Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 71. Całostki

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
67340

1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 26 - Dunajec w Pieninach; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp50Ia
2 000 PLN
67341

1931 kartka ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOCHORA z nakładu XI-1931, liniatura druk rotograwiura, plamki widoczne na ilustracji.

Fi.Cp50II
80 PLN
67342

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 30.VIII.33 z Grudziądza do Fordonu; dobry stan zachowania.

Fi.Cp50IIb
50 PLN
67343

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25 - Gniezno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
160 PLN
67344

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
160 PLN
67345

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
67346

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 19, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
50 PLN
67347

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 20.II.32 z urzędu Warszawa-Sejm do Lwowa; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
67348

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
25 PLN
67349

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
25 PLN
67350

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 19.IX.32 z Częstochowy do Przemyśla, dosłana do Wilna; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
30 PLN
67351

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty).

Fi.Cp50Ia
60 PLN
67352

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
67353

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 7 - Poznań, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 23.XI z miejscowości Kleczew do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp50Ia
30 PLN
67354

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
35 PLN
67355

1931 kartki ilustrowane ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, komplet całostek z ilustracjami nr 1-27 i 29-32 z nakładu VIII-1931, całostka z ilustracją nr 28 z nakładu VIII-1931 z lekkimi plamkami, pozostałe kartki w dobrym stanie.

Fi.Cp50Ia, Ib
2 000 PLN
67356

1932 kartka z Gniezna do Berlina, sygnatura I-1932, hasło propagandowe F.

Fi.Cp48I
10 PLN
67357

1932 kartka w sprawach żywnościowych z sygnaturą VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
67358

1932 kartka druk w sprawach żywnościowych z doklejonymi znaczkami, sygnatura VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
67359

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (X-1938).

Fi.Cp53
80 PLN
67360

1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura VII-1932, wysłany 11.X.33 z Łodzi do Żywca, całostka z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykana, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp53
500 PLN
67361

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp 54
40 PLN
67362

1932 karta w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
50 PLN
67363

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
60 PLN
67364

1933 kartka z miejscowości Gądki do Niemiec, sygnatura III-1933 i hasło propagandowe F.

Fi.Cp51
10 PLN
67366

1934 godło państwowe - 30 gr, całostka z sygnaturą (X-1934);

całostka z sygnaturą (V-1936);

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp67
300 PLN
67367

1934 wydanie prowizoryczne, kartka z Pińska do Warszawy ilustracją nr 30, dziury po archiwizacji.

Fi.Cp59
55 PLN
67368

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania (na odwrocie karty na odpowiedź, na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową); Fi.180.-.

Fi.Cp60
120 PLN
67369

1934 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp61
45 PLN
67370

1934 wydanie prowizoryczne, kartka wysłana z Kasiny Wielkiej do Krakowa z ilustracją nr 12.

Fi.Cp63
75 PLN
67371

1934 godło państwowe - 15 gr, całostka z sygnaturą (VIII-1935); hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE;

całostka z sygnaturą (IV-1935), hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ;

całostka z sygnaturą (IV-1935), hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp64
400 PLN
SPRZEDANY
67372

1934 godło państwowe, karta podwójna 15+15 gr; sygnatur (XII-1934), hasło propagandowe K - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY - TO NAJSZYBSZY POSŁANIEC!;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp65
250 PLN
67373

1934 godło państwowe, karta podwójna 15+15 gr; sygnatur (VIII-1934), hasło propagandowe K - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY - TO NAJSZYBSZY POSŁANIEC!;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp65
250 PLN
67374

1934 kartka z Torunia z sygnaturą XII-1934 i hasłem propagandowym K.

Fi.Cp65A
40 PLN
67375

1934 godło państwowe, karta podwójna - z opłaconą odpowiedzią za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 4.XII z Brodów do Lwowa, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp65A
50 PLN
67376

1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem.

Fi.Cp66
40 PLN
67377

1934 całostka do korespondencji zagranicznej z sygnaturą IX-1934.

Fi.Cp67
35 PLN
67378

1935 kartka z Lwowa do Austrii kasowana wirnikiem propagandowym poczty do Austrii.

Fi.Cp58, 251, 252
60 PLN
67379

1935 kartka (na odpowiedź) z Grodna 1.7.35 do Warszawy.

Fi.Cp65B
50 PLN
67380

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego.

Fi.Cp68
25 PLN