Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 95. Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
29974

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
29975

1943 kartka z obiegu z stemplem okolicznościowym "Uczymy się latać" i grafiką "kościół świętej Anny w Warszawie", gwarancja.

Fi.24
120 PLN
29976

1943 kartka z grafika obozową z obiegu pocztowego, adres umieszczony z braku miejsca na froncie kartki na jej odwrocie, gwarancja.

Fi.24
160 PLN
29977

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej rzadkim drzeworytem którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie, ostemplowany 22.XII kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.24
500 PLN
29978

1943 kartka z grafika obozową.

Fi.24
60 PLN
29979

1943 Hetmani, znaczek za 10 f. ze Stanisławem Żółkiewskim na ilustrowanej pocztówce ozdobionej bożonarodzeniową grafiką, wysłanej 22 XII, dodatkowy stempel okolicznościowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.24
180 PLN
29980

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze głębokozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.5. w kolorze tiefgrün 24/25E7, jego adnotacja i opis na odwrocie, zachowana w ładnym stanie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 000 PLN
29981

1943 kartka z grafika obozową i stemplem okolicznościowym Dni Książki.

Fi.24, 31
80 PLN
29982

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na karcie ostemplowany 22.XII na pocztówce ozdobionej drzeworytem z patriotycznymi motywami autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.25
120 PLN
29983

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim ostemplowany 27.XII czerwonym datownikiem na pocztówce ozdobionej grafiką "Wesołych Świąt", autorstwa Eugeniusza Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.25
100 PLN
29984

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.25
15 PLN
29985

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

Fi.25
160 PLN
29986

1943 kartka z obiegu z stemplem okolicznościowym "Uczymy się latać" i grafiką bożonarodzeniową, gwarancja.

Fi.25
160 PLN
29987

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem na pocztówce ozdobionej rzadką grafiką wielkanocną "Chrzan", wysłanej 6 IV; dobry stan zachowania (na znaczku przebarwienia); gwarancja.

Fi.25
320 PLN
29988

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze oliwkowobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.2. w kolorze olivbraun 4F3, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.26 P1
2 000 PLN
29989

1943 Hetmani, znaczek z Karolem Chodkiewiczem na karcie z oryginalnego obiegu wysłanej 31.XII z dodatkowym stemplem propagandowym "UCZMY SIĘ LATAĆ"; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja Krawczyk.

Fi.27
80 PLN
29990

1943 list polecony przesłany 19.10.43, stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i stempel odbiorczy, dekoracyjny walor, gwarancja Schmutz.

Fi.27, 28
160 PLN
29991

1943 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim na kopercie listu z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłanego 28.II.1944; koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, tu oferowana w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.28
320 PLN
29992

1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz.

Fi.28
280 PLN
29993

1943 Hetmani - Stefan Czarniecki, unikalna próba znaczka za 20 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szaroniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 28.0.4. w kolorze graublau 22/21E7, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.28 P1
2 000 PLN
29994

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką czysty znaczek za 20 f., gwarancja Krawczyk.

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
29995

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
29996

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
29997

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
29998

1943 Hetmani, jasnoniebieskie znaczki ze Stefanem Czarneckim na karcie poleconej (opłata niezgodna z taryfą), skasowane 13.VIII stemplem olimpijskim w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.29
200 PLN
29999

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA", dodatkowo napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.31
60 PLN
30000

1943 kartka z grafiką obozową, znaczek ze stemplem okolicznościowym 25-lecia odzyskania niepodległości, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.31
80 PLN
30001

1943 kartka z grafiką obozową, kasownik okolicznościowy "Dni książki".

Fi.31
80 PLN
30002

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, kasowany znaczek za 20 f. w ciemniejszym odcieniu na szarym papierze, gwarancja Krawczyk.

Fi.31
25 PLN
30003

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "Święto Żołnierza".

Fi.31
140 PLN
30004

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja.

Fi.31
30 PLN
30005

1943 wydanie żałobne po śmierci gen. W. Sikorskiego, gwarancja.

Fi.31
20 PLN
30006

1943 zestaw 2 pocztówek ozdobionych drzeworytami przedstawiającymi kościół św.Anny w Warszawie w różnych kolorach, ich autorem jest Marian Stępień: karta z ilustracją bordową ze stemplem okolicznościowym z okazji Święta Niepodległości 11.XI.1943; karta z ilustracją czarną ofrankowana znaczkiem wydania żałobnego z generałem Sikorskim skasowanym stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI"; dobry/ bardzo dobry stan zachowania.

Fi.31
240 PLN
30007

1943 wydanie żałobne po śmierci gen. Władysława Sikorskiego, próbna odbitka autorska na papierze bibułkowym z podpisem autora Mariana Stępnia ołówkiem pod obrazkiem znaczka, drobne zagięcia, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie znane z pojedynczych egzemplarzy, gwarancja Schmutz.

Fi.31P
4 200 PLN
30008

1943 grafika obozowa "Warszawa".

Fi.32
60 PLN
30009

1943 Obrona Warszawy, znaczek ostemplowany 11.XI kasownikiem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.32
120 PLN
30010

1943 Obrona Warszawy, znaczek ostemplowany 25.IX w dniu wejścia do obiegu na pocztówce ozdobionej drzeworytem przedstawiającym kościół św.Anny w Warszawie, której autorem jest Marian Stępień, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz.

Fi.32
100 PLN
30011

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

Fi.32
40 PLN
30012

1943 Obrona Warszawy, znaczek ostemplowany 25.IX w dniu wejścia do obiegu na karcie świątecznej ozdobionej grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającą Pałac na wodzie w warszawskich Łazienkach, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.32
100 PLN
30013

1943 kartka z grafiką obozową, znaczek ze stemplem okolicznościowym 25-lecia odzyskania niepodległości, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.33
90 PLN