Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 105. Volksrepublik Polen 1952-1989

34547

1965 VI Konferencja Ministrów Łączności w Pekinie, górna część arkusza ze znaczkiem z długą przywieszką, rzadko spotykane w takiej formie; bardzo dobry stan zachowania (Fi.250.-).

Fi.1447Pw
Mi.1596Zf
150 PLN
34548

Fi.1447Pw
Mi.1596Zf
400 PLN
34549

Fi.1447Pw
Mi.1596Zf
50 PLN
34550

1965 międzynarodowy Rok Spokojnego Słońca, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czarnej - podwójne planety, kontynent amerykański postanowił już opuścić Ziemie i udać się w podróż międzyplanetarną. Dla porównania po prawej normalny znaczek.Do tej pory notowane tylko w formie kasowanej z klejem.

Fi.1462MK
Mi.1611
150 PLN
34551

Fi.1463-71
Mi.1612-20
200 PLN
34552

1965 Storczyki, komplet arkusików 10-znaczkowych, czyste (Fi.350.-).

Fi.1463-71
Mi.1612-20
350 PLN
34553

1965 storczyki, seria w stemplowanych arkusikach sprzedażnych.

Fi.1463-71 ark.
Mi.1612-20
170 PLN
34554

Fi.1466
Mi.1615
250 PLN
34555

1965 storczyki, znaczek z błędem "zielona kropka pod ZŁ".

Fi.1471B1
30 PLN
34556

1965 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, komplet arkusików w specjalnym klaserze, czyste (Fi.100.-).

Fi.1472-79
Mi.1623-30
80 PLN
34557

1965 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, komplet arkusików, czyste (Fi.100.-).

Fi.1472-79
Mi.1623-30
60 PLN
34558

1965 medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, znaczek z niespasowanym drukiem barw - podwójna postać boksera po lewej.

Fi.1473
Mi.1624
60 PLN
34559

1965 Medale Olimpijskie - Tokio 1964, arkusik ozdobny znaczków za 40 gr. z bardzo rzadkim błędem "przeperforowany częściowo u dołu", opisany przez eksperta PZF M.Kalinowskiego w "Filateliście" 4/2005, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1473 MK2
Mi.1624
1 500 PLN
34560

1965 dawne pojazdy konne, górny znaczek z usterką "plama pod ogonem konia".

Fi.1495
Mi.1644
10 PLN
34561

1965 dawne pojazdy konne, znaczek za 60 gr. z pustopolem nad znaczkiem, na pustopolu nazwa wydania.

Fi.1498 Pw
Mi.1647 Zf
500 PLN
34562

1965 dawne pojazdy konne, znaczek za 7,10 zł na ekspresowym lotniczym liście poleconym z Poznania do Holandii, na odwrocie stempel tranzytowy z warszawy i odbiorczy z Holandii.

Fi.1503
Mi.1652
100 PLN
34563

1965 dawne pojazdy konne, znaczek z błędem "biała kropka w literze E w WIEKU".

Fi.1503B1
Mi.1652
35 PLN
34564

1965 Siedem wieków Warszawy, narożny czworoblok bloków z marginesem i oznaczeniem znajdujący się przed 1 bloczkiem arkusza w postaci ukośnej kreski służącej do sterowania tzw. autotronem - automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.46(35)
Mi.Bl.37
40 PLN
34565

1966 "POCZTA SAMOCHODOWA POPRAD", widokówka z Żegiestowa do Warszawy datowana 18.7, wysłana 19.7 skasowana okolicznościowym datownikiem w Nowym Sączu; poczta samochodowa "POPRAD" obsługiwała 82 kilometrowy odcinek wzdłuż Popradu, z Nowego Sącza przez: Stary Sącz, Rytro, Piwniczną, Żegiestów Wieś i Zdrój, Czarny Potok i z powrotem miała 16 przystanków; ambulanse o pełnym zakresie działania (nadawanie i odbiór wszelkiego rodzaju przesyłek listowych, pieniężnych do 500 zł, operacje z książeczek PKO itp.) używały do stemplowania korespondencji odrębnych datowników; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1451
Mi.1634
80 PLN
34566

1966 V Kongres Techników Polskich i 20. rocznica nacjonalizacji przemysłu, seria w stemplowanych arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.1504-5 ark.
Mi.1653-4
120 PLN
34567

1966 rocznik kopert FDC (Fi.100,70).

Fi.1504-91
Mi.1653-1739
60 PLN
34568

1966 rocznik znaczków czystych (Fi.88,40).

Fi.1504-91
Mi.1653-1739
60 PLN
34569

1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Anglii, komplet arkusików 10-znaczkowych, kasowane z gumą (Fi.300.-).

Fi.1516-23
Mi.1665-72
220 PLN
34570

1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Anglii, seria na kopertach FDC.

Fi.1516-24
Mi.1665-72, Bl.38
10 PLN
34571

1966 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, znaczek cięty za 13,50+1,50 zł. z błędem "kropka na lewym marginesie", gwarancja Falkowski.

Fi.1524 B
Mi.bl.38
25 PLN
34572

1966 35. Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek bez druku barwy ciemnoniebieskiej - brak napisu POLSKA, fotoatest Ceremuga.

Fi.1530MK
Mi.1679F
700 PLN
34573

1966 Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek bez druku barwy ciemnoniebieskiej - brak napisu POLSKA, gwarancja Walisch.

Fi.1530MK2
Mi.1679F
600 PLN
34574

1966 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Budapeszcie, lewy górny znaczek z usterką "plama pod prawym kolanem".

Fi.1532
Mi.1680
60 PLN
34575

1966 Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Budapeszcie, seria na kopertach FDC.

Fi.1532-9
Mi.1680-7
10 PLN
34576

1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego, znaczek za 60 gr z błędem "przerwana pióro w ogonie" (4 pozycja w arkuszu 3 sektora) na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1541 B1
Mi.1689
40 PLN
34577

1966 tysiąclecie państwa Polskiego, znaczek z niespasowanym drukiem barw w stosunku suchego tłoczenia orła.

Fi.1541MK
Mi.1689
40 PLN
34578

1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego, arkusik ozdobny znaczków za 2,50 zł. z dwoma błędami na poz.3 i 4 "ciemna plama nad głową orła", oba gwarancja.

Fi.1543-44 B
Mi.Klb.1691-92
120 PLN
34579

1966 Dożynki - BRAK BARWY SREBRNEJ; znaczki za 40 i 60 gr. bez barwy srebrnej - w znaczeku za 40 gr. to brak napisu POLSKA, w znaczku za 60 gr. nominału i napisu DOŻYNKI (Fi.1200.-), piękny stan zachowania, nowa gwarancja i opis Walocha.

Fi.1545-46 MK
Mi.1693-94 F
1 600 PLN
34580

1966 dożynki, znaczek z brakiem druku barwy srebrnej - brak napisu POLSKA, gwarancja Wiatrowski.

Fi.1545s
Mi.1693F
550 PLN
34581

1966 dożynki, znaczek z niespasowanym drukiem barw (barwy czarnej), dla porównania po lewej normalny znaczek.

Fi.1547MK
Mi.1695
20 PLN
34582

1966 kwiaty ogrodowe, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr.

Fi.1548 ark.
Mi.1696
30 PLN
34583

1966 kwiaty ogrodowe, arkusz znaczka za 10 gr.

Fi.1548 ark.
Mi.1696
40 PLN
34584

1966 kwiaty ogrodowe, arkusz sprzedażny znaczka za 20 gr.

Fi.1549 ark.
Mi.1697
25 PLN
34585

1966 kwiaty ogrodowe, arkusz znaczka za 20 gr.

Fi.1549 ark.
Mi.1697
40 PLN
34586

1966 kwiaty ogrodowe, arkusz znaczka za 90 gr.

Fi.1553 ark.
Mi.1701
40 PLN