Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 95. Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
30094

1944 święto 3 maja, gwarancja.

Fi.38
15 PLN
30095

1944 zestaw 3 pocztówek ozdobionych drzeworytami autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającymi kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie w różnych kolorach: karta z ilustracją czarną ze znaczkiem Święto 3 Maja; karta z ilustracją niebieskozieloną ze znaczkiem z hetmanem Stanisławem Żółkiewskim; karta z ilustracją brązowoczerwoną ze znaczkiem wydania obiegowego w kolorze brązowoczerwonym; wszystkie skasowane 13.VI stemplem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.38, 25, 36b
360 PLN
30096

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja Schmutz.

Fi.39
160 PLN
30097

1944 prezydent Władysław Raczkowski, znaczek stemplowany na specjalnym karnecie z wytłoczonym napisem "PREZYDANT RZECZYPOSPOLITEJ WŁADYSŁAW RACZKIEWICZ".

Fi.39
120 PLN
30098

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja.

Fi.39
120 PLN
30099

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja.

Fi.39
15 PLN
30100

1944 Święto Morza znaczek na karcie, ostemplowany 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

Fi.40
30 PLN
30101

1944 Święto Morza, znaczek na wycinku.

Fi.40
110 PLN
30102

1944 Święto Morza, kartka z grafiką obozową i okolicznościowym stemplem z pierwszego dnia obiegu, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.40
80 PLN
30103

1944 Święto Morza, kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.40
80 PLN
30104

1944 Święto Morza, gwarancja.

Fi.40
20 PLN
30105

1944 Święto Morza, kartka z grafiką ze stemplem pierwszego dnia obiegu.

Fi.40
80 PLN
30106

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym "Miłuj Bliźniego".

Fi.40
60 PLN
30107

1944 Święto Morza, gwarancja.

Fi.40
15 PLN
30108

1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
30 PLN
30109

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem "ROK 44 w IIC" oraz przedstawiającym godła członków Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów pod napisem, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
240 PLN
30110

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; pomarańczowy kolor tła wokół Apolla, posiada na odwrocie wklejony znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada; dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia), sygnowany Jurek Józef, gwarancja.

Fi.41
2 000 PLN
30111

1944 Rok Olimpijski, czysty znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
40 PLN
30112

1944 Rok Olimpijski, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym "miłuj bliźniego", gwarancja.

Fi.41
25 PLN
30113

1944 rok Olimpijski, unikalna odbitka autorska znaczka za 10 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba 40.0.5 z podaniem nakładu - około 10 szt., fantastyczny walor do zbioru specjalizowanego Woldenbergu lub eksponatów tematycznych Sport, Olimpiady, fotoatest.

Fi.41 E
4 800 PLN
30114

1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie.

Fi.42
110 PLN
30115

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.42-4
100 PLN
30116

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, pionowe zagięcie.

Fi.42-4
80 PLN
30117

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym "miłuj Bliźniego".

Fi.42-4
25 PLN
30118

1944 wystawa Tydzień Ziem Wschodnich, seria, gwarancja.

Fi.42-4
45 PLN
30119

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.42-4
90 PLN
30120

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

Fi.42-44
60 PLN
30121

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
200 PLN
30122

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, znaczek stemplowany kasownikiem w pierwszym dniu obiegu na okolicznościowym karnecie z wytłoczonymi napisami "1864 - 1944 / POMOC NIESZCZĘŚLIWYM".

Fi.45
200 PLN
30123

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja Ryblewski.

Fi.45
20 PLN
30124

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, znaczek stemplowany kasownikiem w pierwszym dniu obiegu na okolicznościowym karnecie z wytłoczonymi napisami "1864 - 1944 / POMOC NIESZCZĘŚLIWYM", drobne uszkodzenia.

Fi.45
80 PLN
30125

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja.

Fi.45
20 PLN
30126

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja.

Fi.45
15 PLN
30127

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadka próba znaczka za 100 f. autorstwa Jana Knothego i Stefana Michalskiego, rytowana przez Stefana Michalskiego, odbita z pojedynczych klisz w kolorach ciemnoszarawobrązowym i pomarańczowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 44.0.2 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 7F3 i 9B8; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest.

Fi.45 P1
3 200 PLN
30128

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z grafiką obozową ze stemplem pierwszego dnia obiegu - FDC.

Fi.46
180 PLN
30129

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, znaczek na wycinku stemplowany okolicznościowym kasownikiem z pierwszego dnia obiegu.

Fi.46
10 PLN
30130

1944 500. rocznica bitwy pod Warną.

Fi.46
40 PLN
30131

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja.

Fi.46
15 PLN
30132

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, znaczek ostemplowany 10 XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja.

Fi.46
240 PLN
30133

1944 odrastający dąb, próba znaczka za 10 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoniebieskawozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 47.0.1 25F8 (po korekcie zapisu), na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest.

Fi.47 P1
1 500 PLN