Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
30094 |
1944 święto 3 maja, gwarancja. | Fi.38 |
| 15 PLN | |
30095 |
1944 zestaw 3 pocztówek ozdobionych drzeworytami autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającymi kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie w różnych kolorach: karta z ilustracją czarną ze znaczkiem Święto 3 Maja; karta z ilustracją niebieskozieloną ze znaczkiem z hetmanem Stanisławem Żółkiewskim; karta z ilustracją brązowoczerwoną ze znaczkiem wydania obiegowego w kolorze brązowoczerwonym; wszystkie skasowane 13.VI stemplem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.38, 25, 36b |
| 360 PLN | |
30096 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja Schmutz. | Fi.39 |
| 160 PLN | |
30097 |
1944 prezydent Władysław Raczkowski, znaczek stemplowany na specjalnym karnecie z wytłoczonym napisem "PREZYDANT RZECZYPOSPOLITEJ WŁADYSŁAW RACZKIEWICZ". | Fi.39 |
| 120 PLN | |
30098 |
1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja. | Fi.39 |
| 120 PLN | |
30099 |
1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, gwarancja. | Fi.39 |
| 15 PLN | |
30100 |
| 30 PLN | |
30101 |
1944 Święto Morza, znaczek na wycinku. | Fi.40 |
| 110 PLN | |
30102 |
1944 Święto Morza, kartka z grafiką obozową i okolicznościowym stemplem z pierwszego dnia obiegu, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
30103 |
1944 Święto Morza, kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
30104 |
1944 Święto Morza, gwarancja. | Fi.40 |
| 20 PLN | |
30105 |
1944 Święto Morza, kartka z grafiką ze stemplem pierwszego dnia obiegu. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
30106 |
1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym "Miłuj Bliźniego". | Fi.40 |
| 60 PLN | |
30107 |
| 15 PLN | |
30108 |
1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja. | Fi.41 |
| 30 PLN | |
30109 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem "ROK 44 w IIC" oraz przedstawiającym godła członków Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów pod napisem, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.41 |
| 240 PLN | |
30110 |
1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; pomarańczowy kolor tła wokół Apolla, posiada na odwrocie wklejony znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada; dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia), sygnowany Jurek Józef, gwarancja. | Fi.41 |
| 2 000 PLN | |
30111 |
1944 Rok Olimpijski, czysty znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja. | Fi.41 |
| 40 PLN | |
30112 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym "miłuj bliźniego", gwarancja. | Fi.41 |
| 25 PLN | |
30113 |
1944 rok Olimpijski, unikalna odbitka autorska znaczka za 10 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba 40.0.5 z podaniem nakładu - około 10 szt., fantastyczny walor do zbioru specjalizowanego Woldenbergu lub eksponatów tematycznych Sport, Olimpiady, fotoatest. | Fi.41 E |
| 4 800 PLN | |
30114 |
1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie. | Fi.42 |
| 110 PLN | |
30115 |
1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. | Fi.42-4 |
| 100 PLN | |
30116 |
1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, pionowe zagięcie. | Fi.42-4 |
| 80 PLN | |
30117 |
1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym "miłuj Bliźniego". | Fi.42-4 |
| 25 PLN | |
30118 |
1944 wystawa Tydzień Ziem Wschodnich, seria, gwarancja. | Fi.42-4 |
| 45 PLN | |
30119 |
1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria na okolicznościowym karnecie ze stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.42-4 |
| 90 PLN | |
30120 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja. | Fi.42-44 |
| 60 PLN | |
30121 |
1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.45 |
| 200 PLN | |
30122 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, znaczek stemplowany kasownikiem w pierwszym dniu obiegu na okolicznościowym karnecie z wytłoczonymi napisami "1864 - 1944 / POMOC NIESZCZĘŚLIWYM". | Fi.45 |
| 200 PLN | |
30123 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja Ryblewski. | Fi.45 |
| 20 PLN | |
30124 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, znaczek stemplowany kasownikiem w pierwszym dniu obiegu na okolicznościowym karnecie z wytłoczonymi napisami "1864 - 1944 / POMOC NIESZCZĘŚLIWYM", drobne uszkodzenia. | Fi.45 |
| 80 PLN | |
30125 |
1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, gwarancja. | Fi.45 |
| 20 PLN | |
30126 |
| 15 PLN | |
30127 |
1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, bardzo rzadka próba znaczka za 100 f. autorstwa Jana Knothego i Stefana Michalskiego, rytowana przez Stefana Michalskiego, odbita z pojedynczych klisz w kolorach ciemnoszarawobrązowym i pomarańczowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 44.0.2 bez szczegółowego opisu koloru, bo autor nie miał do takiej próby dostępu - winien być opisany jako 7F3 i 9B8; na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest. | Fi.45 P1 |
| 3 200 PLN | |
30128 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z grafiką obozową ze stemplem pierwszego dnia obiegu - FDC. | Fi.46 |
| 180 PLN | |
30129 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, znaczek na wycinku stemplowany okolicznościowym kasownikiem z pierwszego dnia obiegu. | Fi.46 |
| 10 PLN | |
30130 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną. | Fi.46 |
| 40 PLN | |
30131 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, gwarancja. | Fi.46 |
| 15 PLN | |
30132 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, znaczek ostemplowany 10 XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.46 |
| 240 PLN | |
30133 |
1944 odrastający dąb, próba znaczka za 10 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego rytowana przez Kazimierza Paszkowskiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoniebieskawozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako 47.0.1 25F8 (po korekcie zapisu), na odwrocie drukowany charakterystyczny napis "Próba", gwarancja i fotoatest. | Fi.47 P1 |
| 1 500 PLN | |