Auction 102. Communist Poland 1945-1952

4760

1945 wyzwolenie miast, znaczek narożnikowy z przesuniętym w poziomie nadrukiem przechodzącym na margines.

Fi.357
Mi.390X
70 PLN
4761

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł/25 gr na poleconej karcie pocztowej (opłata niezgodna z taryfą) wysłanej 27.3 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 861, na froncie i na odwrocie kasowniki odbiorcze; całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.357
Mi.390X
1 000 PLN
4762

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 30 z błędem znaczka podstawowego "uszkodzona prawa cyfra 2 w nominale", gwarancja i oznaczenie.

Fi.357 (343 B2)
Mi.390X
60 PLN
4763

1945 "Zakopane" i "goznak suchotłoczony z abklatschem Zakopane na odwrocie"- wyzwolenie dziesięciu miast, unikalna parka znaczków za 3 zł./25 gr. i 25 gr., niedokładnie katalogowana jako 357 + 342 (Fi.10000.-); suchotłoczony nadruk na froncie - katalogowany jako brak nadruku, jego odbitka drugostronna i występujący w części nakładu błąd nadruku na górnym znaczku z poz.46 "duża przerwa w łuku cyfry 9" nie są katalogowane, katalogowany błąd nadruku z poz.6(56) "pogrubione o i wcięcie od góry litery p" widoczne na abklatschu (ten drugi lepiej), znana na bardzo rzadkich znaczkach Polski Ludowej sygnatura "zok", gwarancja i oznaczenia Mikstein, Ryblewski.

Fi.357 + 342 B
Mi.390X + 383
12 500 PLN
4764

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.29 "drugie e zamknięte, brak lewego szeryfa cyfry 1", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.357 B
Mi.390X
60 PLN
4765

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.31/81 "drugie e zamknięte, brak prawego szeryfa w cyfrze 1", dodatkowo lekki abklatsch nadruku, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.357 B
Mi.390X
60 PLN
4766

1945 wyzwolenie miast, znaczek z III walca z nadrukiem z po. 33 z powtarzalną usterka w części nakładu w postaci "uszkodzonego I", dodatkowo usterka "uszkodzona litera a", gwarancja i oznaczenie.

Fi.357 B
Mi.390X
60 PLN
4767

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.36/86 "a przerwane na górze", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.357 B
Mi.390X
60 PLN
4768

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem znaczka podstawowego na poz.100 "wypustka na A w POCZTA", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.357 B
Mi.390X
150 PLN
4769

1945 wyzwolenie miast, znaczek poz. 100 z błędem znaczka podstawowego "kropka przy A w POCZTA", dodatkowo błąd nadruku "zalana cyfra 4", silny abklacz.

Fi.357 B (342 B1)
Mi.390X
80 PLN
4770

Fi.357 B11
Mi.390X
80 PLN
4771

Fi.357 B11
Mi.390X
25 PLN
4772

Fi.357 B11
Mi.390X
50 PLN
4773

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z trzema błędami na jednym znaczku: nominałem na dole znaczka nasuniętym z poz.6/56, błędem na poz.46 "przerwa w brzuszku cyfry 9" i abklatschem nadruku z tej pozycji, gwarancja i opis każdego fragmentu nadruku Schmutz.

Fi.357 MK3 B
Mi.390X
1 500 PLN
4774

Fi.357t
Mi.390X
200 PLN
4775

Fi.357t B11
Mi.390X
150 PLN
4776

1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 11.VII z Końskich do Zakrzowa, stempelek cenzury wojskowej 1032; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.358
Mi.391
40 PLN
4777

1945 wydanie łódzkie, odmiany kolorów i papieru.

Fi.358
Mi.391
15 PLN
4778

1945 miejscowa kartka pocztowa z Piotrkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1100.

Fi.358
Mi.391
80 PLN
4779

1945 list z Gliwic do Czerwonego Krzyża w Szwajcarii, prowizoryczne kasowanie stempelkiem z datą "-7.4.", zalepka brytyjskiej cenzury wojskowej w Niemczech.

Fi.358
Mi.391
160 PLN
4780

1945 list z Sosnowca 28.IV.45, na odwrocie stempel cenzury wojskowej 910.

Fi.358
Mi.391
40 PLN
4781

1945 list z Bytomia do Rudy, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym "Obwodowy Urząd Poczt, Bytom 1", stempel cenzury wojskowej nr 1979.

Fi.358
280 PLN
4782

Fi.358
25 PLN
4783

1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358 MK
Mi.391
70 PLN
4784

1945 list polecony z Ostrowa Wielkopolskiego 21.6.45 do Dyrekcji Poczt i Telegrafów w Poznaniu, prowizoryczna erka Ostrowa i stempel cenzury wojskowej 2167, dekoracyjna całość.

Fi.358, 364
Mi.391, 395
140 PLN
4785

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358MK
Mi.391
100 PLN
4786

Fi.358MK
Mi.391
80 PLN
4787

Fi.358MK
Mi.391
120 PLN
4788

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacja pionową.

Fi.358MK
Mi.391
160 PLN
4789

Fi.358MK
Mi.391
120 PLN
4790

Fi.358MK
Mi.391
175 PLN
4791

1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją i brakiem ząbkowania poziomego na górze znaczka.

Fi.358MK1
Mi.391
100 PLN
4792

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacja pionową i brakiem perforacji poziomej.

Fi.358MK1
Mi.391
220 PLN
4793

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków bez perforacji poziomej na marginesie.

Fi.358s
Mi.391
80 PLN
4794

Fi.358t
Mi.391
70 PLN
4795

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków za 1 zł. ze znacznie przesuniętym w dół ząbkowaniem poziomym, znaczek jest wysoki, ma niezadrukowany pas na dole, a linia perforacji przecina cyfry rozrachunkowe na dolnym marginesie, piękny stan zachowania.

Fi.358x
Mi.391
40 PLN
4796

1945 wydanie łódzkie, unikalny czworoblok znaczków za 1 zł., odmiana na białym papierze ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem, górne znaczki bez napisu POCZTA POLSKA - z arkusza mogło powstać tylko 10 podobnych egzemplarzy, a dolne z napisem POCZTA POLSKA na górze znaczka, gwarancja i opis MK Schmutz.

Fi.358y
Mi.391
1 600 PLN
4797

1945 list z Łodzi 12.11.45 do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 1040.

Fi.359
Mi.392
40 PLN
4798

1945 list polecony z Lublina 14.7.45 do Hrubieszowa, prowizoryczne kasowniki i erka, stempel cenzury wojskowej nr 1604.

Fi.359
Mi.404
100 PLN
4799

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, parka prób znaczka za 3 zł. w kolorze zielonym (Fi.6000.-), niekatalogowana odmiana o groszkowym (jasnym) odcieniu, na drzewnym papierze z pełną oryginalną gumą, zachowana w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.359 P4a
Mi.404
7 000 PLN