Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
4014 |
1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, dwa znaczki czyste za 10 + 40 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu koloru lila, gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
4031 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja. | 60 PLN | 50 PLN | |
4054 |
1944 znaczek dopłaty za 10 fen na karcie, ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
4055 |
1944 wezwanie z stacji dentystycznej opłacone przez adresata znaczkiem dopłaty, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
4070 |
1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, gwarancja Krawczyk. | 120 PLN | 100 PLN | |
4101 |
1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w skrajnym odcieniu szarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
4103 |
1943 Menażka, piękny marginesowy znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis. | 120 PLN | 120 PLN | |
4132 |
1945 Poczta Bloku D - Wyzwolenie obozu, znaczek z uszkodzoną cyfrą 8 w dacie wyzwolenia 28*IV*1945, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
4133 |
1945 Poczta Bloku D, znaczek przedrukowy na karcie FDC, co ciekawe znaczek wyszedł w ostatnim dniu funkcjonowania poczty i nie zdążono przygotować stempla z datą 29.IV.45., użyto więc stempla z poprzedniego dnia; poczta bloku D funkcjonowała tylko cztery dniu i miała dwa kasowniki, gwarancja. | 800 PLN | 800 PLN | |
4136 |
1945 Poczta Marszowa, znaczek z bloku na papierze odmiennym od znaczków wydanych w serii, nakład bloku 250 sztuk, gwarancja Schmutz. | 550 PLN | 550 PLN | |
4137 |
1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 5 fen., wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
4138 |
1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze zielonym, karta pocztowa na kartonie żółtawym szorstkim wydrukowana w niewielkim nakładzie 200 sztuk; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | 600 PLN | 540 PLN | |
4142 |
1943 karta obiegowa o nominale 10 fen. wysłana 24.1.44, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
4144 |
1943 karta świąteczna z ilustracją powrót żołnierza stemplowana grzecznościowo, gwarancja Schmutz. | 50 PLN | 76 PLN | |
4150 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Langiewicz i Traugutt, seria znaczków na papierze białym gładkim średnim z nakładaną ręcznie gumą, co ciekawe oba znaczki mają bardzo znacznie lub znacznie obrócony rysunek, bardzo ładny stan gumowania, gwarancja Schmutz. | 320 PLN | 340 PLN | |
4151 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, (nakład 100 szt.), skasowany 18.VII na całostce "gołąbek" ze znakiem opłaty w kolorze czarnym na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania (nieznaczne przebarwienia); gwarancja i opis. | 800 PLN | 800 PLN | |
4175 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o brunatnym znaku opłaty (niewielki nakład - 400 sztuk) wysłana 24.V, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 300 PLN | 300 PLN | |
4176 |
1944 Syrena - karta obozu IIE z brązowawoczerwonym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze sztywnym, grubym typu brystol, bez napisu POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIy (nakład 1149 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 300 PLN | 270 PLN | |
4179 |
1944 Rok Olimpijski, całostka o czerwonym znaku opłaty na kartonie białym gładkim o wymiarach 94x70 mm, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 600 PLN | |
4245 |
1944 wydanie Embicza, seria nie dopuszczona do obiegu wydana z inicjatywy Maksymiliana Broszkiewicza pseudonim "Embicz", seria w doskonałym stanie, gwarancja Krawczyk. | 3 000 PLN | 2 700 PLN | |
4248 |
1944 korespondencja w sprawie poszukiwania powstańców, którzy dostali się do niewoli niemieckiej w czasie Powstania, karta wysłana 22.12 z Piotrkowa do komendanta oflagu VIIB, przeadresowana i dosłana do oflagu VIIA, ponieważ poszukiwanych osób nie znaleziono w obozie przesyłkę zwrócono do nadawcy; dwa stempelki informacyjne: "Nicht im Oflag VIIA" i "ZURÜCK AN ABSENDER"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 250 PLN | 225 PLN | |
4250 |
1944 banknot okupacyjny będący w obiegu na terenie Polski ze stemplem na obu stronach "A.K. / "Reguła" / Pierwszy żołd / powstańczy / SIERPIEŃ 1944 R." w ramce, banknoty z tymi stemplami przeznaczone były dla żołnierzy ugrupowania jako pamiątkowy pierwszy żołd powstańczy, dobry stan zachowania. | 400 PLN | 440 PLN | |
4265 |
1943 Wzory stempli pocztowych Judenratu, stempelek własnosciowy. | 240 PLN | 216 PLN | |
4273 |
1939 Oflag Xa - listownik (nietypowy formularz) wysłany 4.11 z obozu do Częstochowy; stempelek cenzury obozowej "Geprüft Postüberwachung Oflag Xa" z parafką cenzora. | 60 PLN | 60 PLN | |
4363 |
1945 Libertas - poczta międzyobozowe w Niemczech Pöhls, znaczek z niekatalogowanym podwójnym nadrukiem odwróconym, pierwszy nadruk z pełna ilością farby, drugi z szczatkową, unikalne, gwarancja Schmutz. | 5 000 PLN | 4 000 PLN | |
4370 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, marginesowy znaczek za 40 f. z błędem na poz.40 "okręt na kotwicy", gwarancja. | 120 PLN | 120 PLN | |
4371 |
1945 poczty między obozowe w Niemczech, Dachau-Allach - "Orzeł Polski", zestaw arkuszy; arkusze znaczków w kolorze ultramarynowym i zielonym na papierze białym średnim x niegumowanym, arkusze w kolorach; brązowym, ultramarynowym, zielonym i karminowym na papierze drzewnym gumowanym y deseniowo, dodatkowo arkusz w kolorze ultramarynowym z pierwszego sektora (drukowano jednocześnie 4 arkusze) bez dolnego marginesu i pustopolami na prawym marginesie, arkusz na papierze drzewnym gumowanym y deseniowo. | 4 000 PLN | 4 000 PLN | |
4386 |
1945 Dachau Allach, ciety blok z dopłatą na PCK, na białym papierze ze znakiem wodnym. | 60 PLN | 70 PLN | |
4390 |
1945 Dachau Allach, perforowany blok z dopłatą na PCK, na białym papierze ze znakiem wodnym. | 60 PLN | 75 PLN | |
4399 |
1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż na papierze bez znaku wodnego. | 55 PLN | 55 PLN | |
4423 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria czysta z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze - oba znaczki znacznie się różnią odcieniem barwy. | 180 PLN | 162 PLN | |
4445 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria bloków. | 600 PLN | 500 PLN | |
4460 |
1944 Leżajsk, zestaw ośmiu czworobloków z nadrukiem lokalnym z Leżajska, gwarancja. | 1 200 PLN | 1 250 PLN | |
4470 |
1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 434 sztuki, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
4473 |
1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem wydania lokalnego, gwarancja Koszeń. | 45 PLN | 45 PLN | |
4486 |
1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 222 sztuki, ślad po brzydkiej podlepce, gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
4488 |
1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 365 sztuki, gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 130 PLN | |
4496 |
1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 460 sztuk, gwarancja Schmutz. | 80 PLN | 90 PLN | |
4523 |
1944 Wodzowie - R.Traugutt, oryginalny narożnikowy cięty znaczek za 25 gr. (Fi.8000.-) i jako dodatek gratis bardzo niebezpieczne fałszerstwo - przeróbka prawdziwego znaczka ząbkowanego; zwraca uwagę mniejsza szerokość jego marginesów, fragmenty ząbkowania zostały wycięte i delikatnie wyretuszowane, potem na całości położono gumę; cenny walor do specjalizowanego eksponatu wystawowego; pochodzi z kolekcji Grabowskiego, gwarancja i opis prawdziwego znaczka Schmutz. | 8 000 PLN | 7 000 PLN | |
4528 |
1944 Wodzowie, seria w parkach na tak zwanych zawiasach nie zgiętych w połowie, z jednej strony stemplowane z drugiej czyste, parka znaczka za 25 gr. z jednej strony w kolorze czerwonym, z drugiej w kolorze pomarańczowoczerwonym, znaczki za 50 gr. w kolorze ciemnozielonym, a za 1 zł w kolorze ciemnoniebieskim, fotoatest. | 2 500 PLN | 2 500 PLN |