Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
4840 |
1945 zabytki Krakowa, czworoblok prób w kolorze czerwonobrązowym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 70 PLN | 64 PLN | |
4842 |
1945 zabytki Krakowa, parka prób w kolorze czerwonobrązowym na papierze y, gwarancja i oznaczenie. | 40 PLN | 32 PLN | |
4844 |
1945 zabytki Krakowa, parka znaczków ciętych, gwarancja. | 45 PLN | 40 PLN | |
4849 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, 3 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 22.6 z Lublina do Gdańska, cenzura wojskowa nr.1604, prowizoryczny datownik typu lubelskiego i stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
4866 |
1945 Liga Morska, pasek ośmiu znaczków z parkami rozdzielonymi pustopolem. | 200 PLN | 180 PLN | |
4870 |
4873 |
1945 Liga Morska, znaczek za 3+5 zł., z błędem na poz.9 w górnym sektorze "uszkodzone A w MORSKA", gwarancja i opis Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
4874 |
1945 Liga Morska, nieząbkowany znaczek za 3 + 5 zł z podwójnym drukiem, poziome złamanie. | 1 200 PLN | 1 000 PLN | |
4890 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego - FDC, oryginalnie kasowany w pierwszym dniu obiegu w Warszawie znaczek za 3 zł. na wycinku, gwarancja Krawczyk. | 120 PLN | 120 PLN | |
4906 |
1945 wydanie przedrukowe na Goznaku, unikalna próbna odbitka nadruku za 1 zł. z pięknie wykształconym błędem występującym od początku druku na wydaniu definitywnym na poz.30 "uszkodzenie prawego kwadratu", ta odbitka to dowód prawdziwości tej tezy, gwarancja. | 600 PLN | 540 PLN | |
4910 |
1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z nadrukiem w tym na dolnym lewym znaczku z błędem "zniekształcone Z". | 60 PLN | 54 PLN | |
4916 |
1945 miejscowy list z Poznania. | 20 PLN | 20 PLN | |
4917 |
1945 wydanie przedrukowe, kartka z Poznania do Krakowa. | 30 PLN | 30 PLN | |
4954 |
1945 Warszawa oskarża, narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | 20 PLN | 30 PLN | |
4955 |
1945 Warszawa oskarża, narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | 20 PLN | 35 PLN | |
4961 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z częściowym abklaczem. | 70 PLN | 70 PLN | |
4964 |
1945 Warszawa oskarża, narożnikowy czworoblok z drukiem na zagięciu papieru, guma nałożona na części rysunków znaczka na zagięciu, na fragmencie znaczka odbitej na stronie gumowanej błąd "belka w oknie", zażółcenia na gumie, spektakularne. | 700 PLN | 600 PLN | |
5015 |
1946 "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" Szczecin 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo fioletowym stemplem z wyróżnikiem "e" (Myślicki 46 007); dobry stan zachowania. | 30 PLN | 27 PLN | |
5021 |
1946 kartka z Skierniewic 19.5.46 do Chełma. | 20 PLN | 20 PLN | |
5066 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.14 "uszkodzona litera S w Styczeń", gwarancja i opis. | 50 PLN | 50 PLN | |
5067 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, sześcioblok z abklaczem nadruku na odwrocie, rzadkie. | 350 PLN | 320 PLN | |
5085 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski. | 260 PLN | 260 PLN | |
5092 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, ekspresowy list polecony z Żegania do Starej Wsi, rzadko spotykany na korespondencji znaczek okolicznościowy, koperta zagięta w połowie. | 70 PLN | 63 PLN | |
5098 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, znaczek za 3+5 zł. z błędem na poz.11 "gruba kreska na ramieniu", gwarancja i oznaczenie. | 80 PLN | 80 PLN | |
5113 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.X. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
5119 |
1946 zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym z prywatną perforacją, gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
5121 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XV. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
5122 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
5130 |
1946 7. rocznica Poczty Polskiej w Gdańsku, znaczek z dedykacja projektanta tego znaczka Stanisława Żechowskiego na marginesie, wraz z podpisem i datą. | 300 PLN | 270 PLN | |
5139 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w ozdobnych arkuszach sprzedażnych w doskonałym stanie. | 1 600 PLN | 1 600 PLN | |
5150 |
1946 Komisja Edukacji narodowej, blok z niskim numerem 151, stan idealny. | 600 PLN | 600 PLN | |
5158 |
1946 "Fabryka Kabli Spółka Akcyjna" - 300 gr frankatura mechaniczna D77 Kraków, list (koperta okienkowa) wysłany 29.V, zwraca uwagę wykorzystanie koperty z okresu okupacji "KABELWERK KRAKAU"; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 90 PLN | |
5170 |
1947 polecony list lotniczy z Aleksandrowa Kujawskiego do Stanów Zjednoczonych. | 40 PLN | 40 PLN | |
5177 |
1947 list polecony z Poznania do Lublina, na odwrocie stemple odbiorcze. | 90 PLN | 90 PLN | |
5181 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. skasowany w urzędzie WARSZAWA 2 - SEJM w pierwszym dniu obiegu, gwarancja i opis kasownika Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
5187 |
1947 list z Warszawy 13.7.47 do Połczyna Zdroju, rozbite ZŁ. | 15 PLN | 15 PLN | |
5188 |
1947 list z Warszawy do Jarosławia, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym. | 10 PLN | 10 PLN | |
5197 |
1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na marginesie. | 30 PLN | 30 PLN | |
5201 |
1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem na poz.81 "Z i Ł złączone", gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 65 PLN | |
5204 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek za 5+5 zł.,z błędem na poz.12 "czarna kropka pod ręką dziecka", gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN |