Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
3261 |
1927 złożenie prochów Juliusza Słowackiego w katedrze wawelskiej, znaczek nieząbkowany, ubytek gumy na górnym marginesie, gwarancja Rachmanow. | 1 400 PLN | 1 400 PLN | |
3273 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Chodzież - Gołańcz nr 410, kasownik z wyróżnikiem a. | 60 PLN | 50 PLN | |
3283 |
1928 Józef Piłsudski, znaczek w barwie pomarańczowobrązowej, gwarancja z oznaczeniem. | 140 PLN | 230 PLN | |
3284 |
1928 Józef Piłsudski, trzy odcienie znaczka za 25 gr.: jasno pomarańczowbrązowy, pomarańczowobrązowy i niekatalogowany ciemno pomarańczowbrązowy, nowa gwarancja i opis. | 700 PLN | 940 PLN | |
3286 |
1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski, znaczek nieząbkowany, na lewym marginesie drobne ubytki gumy, gwarancja Rachmanow. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
3291 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, unikalna niekatalogowana jako gumowana próba znaczka za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym z wydrukowaną typograficznie na odwrocie czerwonokarminową siatką ochronną - odpowiednikiem gilosza na banknotach; w zamierzeniu miała chronić znaczek przed fałszerstwem; nie ma podlepki, ale guma miejscami jest zmatowiona i nierównomiernie nałożona; próba ta to cięty odpowiednik znaczka 238c; brzegowe znaczki mogą być tylko częściowo pokryte siatką lub całkowicie jej pozbawione, w lewym dolnym rogu sygnatura WUZET, fotoatest Schmutz. | 5 000 PLN | 5 000 PLN | |
3297 |
1928 Józef Piłsudski, znaczek w barwie czarnoniebieskostalowej, gwarancja i opis Walocha. | 120 PLN | 108 PLN | |
3298 |
1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski, znaczek za 50 gr. w rzadszym kolorze niebieskawozielonym, gwarancja i opis koloru. | 400 PLN | 360 PLN | |
3308 |
1928 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu, znaczek w barwie ciemnobrązowej, gwarancja z oznaczeniem. | 1 300 PLN | 1 410 PLN | |
3309 |
1928 seria wydania obiegowego z odmianami. | 65 PLN | 70 PLN | |
3310 |
1928 wydanie obiegowe - godło państwa, fałszerstwo na szkodę poczty tzw. łódzkie, bardzo rzadkie znane w niewielu egzemplarzach. Pierwszy raz oferowane na naszej aukcji. | 5 000 PLN | 5 000 PLN | |
3352 |
1929 list z czeskiej Pragi z wirnikiem reklamującym Międzynarodowe Targi Poznańskie. | 100 PLN | 100 PLN | |
3354 |
1929 firmowy list polecony z Katowic do Niemiec, opłata wielokrotną frankaturą mechaniczną nr "B.1.", na odwrocie stempel niemieckiego ambulansu pocztowego i stempel odbiorczy. | 50 PLN | 55 PLN | |
3355 |
1929 firmowy list polecony z Krakowa do Czechosłowacji opłacony frankaturą mechaniczną nr "A.22.". | 50 PLN | 50 PLN | |
3356 |
1929 list z Warszawy do Czechosłowacji opłacony frankaturą mechaniczną firmy "Pocisk" nr "B.93.". | 80 PLN | 80 PLN | |
3365 |
1930 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Chojnice - Gniezno nr 196. | 60 PLN | 60 PLN | |
3371 |
1930 100. rocznica Powstania Listopadowego, seria. | 90 PLN | 100 PLN | |
3375 |
1930 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Grudziądz - Iłowo nr 245, stempel z wyróżnikiem a. | 60 PLN | 50 PLN | |
3387 |
1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rybnik - Gierałtowice nr 604, kasownik z wyróżnikiem a. | 100 PLN | 90 PLN | |
3390 |
1931 perforacja firmowa G.A.L. — Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe S.A. Linja Gdynia-Ameryka, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany w październiku 1931 w Gdyni; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
3393 |
1931 "MISTRZOSTWO ŚWIATA/ W HOKEJU NA LODZIE/ 1-8.II.1931 KRYNICA" Warszawa 2 (wyróżnik b), ładna i wyraźna odbitka, bardzo rzadko spotykanego wirnika propagandowego (Myślicki 31 101), na kartce z Warszawy do Krakowa. | 200 PLN | 280 PLN | |
3395 |
1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lublin - Łódź nr 257 z wyróżnikiem b. | 50 PLN | 50 PLN | |
3401 |
1931 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie w Krynicy. | 40 PLN | 40 PLN | |
3411 |
1932 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czersk - Laskowice nr 436 z wyróżnikiem a. | 100 PLN | 75 PLN | |
3419 |
1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, gwarancja. | 300 PLN | 270 PLN | |
3431 |
1933 dowód doręczenia z Dobczyc, opłata doręczeniowa pobrana znaczkiem opłaty. | 80 PLN | 80 PLN | |
3486 |
1933 "Opłacono gotówką" - ilustrowana koperta reklamowa (druki) CRESOLAN wysłana 3.2 z Poznania do miejscowości Rozdzień. | 40 PLN | 40 PLN | |
3487 |
1933 czysty formularz międzynarodowego przekazu pobraniowego bez sygnatury. | 80 PLN | 80 PLN | |
3488 |
1933 czysty formularz wypłaty międzynarodowego przekazu pieniężnego bez sygnatury. | 80 PLN | 80 PLN | |
3529 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek na rzadkim papierze ze znakiem wodnym IIP "ustniki w prawo", gwarancja i opis Schmutz. | 1 400 PLN | 1 400 PLN | |
3539 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym jasno niebieskoszarym nadrukiem typograficznym typu IIa, z pełną oryginalną gumą w pięknym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
3546 |
1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków z nadrukiem offsetowym w barwie szaroniebieskiej, gwarancja i opis Schmutz. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
3550 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym w barwie niebieskoczarnej, gwarancja i oznaczenie. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
3553 |
1934 kartka reklamowa z Warszawy do Lwowa ze stemplem okolicznościowym Wystawy Przemysły Metalowego i Elektrycznego. | 60 PLN | 60 PLN | |
3557 |
1934 "Zjednoczona Fabryka Związków Azotowych" - 30 gr (2 x 15 gr) frankatura mechaniczna B4 Chorzów, karta firmowa wysłana 19.I do Kielc; temat - CHEMIA. | 40 PLN | 40 PLN | |
3559 |
1934 czysty formularz przekazu rozrachunkowego z sygnaturą. | 60 PLN | 60 PLN | |
3560 |
1934 list firmowy z Domu Bankowego A. Holzer z Krakowa do Niemiec opłacony frankaturą mechaniczną "FA.007". | 40 PLN | 40 PLN | |
3562 |
1934 list z warszawy do Francji opłacony potrójną frankaturą mechaniczną Polskiego Towarzystwa Okrętowego nr "b.2". | 60 PLN | 60 PLN | |
3563 |
1935 polecona kartka druk z pobraniem z Poznania do Janowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | 100 PLN | 100 PLN | |
3569 |
1935 M/S "PIŁSUDSKI" znaczek na wycinku skasowany 13.IX w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. M/S "PIŁSUDSKI", rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 021). | 100 PLN | 100 PLN |