Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 105. Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
34707

1972 Turystyka - schroniska górskie, 40 gr arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.4 "2 gwiazdki na niebie", poz.5 "kropka pod gr", poz.22 "gwiazdka na niebie", poz.29 "gwiazdka za górą", poz.34 "ukośna kreska przekreślająca litery LSK w POLSKA" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2057 B
Mi.2204
120 PLN
34708

1972 turystyka - schroniska, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.2058
Mi.2205
20 PLN
34709

1972 Turystyka - schroniska górskie, 1,55 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.37 "ślady na śniegu" w A w POLSKA", poz.38 "ślady na śniegu" pod SK w POLSKA", poz.49 "plamka na zaśnieżonym dachu" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2059 B
Mi.2206
100 PLN
34710

1972 jazda polska, znaczek z błędem "zniekształcone G w MACIĄG".

Fi.2076B1
Mi.2223
40 PLN
34711

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi. Fi.1266
Mi.1414
30 PLN
34712

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz bloków; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.90 (45)
Mi.Bl.52
100 PLN
34713

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz sprzedażny bloków złożony w połowie.

Fi.bl.90 ark.
Mi.Bl.52
20 PLN
34714

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
10 PLN
34715

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, blok z błędem "czerwona plamka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
20 PLN
34716

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, prawy blok z błędem "kropka nad EX".

Fi.bl.90B2
Mi.Bl.52
30 PLN
34717

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka z 17.6 frankownicy firmy POSTALIA producenta maszyn frankujących, w otoku na górze napis VORFÜHRSTEMPEL (stempel okazowy), a na dole POSTALIA; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
34718

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusik nalepek okolicznościowej poczty konnej.


50 PLN
34719

1973 karnet - "22-07-73 V OKRĘGOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNYCH ZBIORÓW ZAANGAŻOWANYCH BYDGOSZCZ 1".

Fi.1778
Mi.1925
30 PLN
34720

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
120 PLN
34721

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.101.-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
80 PLN
34722

1973 list lotniczy z Światowej wystawy Filatelistycznej w Poznaniu do Niemiec.

Fi.2089
Mi.2236
10 PLN
34723

1973 arcydzieła sztuki polskiej, znaczek stemplowany i czysty, offsetowy druk wielokolorowy przy wielomilionowych nakładach charakteryzował się czasami dużymi różnicami w nasyceniu kolorów co powodowało powstawanie znacznych nawet różnic w barwach znaczków.

Fi.2096
Mi.2243
25 PLN
34724

1973 Arcydzieła sztuki polskiej, parka pozioma znaczków za 4,90 zł lewy z błędem "trójkątna plama przy D w MADONNA" na poz.37; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2096 B2
Mi.2243
60 PLN
34725

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus, komplet arkusików, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
34726

1973 Badanie kosmosu Salut, Copernicus - komplet znaczków z przywieszkami, czyste (Fi.96.-).

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
100 PLN
34727

1973 Badanie kosmosu, Copernicus - znaczek z błędem na polu 4 "przerwane z w zł" występującym w części nakładu w arkusiku (Fi.70.-), czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.2256
70 PLN
34728

1973 badanie kosmosu, znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2109B1
Mi.2256
15 PLN
34729

1973 badanie kosmosu, znaczek z błędem "przerwane z w zł".

Fi.2109B1
Mi.2256
20 PLN
34730

1973 80. rocznica urodzin Marcelego Nowotki, arkusz sprzedażny.

Fi.2115 ark.
Mi.2262
40 PLN
VERKAUFT
34731

1973 ochrona środowiska, znaczek za 6,50 zł z rzadkim błędem na poz.21 "Ochroria zamiast Ochrona", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2124 B1
Mi.2272
100 PLN
34732

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria".

Fi.2124B1
Mi.2272
50 PLN
34733

1973 ochrona środowiska, znaczek z błędem "Ochroria".

Fi.2124B1
50 PLN
34734

1973 "WOJSKOWA MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Warszawa PKiN, seria znaczków 30-lecie Ludowego Wojska Polskiego skasowana okolicznościowo 21.X na specjalnej karcie.

Fi.2127-30
Mi.2275-78
30 PLN
34735

1973 200. rocznica Komisji Edukacji Narodowej, 1 zł - znaczek wydrukowany na pogiętym papierze w wyniku czego powstały ubytki w rysunku; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2131
Mi.2279
100 PLN
34736

1973 FDC - "Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73"", bloczek na ilustrowanej kopercie skasowany 19.8 stemplem okolicznościowym w Poznaniu - w pierwszym dniu obiegu; walor brakujący w większości zbiorów - koperta niedostępna w abonamencie; doskonały stan zachowania.

Fi.bl.91 (46) b
Mi.Bl.56
150 PLN
34737

1973 karnet - czarnodruk "Światowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 73", przygotowany z okazji XI Zjazdu PZF, z faksymile podpisu Ministra Łączności.

Fi.bl.91 ND (46ND)
Mi.Bl.56ND
80 PLN
VERKAUFT
34738

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska '73 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND 
40 PLN
34739

1974 karnet - "25 LAT OCHRONY ZABYTKÓW ZIEM ZACHODNICH I PÓŁNOCNYCH" - format A4.

Fi.1852, 1855, 1856
Mi.2001, 2004, 2005
50 PLN
VERKAUFT
34740

1974 rocznik kopert FDC (bez bl.92a(47a), bl.92b(47b), bl.93(48), bl.94(49); Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
34741

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.115,20).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
90 PLN
34742

1974-1975 TOM XI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 216 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
180 PLN
34743

1974 rośliny w twórczości Stanisława Wyspiańskiego, znaczek z niekatalogowanym błędem w postaci nie dodruku dolnego znaczka z ostatniego rzędu w arkuszu, tak zwany suchy druk minimalną ilością farby, błąd przypadkowy występujący być może tylko w jednym arkuszu na 10 znaczkach, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.2149MK
Mi.2297
480 PLN
34744

1974 X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w RFN, czworoblok znaczków z bloku z górnym marginesem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2168+2169
Mi.2315+2316
20 PLN
34745

1974 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna "Socphilex IV" w Katowicach, blok ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
35 PLN
34746

1974 "SYMPOZJUM POPULARNONAUKOWE CZWARTACY AL - TRADYCJE I DZIEŃ DZISIEJSZY" - arkusik okolicznościowych winietek w formie znaczków pocztowych wydrukowany w PWPW skasowany 19.XI stemplem okolicznościowym.


50 PLN