Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
35578 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA. | Fi.Cs4IIIt |
| 50 PLN | |
35579 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - POLSKA/POCZTA zamiast POCZTA/POLSKA. | Fi.Cs4IIIt |
| 400 PLN | |
35580 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.4IIIt 1000.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cs4IIIt+s |
| 300 PLN | |
35581 |
1920 kartka z Poznania 3.2.20 do Berlina, usterki druku kartki w postaci przerwanego prawego ramienia T w KARTA i wyszczerbionego O w POCZTOWA. | Fi.Cp23 |
| 100 PLN | |
35582 |
1920 kartka z Poznania 6.2.20 do Niemiec, usterka druku kartki w postaci przerwanej litery R w ADRES. | Fi.Cp23 |
| 60 PLN | |
35583 |
1920 kartka z Skierniewic 12.2.20 do Warszawy. | Fi.Cp24 |
| 20 PLN | |
35584 |
1920 kartka z Bielska 19.1.20 do Warszawy. | Fi.Cp25 |
| 20 PLN | |
35585 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie B (równe kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto). | Fi.Cp29 |
| 100 PLN | |
35586 |
1920 kartka z Torunia 8.3.20 do Niemiec. | Fi.Cp30 |
| 30 PLN | |
35587 |
1920 kartka z Łodzi 16.2.20 do Widnia, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr.1. | Fi.Cp30b |
| 70 PLN | |
35588 |
1920 kartka z Lwowa 19.II.20 do Warszawy. | Fi.Cp31 |
| 30 PLN | |
35589 |
1920 kartka z usuniętym oznaczeniem waluty w kolorze liliowym, ciekawe spacje pochodzące od elementów justujących znak opłaty po obu jego stronach. | Fi.Cp31 |
| 80 PLN | |
35590 |
| 80 PLN | |
35591 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto). | Fi.Cp31 |
| 100 PLN | |
35592 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym). | Fi.Cp32 |
| 60 PLN | |
35593 |
1920 kartka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp32 |
| 40 PLN | |
35594 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); papier lekko marmurkowy. | Fi.Cp32 |
| 60 PLN | |
35595 |
1920 całostka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp32 |
| 30 PLN | |
35596 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 40 PLN | |
35597 |
| 40 PLN | |
35598 |
1920 kartka do obrotu zagranicznego z dwujęzycznym hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 50 PLN | |
35599 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f. | Fi.Cp33 |
| 70 PLN | |
35600 |
1920 kartka z hasłem propagandowym E. | Fi.Cp35II |
| 60 PLN | |
35601 |
1920 całostka bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35I |
| 35 PLN | |
35602 |
1920 całostka bez hasła propagandowego, przekrzywiony znak opłaty, gwarancja Berbeka. | Fi.Cp35I |
| 90 PLN | |
35603 |
1920 kartka do obrotu krajowego z hasłem propagandowym E. | Fi.Cp35II |
| 70 PLN | |
35604 |
| 80 PLN | |
35605 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej. | Fi.Cp36 |
| 40 PLN | |
35607 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 23.XI z Krakowa do Liska (Leska); górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana; walor w dobrym stanie zachowania (formularz pionowo zgięty). | Fi.Ct4 |
| 120 PLN | |
35608 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp38 |
| 30 PLN | |
35609 |
| 50 PLN | |
35610 |
1921 kartka z Krakowa do Wrocławia. | Fi.Cp38, 115 |
| 20 PLN | |
35611 |
1921 całostka do obrotu krajowego, złamanie, gwarancja Żółkiewski. | Fi.Cp38I |
| 15 PLN | |
35612 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp39I |
| 35 PLN | |
35613 |
| 40 PLN | |
35614 |
| 60 PLN | |
35615 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 44,5 mm; karton szaropiaskowy ciemny; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp40I |
| 80 PLN | |
35616 |
1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 20.VI.22 z Warszawy do Krakowa; dobry stan zachowania (lewy dolny róg nadgięty). | Fi.Cp40I |
| 40 PLN | |
35617 |
1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 11.VII.22 z Warszawy do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp40I |
| 40 PLN | |
35618 |
1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; dofrankowana i wysłana 14.X.22 z Warszawy do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp40I |
| 40 PLN | |