Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 105. Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
34347

1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ".

Fi.bl.35B1
Mi.Bl.27
20 PLN
34348

1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ", blok na papierze ze znakiem wodnym Zn.W. III.1.

Fi.bl.35B1 Zn.W III.1
Mi.Bl.27
80 PLN
34349

1962 V Kongres Związków Zawodowych, blok ze znakiem wodnym III.1 z pełną oryginalną gumą, skasowany 26.XI stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.37
Mi.1363
30 PLN
34350

1962 przesyłka przewieziona ORP Gryf w 22. rocznicę walki pod Narwikiem.


20 PLN
34351

1962 list okolicznościowy przewieziony ORP Grom na trasie Gdynia - Narwik z okazji XXII rocznicy walki pod Narwikiem, w kopercie lista okolicznościowa poległych w bitwie marynarzy.


15 PLN
34352

1962-65 zestaw znaczków na papierze białym, gwarancja i opis Weźranowski.


50 PLN
34353

1962-65 zestaw znaczków na papierze szarym, gwarancja i opis Weźranowski.


70 PLN
34354

1962 nalepki okolicznościowe wystawy filatelistycznej "Wojsko - Lotnictwo - Kosmos" w Poznaniu.


30 PLN
34355

1962 arkusik nalepek wystawy filatelistycznej "Wojsko lotnictwo kosmos" w Poznaniu.


25 PLN
34356

1963 zeszycik znaczkowy - wydanie OUPT Warszawa 1, na okładce goniec pocztowy na koniu i napisy "POCZTA GŁÓWNA WARSZAWA", na klapce hasło: "NA TWOJE LISTY CZEKAJĄ KREWNI, BLISCY I ZNAJOMI"; znaczki 10x1239, 10x1240; idealny stan zachowania.

Fi.2
400 PLN
34357

1963 zeszycik znaczkowy - wydanie OUPT Warszawa 1, na okładce dyliżans czterokonny i napis w jednym wierszu "ZNACZKI POCZTOWE", na klapce hasło: "LISTY ZBLIŻAJĄ LUDZI I NARODY"; znaczki 10x1239, 10x1240; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.4a
400 PLN
34358

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk ostemplowany okolicznościowo na kopercie, dodatkowo odciśnięty okolicznościowy stempelek polecenia; dekoracyjny i rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
400 PLN
34359

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk z serii "Historyczne Miasta Polski" (Fi.320.-), dekoracyjny walor w pięknym stanie zachowania.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
300 PLN
34360

1963 rocznik kopert FDC (bez bl: 38(27), 40I(29I), 40II(29II); Fi.162.-).

Fi.1222-1308
Mi.1370-1456
80 PLN
34361

1963 rocznik znaczków czystych (Fi.459,40).

Fi.1222-1308
Mi.1370-1456
370 PLN
34362

1963 Walka z głodem na świecie, znaczek za 2,50 zł z błędem "wydłużona pionowa kreska litery E wyrazu GŁODEM" na poz.15, znak wodny III.5; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1225 B1
Mi.1373
50 PLN
34363

1963 karnet - "RASY PSÓW".

Fi.1226-34
Mi.1374-82
40 PLN
34364

1963 Statki żaglowe (I), narożne czworobloki metrykalne z liczbami rozrachunkowymi i oznaczeniami: walców, sektorów drukarskich i ukośnych kresek służących do sterowania tzw. autotronem - automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego znajdujące się nad 10 znaczkiem w arkuszu; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1235-42
Mi.1383-90
200 PLN
34365

1963 20. rocznica powstania getcie warszawskim, narożny wieloblok z numerem walca w narożniku na papierze ze znakiem wodnym III.5, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1243 III.5
Mi.1394 
100 PLN
34366

1963 100. rocznica Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, parka tete - beche połączona dołem.

Fi.1244
Mi.1392
15 PLN
34367

1963 gady i płazy, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów.

Fi.1245
Mi.1393
30 PLN
34368

1963 gady i płazy, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - przesunięta barwa zielona.

Fi.1245MK
Mi.1393
35 PLN
34369

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, dwa znaczki z bloku.

Fi.1259A, 1261A
Mi.1407B, 1409B
35 PLN
34370

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, znaczek za 1,15 zł z błędem na poz.4 "fałda na udzie zawodnika", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1260 B1
Mi.1408
50 PLN
34371

1963 XVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, znaczek z błędem "fałda na udzie zawodnika".

Fi.1260B1
Mi.1408
15 PLN
34372

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, znaczek z błędem "fałda na udzie zawodnika".

Fi.1260B1
Mi.1408
20 PLN
34373

1963 XVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, znaczki z błędem "dwukrotnie przerwana szpada".

Fi.1261B2
Mi.1409
20 PLN
34374

1963 Wielcy Polacy, seria w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.1263-6
Mi.1411-4
65 PLN
34375

1963 wielcy Polacy, seria w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.1263-6
Mi.1411-4
60 PLN
34376

1963 wielcy Polacy, stemplowana seria w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.1263-6
Mi.1411-4 
40 PLN
34377

1963 Wielcy Polacy (III), seria w parkach rozdzielonych międzypolami, kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.48.-).

Fi.1263-66
Mi.1411-14
30 PLN
34378

1963 Wielcy Polacy (III), seria w parkach rozdzielonych międzypolami (Fi.80.-), czyste.

Fi.1263-66
Mi.1411-14 
60 PLN
34379

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 60 gr z błędem "3 gwiazdki" z poz.7 na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1268 B1
Mi.1416
40 PLN
34380

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 60 gr z błędem "3 gwiazdki" z poz.7; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1268 B1
Mi.1416
30 PLN
34381

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 60 gr z błędem "uszkodzone E (jak Ł) - KOSMOSIŁ" z poz.17 na kopercie skasowanej okolicznościowo; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1268 B2
Mi.1416
40 PLN
34382

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, parka znaczków za 60 gr, lewy z błędem "uszkodzone E (jak Ł) - KOSMOSIŁ" z poz.17; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1268 B2
Mi.1416
40 PLN
34383

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 60 gr z błędem "kropka w S w POLSKA" z poz.4 w 4 sektorze na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1268 B3
Mi.1416
50 PLN
34384

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 60 gr z błędem "0 w 60 gr uszkodzone z lewej" z poz.1 na kopercie skasowanej okolicznościowo; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1268 B4
Mi.1416
40 PLN
34385

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek z błędem "3 gwiazdki".

Fi.1268B1
Mi.1416
10 PLN
34386

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, lewy znaczek z błędem "trzy gwiazdki".

Fi.1268B1
Mi.1416
25 PLN