Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 105. Volksrepublik Polen 1952-1989

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
34267

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z błędem "pogrubione NY".

Fi.1065B1
Mi.1200
15 PLN
34268

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z niespasowanym drukiem barw - "podwójne oczy".

Fi.1069MK
Mi.1204
50 PLN
34269

1960 karty maksimum - ptaki chronione w Polsce, 4 najwyższe wartości; temat - PTAKI.

Fi.1070-73
Mi.1205-08
120 PLN
34270

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet arkusików tak zwanej "subskrypcji" z obciętymi marginesami - środki z bloków.

Fi.A1007-11
Mi.1151-5
235 PLN
VERKAUFT
34271

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.22
320 PLN
34272

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypcji" z identycznymi numerami.

Fi.bl.22-26
Mi.1151-5 KB
1 260 PLN
VERKAUFT
34273

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 24 za 1,35 zł. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu Wz.II.5 zamiast Wz.II.3, blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.22-26 (bl.24 Wz.5), 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
5 600 PLN
34274

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", nieco niżej przycięty; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym; to najrzadsze bloki powojennej Polski, ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
1 400 PLN
34275

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan.

Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12
Mi.1151-55
2 400 PLN
34276

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.25
320 PLN
34277

1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2., z kasowaniem okolicznościowym tej Wystawy z dnia otwarcia, a jednocześnie z pierwszego dnia obiegu znaczka.

Fi.bl.27
Mi.1177
120 PLN
34278

1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusiki ze znakiem wodnym w położeniu III.2 i III.8 (Fi.220.-).

Fi.bl.27
Mi.1177
150 PLN
34279

1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie.


360 PLN
34280

1960 arkusz nalepek Wielkopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Poznaniu.


30 PLN
34281

1961 rocznik znaczków czystych (Fi.180,90).

Fi.1074-1143
Mi.1218-88
120 PLN
34282

1961 Zimowa Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych, koperta pierwszego dnia obiegu.

Fi.1077-80
Mi.1221-4
10 PLN
VERKAUFT
34283

1961 Zimowa Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych, znaczek z pustopolem.

Fi.1080
Mi.1224
50 PLN
VERKAUFT
34284

1961 Pierwszy lot człowieka w kosmos, parka pionowa znaczków za 60 gr, górny z błędem na poz.7 "w dolnej części rysunku globu ziemskiego - plamka w kształcie litery L", wodny znak III.7, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Kalinowski.

Fi.1083 B1
Mi.1227
50 PLN
34285

1961 wielcy Polacy, znaczek ze znakiem wodnym Zn.W II.8.

Fi.1088 Zn.W III.8
Mi.1232
20 PLN
34286

1961 wielcy Polacy, czworoblok znaczków ze znakiem wodnym Zn.W III.8.

Fi.1088 Zn.W III.8
Mi.1232
80 PLN
34287

1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z przesuniętym drukiem barwy zielonej w lewo (opis typu statku wchodzi już na nominał) oraz lekko przesuniętym ząbkowaniem poziomym w dół.

Fi.1094
40 PLN
34288

1961 polski przemysł okrętowy, narożny czworoblok z pustopolami (2x2) przy dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
120 PLN
34289

1961 polski przemysł okrętowy, narożnik arkusza z rzadkimi pustopolami.

Fi.1095
Mi.1239
450 PLN
34290

1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
240 PLN
34291

1961 Polskie Ziemie Zachodnie, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja Falkowski.

Fi.1103-04 Pw
Mi.1247-48 
40 PLN
34292

1961 40. rocznica III Powstania Śląskiego, seria znaczków na papierze ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, gwarancja i opis.

Fi.1115-16
Mi.1259-60 
20 PLN
34293

1961 40. rocznica III Powstania Śląskiego, marginesowy pasek znaczków za 1,55 zł. na papierze ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, gwarancja Krawczyk.

Fi.1116
Mi.1260 
50 PLN
34294

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja Falkowski.

Fi.1117
Mi.1261 
40 PLN
34295

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w położeniu - III.4, gwarancja i opis.

Fi.1121
Mi.1265 
70 PLN
34296

1961 Światowy Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1123
Mi.1268 
240 PLN
34297

1961 15. rocznica powstania UNICEF, parka rozdzielona międzypolem.

Fi.1127
Mi.1272
35 PLN
34298

1961 owady chronione, seria z odmianami papieru.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
130 PLN
34299

1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
400 PLN
34300

1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.100.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
60 PLN
34301

1961 Owady chronione, seria znaczków kasowanych z pełną oryginalną gumą (Fi.30.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
20 PLN
34302

1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert (Fi.110.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88 
60 PLN
34303

1961 owady chronione, znaczek marginesowy z błędnie naniesioną i poprawioną na nową wartość liczby rozrachunkowej.

Fi.1137
Mi.1282
30 PLN
34304

1961 Owady chronione, pasek trzech znaczków za 80 gr z dolnym marginesem z błędnymi liczbami rozrachunkowymi - poprawne liczby nadrukowano typograficznie, zadrukowując jednocześnie niewłaściwe, znaczki tego wydania drukowane były z walców drukarskich zawierających po dwa sektory dwóch wartości: 20+60 gr, 30+40 gr, 50+80 gr, 1,15+1,55 zł, 1,35+1,50 zł, 2,50+5,60 zł; dla wartości 50 i 80 gr zamieniono liczby rozrachunkowe, przedrukiem typograficznym w barwie ciemnozielonej nadrukowano nowe, właściwe, skreślając jednocześnie stare; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1137
Mi.1282
50 PLN
34305

1961 Owady chronione, znaczek za 80 gr z błędem "przerwane litery L i K"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1137 B1
Mi.1282
30 PLN
34306

1961 owady ochronne, znaczek ze zdwojonym drukiem barwy brązowej, gwarancja Walocha.

Fi.1139MK2
Mi.1284
180 PLN