Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
5040

1941 czysty blankiet Przekazu Pocztowego, wymiary 216 x 104 mm, sygnatura DPO 216(3.41); bardzo dobry stan zachowania (minimalnie słabsze narożniki).

80 PLN80 PLN
5043

1941 formularz adresu pomocniczego paczki.

60 PLN60 PLN
5044

1941 upoważnienie sądowe z Warszawy opłacone znaczkami opłaty sądowej.

300 PLN300 PLN
5045

1941 czysty blankiet Adresu pomocniczego (Paketkarte), wymiary 148 x 105 mm, sygnatura DPO 414 (3.41); bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
5049

1942 kartka okolicznościowa z Krakowa z okazji 2. rocznicy utworzenia GG.

30 PLN30 PLN
5060

1942 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi kościół Matki Bożej Zwycięskiej w Lublinie.

100 PLN175 PLN
5061

100 PLN100 PLN
5066

1942 miejscowa kartka z oddziału Polskiego czerwonego Krzyża w Lublinie, formularz PCK.

120 PLN120 PLN
5067

1942 widokówka wysłana 3.VIII z Krakowa do miejscowości Gózd, znaczek skasowany ładnie odbitym wirnikiem propagandowym, czerwoną kredką dopisano "Post Łączna k.Suched(niowa)", datownik odbiorczy GOZD z 6 VIII; dobry stan zachowania.

60 PLN54 PLN
5074

1942 portret A. Hitlera, znaczek z silnym abklaczem.

100 PLN100 PLN
5082

1942 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Mikołaja Kopernika.

100 PLN135 PLN
5094

1942 miejscowy urzędowy list polecony z Lwowa.

40 PLN40 PLN
5095

1942 dowód doręczenia złożony w połowie.

40 PLN40 PLN
5097

1942 list urzędowy z Krakowa do Berlina, wirnik propagandowy poczty.

40 PLN40 PLN
5111

1942 kartki towarowe i żywnościowe.

120 PLN120 PLN
5117

1943 list z Krakowa do Rudnik z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
5125

1943 przekaz paczkowy z Warszawy do Kielc.

60 PLN60 PLN
5135

1943 stempel okolicznościowy w 10. rocznicę przejęcia władzy przez A. Hitlera w Niemczech.

30 PLN30 PLN
5139

1943 kartka ze Lwowa do Turcji, stemple niemieckiej cenzury, formularz potwierdzający otrzymanie paczki, gwarancja Pelczar.

100 PLN123 PLN
5146

1943 400. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, kartka z Krakowa do Niemiec.

60 PLN54 PLN
5148

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym na specjalnej kartce.

50 PLN50 PLN
5150

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z numerem I/3.

140 PLN160 PLN
5151

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z numerem II/3.

140 PLN140 PLN
5161

1943 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi widok zamku na Wawelu w Krakowie.

100 PLN100 PLN
5163

1943 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi dziedziniec zamku na Wawelu w Krakowie.

100 PLN100 PLN
5169

1943 kartka z Zamościa do Lublina, sygnatura III.42.

10 PLN10 PLN
5172

1943 formularz kartki urzędowej wykonany na karcie polskiej poczty polowej.

1 500 PLN1 550 PLN
5176

1943 urzędowa kartka polecona z Krakowa do Nowego Sącza.

50 PLN45 PLN
5180

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 100 gr z przesuniętym na prawo nominałem, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

300 PLN300 PLN
5186

40 PLN40 PLN
5215

1943 dowód płaty na rzecz Polskiego Komitetu Opiekuńczego miasta Warszawy.

30 PLN51 PLN
5220

1944 krakowski stempel okolicznościowy 10-lecia Agencji Pomocy dla Matki i Dziecka.

25 PLN25 PLN
5237

1944 ekspresowa kartka polecona z Makowa Podhalańskiego do Leżajska.

50 PLN50 PLN
5243

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w sześcioblokach narożnikowych z gapami, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
5297

1940 obóz dla polskich jeńców wojennych w Równym Wołyńskim, kartka z obozu pracy przymusowej NKWD wysłana 16.08.40 do Radomska, jako adres nadawczy podano numer skrytki pocztowej 33, cenzura sowiecka i niemiecka, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN420 PLN
5299

150 PLN150 PLN
5300

1941 deportacje sowieckie ludności polskiej, karta pocztowa wysłana 21.II z domu dla inwalidów w miejscowości Tawda (Swierdłowska obłast) do lekarza zatrudnionego w sanatorium dziecięcym w miejscowości Brzuchowice pod Lwowem, sowiecki okupacyjny datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN150 PLN
5301

100 PLN100 PLN
5306

1941 Miranda de Ebro - obóz koncentracyjny w Hiszpanii, list polecony wysłany z karnego wojskowego szpitala w Pampelunie przez polskiego żołnierza do Tomaszowa Mazowieckiego. Nadawca Stefan Bartolewski, ranny i zatrzymany na terenie Hiszpanii podczas próby przedarcia się z Francji do Portugalii. Odręczna notka napisana ołówkiem na kopercie „…miałem złamaną rękę”. Po rekonwalescencji Bartolewski został przekazany do obozu w Miranda de Ebro. Liczne stemple cenzury; „Certificado Pamplona”, "Certificado San Sebastian”, “Censura Gubernativa San Sebastian”, „Certificado Madrid” i stemple numeryczne cenzorów. Kasownik odbiorczy z Tomaszowa, stempel i zalepka cenzury niemieckiej. Rzadka korespondencja ze szpitala wojskowego w Hiszpanii.

1 000 PLN1 000 PLN
5307

1941 list z Czerwonego Krzyża w Szwajcarii na specjalnej kopercie do korespondencji z jeńcami wojennymi adresowany do polskiego jeńca w obozie pod Równem, pod Równem ulokowano szereg obozów NKWD rozlokowanych wzdłuż budowanej w morderczym tempie drogi strategicznej Nowogród Wołyński – Lwów, list wstrzymany przez pocztę niemiecką, gdzie dotarł zapewne w maju 1941, i zwrócony do nadawcy prawdopodobnie ze względu na zbliżającą się ofensywę, ciekawy walor w bardzo dobrym stanie.

400 PLN400 PLN