Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 105. Volksrepublik Polen 1952-1989

34787

1977 rocznik kopert FDC (bez bl.101(57); Fi.84,90).

Fi.2336-92
Mi.2483-2539
150 PLN
34788

Fi.2337II
Mi.2484
100 PLN
34789

1977 ginące zwierzęta - pustułka, znaczek za 1.50 zł. z błędem na poz.6 "emblemat wyszczerbiony u góry", gwarancja.

Fi.2358 B
Mi.2505
40 PLN
34790

Fi.2359 B
Mi.2506
50 PLN
34791

Fi.2368
Mi.2515
20 PLN
34792

Fi.2377
Mi.2524A
50 PLN
34793

1977 monety polskie, znaczek z błędem "cienkie P w POLSKA".

Fi.2382B1
Mi.2529
20 PLN
34794

1977 monety polskie - Dzień Znaczka, znaczek z błędem "cienkie P w POLSKA".

Fi.2382B1
Mi.2529
30 PLN
34795

1977 polski drzeworyt ludowy XVI wieku, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.2391nz
Mi.2538U
700 PLN
34796

Fi.bl.100B1
Mi.Bl.67
15 PLN
34797

Fi.bl.101 (57)
Mi.Bl.68
60 PLN
34798

1977 Polskie jednostki wojskowe służące w siłach ONZ - Egipt VI zmiana, list do Polski ze stemplem urzędu pocztowego Warszawa 60, który zajmował się wymianą poczty między żołnierzami a krajem.

20 PLN
34799

1977 II POLSKA NAUKOWA EKSPEDYCJA MORSKA ANTARKTYKA P/W PROFESOR SIEDLECKI" - list od członka wyprawy wysłany 31.VI z Montevideo w Urugwaju do Gdańska, datownik urzędu morskiego "R.O. Del URUGUAY–CORREOS–SUC.MARITIMA", czarne stempelki "PAQUEBOT" i "Courrier des marins/ Seamen's mail"; dodatkowo owalna pieczęć ekspedycji, okolicznościowy Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni i wyobrażający pingwina; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
34800

1978 list lotniczy polecony z Krakowa do kanady, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.1628, 2152, 2402
10 PLN
34801

1978 list lotniczy z Pleszewa do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2153, 2326, 2401
10 PLN
34802

1978 list lotniczy z Gołuchowa do Stanów Zjednoczonych.

Fi.2225, 2332, 2401
10 PLN
34803

1978 rocznik kopert FDC (Fi.71,50).

Fi.2393-2454
Mi.2539-2601
80 PLN
34804

1978-1979 TOM XIII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 193 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2393-2515
Mi.2540-2663
110 PLN
34805

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł. w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo; obok dla porównania pokazano znaczek typu I, który otrzymali pewno Państwo w abonamencie lub zakupionym roczniku.

Fi.2393II
Mi.2540
30 PLN
34806

1978 lotnictwo współczesne, znaczek za 50 zł w kolorze różowolila typu II (jasna jezdnia w prawym dolnym rogu); ta odmiana znacznie różni się od nakładu (typu) I; była drukowana w arkuszach trzysektorowych zamiast jak typ I w dwusektorowych, nie ma oznaczeń na marginesach, ma ząbkowanie grzebieniowe zamiast ramkowego, jest w kolorze różowolila zamiast czerwonolila (wiśniowego), ma grubszy mięsisty papier i białą błyszczącą gumę, a przede wszystkim wykazuje różnice w rysunku jezdni; znaczek jest zdecydowanie niedoceniany, nie było go w abonamencie, a ze względu na inflację wzrosło zapotrzebowanie na wysokie nominały i w większości zużyto go pocztowo - zachowanie się całego arkusza jest zaskakujące. Nieoceniony materiał porównawczy i badawczy. Czyste pojedyncze znaczki z pełną oryginalną gumą (Fi.1000.-). Doskonały stan zachowania.

Fi.2393II
Mi.2540
750 PLN
34807

1978 Historia kolejnictwa, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.5 "biała plamka w wieży nad tendrem", poz.22 "krótsza prawa nóżka litery A w WENECJA", poz.30 "pęknięte G w GĄSAWA", poz.35 "biały wypust tendra", poz.39 "przerwana kreska tła przed kominem", poz.40 "przerwana kreska tła nad zaworem"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2397 B1, B2, B
Mi.2544
300 PLN
34808

1978 Historia kolejnictwa, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.6 "zgrubienie kreski tła prawego budynku", poz.7 "biały kreska nad nadkolem", poz.44 "przerwana kreska tła prawego budynku"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2398 B1
Mi.2545
120 PLN
34809

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "przerwana pozioma linia pod dachem".

Fi.2398B1
Mi.2545
20 PLN
34810

1978 historia kolejnictwa, znaczek z błędem "przerwa w poziomej linii pod pierwszym dachem z prawej strony".

Fi.2398s
Mi.2545
15 PLN
34811

1978 Historia kolejnictwa, 1,50 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.30 "cyfra 5 w 1,50 wyszczerbiona u dołu", poz.36 ""ciemny ślad" przed pierwszymi drzwiami", poz.41 ""czerwona plamka" pod pierwszym bocznym oknem", poz.50 "obcięte P w PRUSZKÓW (w części nakładu - pokazano w powiększeniu)"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2399 B1, B2
Mi.2546
120 PLN
34812

Fi.2400B3
Mi.2547
20 PLN
34813

1978 Lotnictwo polskie, 50 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.26 "6 linia w ogonie przerwana", poz.27 "5 linia w ogonie przerwana", poz.28 "3 linia w ogonie przerwana" (pokazano w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2404
Mi.2551
100 PLN
34814

1978 Lotnictwo polskie, seria znaczków w arkuszach, w tym za: 50 gr z błędami na: poz.26 "6 linia w ogonie przerwana", poz.27 "5 linia w ogonie przerwana", poz.28 "3 linia w ogonie przerwana" (pokazane w powiększeniu); 1 zł z błędem na poz.39 "krótsza prawa nóżka R w RWD"; 1,50 zł z błędem na poz.11 "1 w 1,50 wyszczerbione z prawej u dołu"; bardzo dobry stan zachowania (wszystkie arkusze zgięte w połowie).

Fi.2404-9
Mi.2551-56
800 PLN
34815

1978 lotnictwo polskie, 1 zł arkusz sprzedażny, z błędem na poz.39 "krótsza prawa nóżka R w RWD"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2405 B1
Mi.2552
50 PLN
34816

Fi.2410-11 ND
Mi.2557-58 ND
200 PLN
34817

Fi.2416-17a
Mi.A2564-65
40 PLN
34818

1978 Pierwszy Polak w kosmosie - Interkosmos, 1,50 zł - zdwojony druk barwy czarnej - szczególnie widoczny na poziomych i pionowych napisach, czysty arkusik w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2416a
Mi.A2564
1 000 PLN
34819

1978 Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Hawanie, znaczek z silnie niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja Wysocki.

Fi.2418MK1
Mi.2565
310 PLN
34820

1978 rzeźba "Pokój", czworoblok z uskokiem perforacji poziomej przy marginesie.

Fi.2430
Mi.2577
20 PLN
34821

1978 rzeźba "Pokój", parka znaczków z silnie przesuniętym ząbkowaniem, prawy znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie,

Fi.2430 MK, MK2
Mi.2577 Ul
350 PLN
34822

1978 rzeźba Pokój z Zamku Królewskiego w Warszawie, parka znaczków makulaturowych z przesuniętą perforacją, gwarancja Wysocki.

Fi.2430MK
Mi.2577
200 PLN
34823

1978 50-lecie warszawskiego ZOO, znaczki za 1,50 zł w parce pionowej z marginesem, dolny z błędem na poz.30 "uszkodzone h w Elephas"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.2439 B1
Mi.2586
45 PLN
34824

1978 Arcydzieła dramaturgii polskiej, znaczek za 1 zł z bardzo rzadkim błędem "szrama na nosie"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2445 B1
Mi.2592
200 PLN
34825

1978 30. rocznica powstania PZPR, znaczek z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.2450MK
Mi.2597
30 PLN
34826

1978 30. rocznica zjednoczenia polskiego ruchu młodzieżowego, blok z błędem "przedłużona litera M w ZMD", kasowany z pełną oryginalną gumą; gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.bl.103 B2
Mi.Bl.72
20 PLN