Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
3501 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 16/15 gr. z błędem na poz.94 "plamki przed lewą cyfrą 1" (Fi.150.-), gwarancja i opis Krawczyk. | 150 PLN | 150 PLN | |
3502 |
1940 II wydanie przedrukowe, seria "zielonych dopłat" ostemplowana okolicznościowo w Krakowie 20.IV.1941 na kopercie adresowanej do Warszawy (same znaczki kasowane Fi.140.-). | 120 PLN | 108 PLN | |
3539 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana 8.5 z Krasnegostawu do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
3541 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
3542 |
1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", czysta; dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
3547 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem z nadrukiem, rzadka odmiana z napisem POSTKARTE długości 40 mm, odległość między T i E w POSTKARTE 1,25 mm; hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 20.12 z Grodziska do Otwocka; doskonały stan zachowania (Fi.300.-). | 150 PLN | 150 PLN | |
3556 |
1940 formularz kartkowy na całostce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku. | 90 PLN | 90 PLN | |
3571 |
1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 24 gr - frankatura pojedyncza, list w kreślonej kopercie urzędowej "ARBEITSAMT WARSCHAU" wysłany 11.2.43 z Warszawy do Krakowa; minimalnie słabszy stan zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
3572 |
1940 (?) widokówka wysłana 28 z Żychlina do Warszawy, najpewniej była opłacona znaczkiem Rzeszy, który po drodze odpadł, Poczta oznaczyła dopłatę bardzo ładnie odciśniętym stempelkiem "Nachgebühren dopłata 2" z dopisaną niebieską kredką liczbą "18"; dobry stan zachowania. | 200 PLN | 180 PLN | |
3605 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 26.XII.1944 z Suchedniowa do Luckenwalden, przesłana ambulansem nr.1458 relacji "?-KIELCE", owalny kasownik z wyróżnikiem "b". | 20 PLN | 20 PLN | |
3627 |
1941 formularz kartkowy na polskiej całostce. | 220 PLN | 220 PLN | |
3671 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków z kasownikiem okolicznościowy z Krakowa do Lublina. | 180 PLN | 180 PLN | |
3680 |
1942 specjalna koperta listu urzędowego "GENERALGOUVERNEMENT DER GOUVERNEUR DES DISTRIKTS GALIZIEN", czysta; walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry ukośnie zgięta). | 30 PLN | 27 PLN | |
3681 |
1942 listownik (część na odpowiedź) wysłany 10.12 z Suchedniowa do Oflagu VIB, ładna odbitka kasownika nadawczego "SUCHEDNIOW ÜBER KIELCE (DISTR. RADOM)" z wyróżnikiem "a"; stempelek cenzury obozowej nr.3; dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
3684 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie (bez tekstu na odwrocie) sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
3697 |
1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa. | 10 PLN | 10 PLN | |
3766 |
1944 kartka z Zakopanego do Lublina, ładnie odbity rzadki kasownik okolicznościowy z Zakopanego "Wintersportplatz Luftkurort", przesyłka nie doręczona i zwrócona do nadawcy. | 150 PLN | 135 PLN | |
3824 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramarynowym na papierze x2 o nakładzie 1253 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 140 PLN | 126 PLN | |
3838 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lilabrązowym na papierze x2 o nakładzie 953 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 150 PLN | 130 PLN | |
3840 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze jasnobrązowym na papierze u o nakładzie 981 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 160 PLN | 140 PLN | |
3841 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze karminowym na papierze bibułkowym y1 o nakładzie 1376 sztuki, mini fotoatest (znaczek bez pieczątek na odwrocie). | 120 PLN | 108 PLN | |
3842 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze cynobrowym na papierze x2 o nakładzie 1067 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 130 PLN | 115 PLN | |
3853 |
1942 Madonna, seria na papierze bibułkowym x, mini fotoatest (znaczki bez pieczątek na odwrocie). | 160 PLN | 144 PLN | |
3858 |
1942 Madonna, czysta seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja. | 150 PLN | 135 PLN | |
3859 |
1942 Madonna, znaczek stemplowany grzecznościowo na kartce. | 90 PLN | 90 PLN | |
3863 |
1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej wykonanych z okazji Wystawy Filatelistycznej; 27 odbitek autorskich, w tym prace takich autorów jak Z. Pazda (I miejsce), M. Stępień (II i III m.) M. Puchalski i innych, z tego trzy pierwsze zrealizowano jako znaczki serii "pochodnia", i ostatni jako znak opłaty na karcie pocztowej, wszystkie projekty na papierze średnim, piękny stan, dodatkowo odbitka stempla wystawy. | 2 600 PLN | 2 240 PLN | |
3868 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - cynobrowym i karminowym znaczkiem za 5f., gwarancja. | 120 PLN | 108 PLN | |
3876 |
1942 odbitka pracy konkursowej na papierze bibułkowym, jedna z 27 odbitek autorskich, która była wydrukowana na konkurs projektów znaczków obozowych z okazji wystawy filatelistycznej, jeden z projektów zrealizowanych jako znaczek wydania "pochodnia". | 80 PLN | 72 PLN | |
3880 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, z doklejonym znaczkiem, ostemplowana okolicznościowo 18.VI w dniu wejścia do obiegu; gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
3937 |
1943-44 Hetmani, seria czysta, gwarancja. | 160 PLN | 144 PLN | |
3939 |
1943 Hetmani, rzadko spotykana frankatura wielokrotna - znaczki z Janem Zamoyskim ostemplowane 27.XII datownikiem w wyjątkowo stosowanym kolorze czerwonym na prawidłowo opłaconej pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk. | 160 PLN | 160 PLN | |
3957 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja. | 30 PLN | 27 PLN | |
3958 |
1943 wydanie żałobne po śmierci gen. W. Sikorskiego, gwarancja. | 20 PLN | 18 PLN | |
3962 |
1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja. | 40 PLN | 36 PLN | |
3964 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek za 20+80 f., gwarancja. | 50 PLN | 45 PLN | |
3966 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja. | 300 PLN | 240 PLN | |
3973 |
1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, dwie odmiany, gwarancja. | 25 PLN | 22 PLN | |
3988 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo rzadkim na tym bloku stemplem "13 VI ROKITNA 1915" w czerwcu 1943 roku, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
3991 |
1943 "ZAMEK KAZIMIERZOWSKI w PRZEMYŚLU" - drzeworyt dla Koła Przemyślan autorstwa Janusza Łonickiego, sygnowany monogramem "JŁ"; walor minimalnie z boków przycięty, słabszy stan zachowania (pionowo i poziomo złamany - wyprasowany). | 1 600 PLN | 1 600 PLN | |
3998 |
1944 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarnieckim na karcie ozdobionej drzeworytem z okazji Świąt Bożego Narodzenia, przedstawiający barak otoczony drutami i gałązkę jedliny; na odwrocie napis POCZTÓWKA; znaczek skasowany 24 XII datownikiem; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 400 PLN | 400 PLN |