Aukcja 95. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
30054

1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

120 PLN
30055

1944 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego.

150 PLN
30056

1944 stempel okolicznościowy rocznicy bitwy pod Racławicami.

Fi.27
70 PLN
30057

1944 kartka z grafika obozową, stempel okolicznościowy z okazji rocznicy utworzenia Polskiej Żandarmerii.

Fi.29
80 PLN
30058

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
40 PLN
30059

1944 grafika i kasownik okolicznościowy w rocznicę utworzenia Polskiej Żandarmerii w 1831 roku, gwarancja.

Fi.36
140 PLN
30060

1944 kartka ze stempelkiem "DRUK BEZPŁATNY", gwarancja pod znaczkiem Schmutz.

Fi.36
130 PLN
30061

1944 kartka wielkanocna z obiegu z grafiką obozową.

Fi.36
180 PLN
30062

1944 kartka z biblioteki obozowej, znaczki nie ostemplowane, gwarancja na odwrocie Krawczyk.

Fi.36
60 PLN
30063

Fi.36
80 PLN
30064

1944 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.36
80 PLN
30065

1944 kartka z grafiką wielkanocną z obiegu pocztowego, pionowe zagięcie.

Fi.36
80 PLN
30066

Fi.36
60 PLN
30067

Fi.36
60 PLN
30068

Fi.36
80 PLN
30069

Fi.36
120 PLN
30070

1944 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.36
80 PLN
30071

Fi.36
120 PLN
30072

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.

Fi.36
50 PLN
30073

Fi.36a
1 000 PLN
30074

1944 wydanie obiegowe - znaczek na zawiadomieniu o powołaniu adresata jako sędziego liniowego na mecz piłki nożnej Warta I - Lwów I w dniu 1 VIII, dodatkowy stempelek "Collegium Sędziów Sportowych"; znaczek skasowany 29.VI stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

Fi.36a
320 PLN
30075

1944 wydanie obiegowe - znaczek na zawiadomieniu o święcie pułkowym 2 Pułku Artylerii Ciężkiej, wysłanym 19 V; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
240 PLN
30076

Fi.36a, b
40 PLN
30077

Fi.36a, b
120 PLN
30078

1944 wydanie obiegowe, odmiany kolorów, gwarancja Ryblewski.

Fi.36a, b
45 PLN
30079

1944 wydanie obiegowe - znaczek na pocztówce ozdobionej rzadką dwubarwą grafiką autorstwa Jerzego Staniszkisa, wysłanej 18.VIII przez Komitet Tygodnia Ziem Wschodnich z programem obchodów; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36b
320 PLN
30080

1944 zestaw 3 pocztówek ozdobionych drzeworytami autorstwa Zygmunta Pazdy przedstawiającymi polski niszczyciel typu Grom: karta górna ze znaczkiem wydania obiegowego w kolorze ciemnoczerwonym skasowanym 6.VIII datownikiem w kolorze amarantowym, gwarancja; karta środkowa ze znaczkiem Święto Morza skasowanym 29.VI.1944 stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA", gwarancja Krawczyk; karta dolna z odciśniętym 20.VIII.44 na froncie stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.36b, 40
300 PLN
30081

Fi.37
40 PLN
30082

Fi.37
200 PLN
30083

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, gwarancja.

Fi.37
15 PLN
30084

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek skasowany 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego przedstawiającym Bartosza Głowackiego; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.37
320 PLN
30085

Fi.38
150 PLN
30086

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i datownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; sygnowane Bolesław SKIRMUNT; gwarancja Krawczyk.

Fi.38
120 PLN
30087

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja.

Fi.38
30 PLN
30088

Fi.38
100 PLN
30089

1944 święto 3 Maja, koperta z pierwszego dnia obiegu fantazyjnie zaadresowana.

Fi.38
120 PLN
30090

Fi.38
160 PLN
30091

1944 kartka polecona z grafiką obozową, bez treści.

Fi.38
80 PLN
30092

Fi.38
40 PLN
30093

1944 Święto 3 Maja, znaczki ostemplowane 3.V na:

Fi.38
900 PLN