Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
23813 |
1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.4.1946 z Wałbrzycha do Staszowa. | Fi.Cp95AIIxa |
| 20 PLN | |
23814 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem. | Fi.Cp95AIz |
| 60 PLN | |
23815 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny. | Fi.Cp95AI |
| 25 PLN | |
23816 |
1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym. | Fi.Cp95AII |
| 30 PLN | |
23817 |
1945 Belweder 3(5)zł, dwie karty ilustrowane: niebieska Leszno Wlkp.-ratusz, brązowa Warszawa-UPT na ul.Nowogrodzkiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp99-100 |
| 120 PLN | |
23818 |
1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu. | Fi.Cp97 |
| 30 PLN | |
23819 |
1947 obóz zagłady w Oświęcimiu, kartka okolicznościowa z obiegu pocztowego z Olsztyna. | Fi.Cp97 |
| 40 PLN | |
23820 |
1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 17.4.1948 z Kwidzyna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (lekko odciśnięte 2 ślady spinacza). | Fi.Cp97, 431B |
| 30 PLN | |
23821 |
1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, czyste. | Fi.Cp97-98 |
| 80 PLN | |
23822 |
1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6. | Fi.Cp97-98 |
| 50 PLN | |
23823 |
1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 21.6.1948 z niewielkiej kaszubskiej miejscowości Strzepcz do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza). | Fi.Cp98 |
| 100 PLN | |
23824 |
1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu. | Fi.Cp98 |
| 30 PLN | |
23825 |
1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu. | Fi.Cp98 |
| 30 PLN | |
23826 |
1947 całostka z podobizną Ignacego Daszyńskiego. | Fi.Cp102I |
| 25 PLN | |
23827 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii. | Fi.Cp102I |
| 40 PLN | |
23828 |
1947 całostka z obiegu pocztowego z Kamiennej Góry. | Fi.Cp102I |
| 20 PLN | |
23829 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, dofrankowana karta pocztowa wysłana 22.7.1948 z miejscowości Świdwin do Gdyni; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza). | Fi.Cp102I, 431A |
| 40 PLN | |
23830 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.XII we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu; prawy dolny róg nadgięty (Fi.60.-). | Fi.Cp102II |
| 45 PLN | |
23831 |
1947 kartka z dodrukiem z okazji Kongresu PPS, stempel okolicznościowy kongresu. | Fi.Cp102II |
| 20 PLN | |
23832 |
1948 całostka z obiegu pocztowego z Andrychowa. | Fi.Cp97 |
| 30 PLN | |
23833 |
1948 całostka z obiegu pocztowego z Pruszcza Gdańskiego. | Fi.Cp98 |
| 30 PLN | |
23834 |
1948 całostka z obiegu pocztowego z Warszawy. | Fi.Cp98 |
| 30 PLN | |
23835 |
1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-). | Fi.Cp103 |
| 50 PLN | |
23836 |
1948 całostka z sygnaturą VIII 47 z obiegu pocztowego z Wrocławia, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp103 |
| 30 PLN | |
23837 |
1948 całostka z sygnaturą VIII 47 z obiegu pocztowego z Pniew. | Fi.Cp103 |
| 30 PLN | |
23838 |
1948 całostka z sygnaturą VIII 47 z obiegu pocztowego z Andrzejowa, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp103 |
| 30 PLN | |
23839 |
1948 całostka z sygnaturą VIII 47 z obiegu pocztowego z Warszawy, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp103 |
| 30 PLN | |
23840 |
1948 zamek w Będzinie. | Fi.Cp104 |
| 30 PLN | |
23841 |
1948 całostka z sygnaturą z obiegu pocztowego z Łodzi, dziury po archiwizacji, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp104w |
| 25 PLN | |
23842 |
1948 całostka z sygnaturą z obiegu pocztowego z Jasła, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp104y |
| 25 PLN | |
23843 |
1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana. | Fi.Cp105 |
| 150 PLN | |
23844 |
1948 zamek w Lanckoronie, karta ilustrowana. | Fi.Cp105 |
| 90 PLN | |
23845 |
1948 zamek w Lanckronie, bardzo rzadka z obiegu kartka ilustrowana w super stanie zachowania. Gwarancja. | Fi.Cp105 |
| 500 PLN | |
23846 |
1948 zamek w Lanckoronie, rzadka całostka z obiegu pocztowego z Błaszek. | Fi.Cp105 |
| 200 PLN | |
23847 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Maria Konopnicka, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | Fi.Cp106 |
| 25 PLN | |
23848 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 11 - Stanisław Moniuszko, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | Fi.Cp106 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
23849 |
1948 wydanie ilustrowane - walczące trzy orły, zestaw 13 sztuk obiegowych całostek z różnymi ilustracjami. | Fi.Cp106 |
| 350 PLN | |
23850 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 12. | Fi.Cp106 |
| 45 PLN | |
23851 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 13. | Fi.Cp106 |
| 45 PLN | |
23852 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10. | Fi.Cp106 |
| 45 PLN | |