) i oliwkowoczarnym, wszystkie z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, gwarancja (P2 i P3) Mikstein, z opisem koloru (P1) Schmutz.

Fi.407 P1, P2, P3
Mi.439
14 000 PLN
5108

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein.

Fi.407nz
Mi.439U
700 PLN
5109

1946 2. rocznica manifestu Lipcowego, cięty marginesowy czworoblok z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja Mikstein,.

Fi.407nz
Mi.439U
1 400 PLN
5110

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, górny znaczek z lekkim przegięciem w górnym narożniku, gwarancja Berbeka.

Fi.407nz
Mi.439U
700 PLN
5111

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Walisch. Wycena Fischera 2x550=1100

Fi.407nz
Mi.439U 
750 PLN
5112

1946 zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze oliwkowym z prywatną perforacją, gwarancja Krawczyk.

Fi.408a
Mi.441a
50 PLN
5113

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.X. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408a
Mi.441a
50 PLN
SOLD
5114

1946 "WYBIERZEMY SEJM JEDNOŚCI PRACY I ODBUDOWY" Warszawa 2 (wyróżnik "ab"), idealnie odciśnięty kasownik propagandowy na liście wysłanym 23.12 do Ostrowa Mazowieckiego; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 104).

Fi.408a
Mi.441a
60 PLN
5115

1946 Będzin, mieszana frankatura znaczków w kolorze oliwkowym i brązowym na liście poleconym z Warszawy do Norwegii.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
40 PLN
5116

1946 Będzin, zestaw znaczków ciętych w parkach (13 szt.) w odmianach kolorów i papierów - do specjalizacji.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
110 PLN
5117

1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
30 PLN
5118

1946 Będzin, znaczek makulaturowy wydrukowany na zagięciu arkusza, prześwitka w miejscu sklejenia.

Fi.408a MK
Mi.441a 
600 PLN
5119

1946 zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym z prywatną perforacją, gwarancja Krawczyk.

Fi.408b
Mi.441b
50 PLN
SOLD