Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
35619 |
1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy jasny; dobry stan zachowania (na odwrocie cztery niewielkie przywarcia papieru). | Fi.Cp40II |
| 60 PLN | |
35620 |
1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 96 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 43,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp40II |
| 100 PLN | |
35621 |
1921 kartka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
35622 |
1921 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 60 PLN | |
35623 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
35624 |
1921-22 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk. | Fi.Cp41 |
| 60 PLN | |
35625 |
1921 całostka do obrotu krajowego. | Fi.Cp41A |
| 25 PLN | |
35626 |
1922 kartka do obrotu krajowego w kolorze oliwkowobrązowym. | Fi.Cp39I |
| 50 PLN | |
35627 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 10.VIII z Krakowa do Lwowa; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Ct10b |
| 200 PLN | |
35628 |
1922-23 wydanie dla polskiego Górnego Śląska, pokwitowanie telegraficzne z ręcznym nadrukiem wartości w walucie niemieckiej 25 mk. niemieckich/ 80 mk., bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne pofałdowania i załamania papieru). | Fi.Ct19 |
| 1 500 PLN | |
35629 |
1923 dowód nadania telegramu z Warszawy do Berlina. | Fi.Ct7 |
| 50 PLN | |
35630 |
1925 całostka wydania bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
35631 |
1925 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp44I |
| 100 PLN | |
35632 |
1926 całostka z sygnaturą XII-926. | Fi.Cp43I |
| 40 PLN | |
35633 |
1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486. | Fi.Cp44A |
| 40 PLN | |
35634 |
1926 kartka do obrotu zagranicznego. | Fi.Cp45 |
| 45 PLN | |
35635 |
1926 kartka z Torunia do Austrii. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
35636 |
1926 całostka na przesyłki zagraniczne, niewielkie zmarszczenie w dolnym lewym rogu. | Fi.Cp45I |
| 40 PLN | |
35637 |
1927 kartka z Torunia 11.8.27 do Wiednia. | Fi.Cp45I |
| 25 PLN | |
35638 |
| 30 PLN | |
35639 |
1927 całostka na odpowiedź z sygnaturą I-927. | Fi.Cp47B |
| 35 PLN | |
35640 |
1928 kartka z Królewskiej Huty do Monachium. | Fi.Cp45 |
| 25 PLN | |
35641 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-1928), wysłana 4.II z Warszawy do Kielc. | Fi.Cp49IA |
| 50 PLN | |
35642 |
| 40 PLN | |
35643 |
| 10 PLN | |
35644 |
1930 kartka z Szopienic 19.3.30 do Niemiec. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
35645 |
1930 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsienicowa Schronisko, doskonały stan zachowania. | |
| 600 PLN | |
35646 |
1931 kartka z Częstochowy do Nowego Jorku, sygnatura VII-1930. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
35647 |
1931 Henryk Sienkiewicz, WZÓR - dla celów okazowych i reklamowych część kart pierwszego nakładu oznaczono na znaku opłaty stemplem WZÓR w barwie karminowoczerwonej, karta z ilustracją nr 26 - Dunajec w Pieninach; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp50 |
| 2 000 PLN | |
35648 |
| 80 PLN | |
35649 |
| 100 PLN | |
35650 |
| 80 PLN | |
35651 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 28, sygnatura XI-1931, najrzadsze linie typograficzne, gwarancja Pelczar, Żółkiewski. | Fi.Cp50IIa |
| 350 PLN | |
35652 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 13, sygnatura XI-1931, najrzadsze linie typograficzne, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp50IIa |
| 250 PLN | |
35653 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 30.VIII.33 z Grudziądza do Fordonu; dobry stan zachowania. | Fi.Cp50IIb |
| 50 PLN | |
35654 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 25 - Gniezno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 160 PLN | |
35655 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 160 PLN | |
35656 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 20.II.32 z urzędu Warszawa-Sejm do Lwowa; słabszy stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN | |
35657 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 25 PLN | |
35658 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura XI-1931, linie drukowane rotograwiurą. | Fi.Cp50IIc |
| 25 PLN | |