Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
27026 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej. | Fi.Cp36 |
| 50 PLN | |
27027 |
1920 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 150 PLN | |
27028 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego, 2 mk, długość napisu 98,5 mm. | Fi.Cp38 |
| 50 PLN | |
27029 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp38 |
| 35 PLN | |
27030 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego, 4 mk, długość napisu 98,5 mm. | Fi.Cp39I |
| 60 PLN | |
27031 |
1921 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm. | Fi.Cp39I |
| 35 PLN | |
27032 |
1921 kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp39I |
| 40 PLN | |
27033 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
27034 |
1921 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
27035 |
1921 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |
27036 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego, 8+8 mk - część na odpowiedź, wysłana 9.5.22 z Siedlec do Warszawy; dobry stan zachowania. | Fi.Cp41B |
| 40 PLN | |
27037 |
1922 kartka z Gniezna 12.5.20 do Bydgoszczy. | Fi.Cp32 |
| 10 PLN | |
27038 |
1922 kartka z napisem KARTA POCZTOWA długości ponad 98 mm. | Fi.Cp40I |
| 30 PLN | |
27039 |
1923 Przewartościowanie "warszawskie" 400 mk/80 mk - pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł", przewartościowane - czerwonym nadrukiem "400 MAREK" - w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, z obiegu; dobry stan zachowania (na odwrocie prawie niewidoczne ślady po podlepkach). | Fi.Ct15 |
| 1 200 PLN | |
27040 |
1923 kartka pocztowa wydana przez pocztę bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na hiperinflację. | |
| 54 PLN SPRZEDANY | |
27041 |
| 60 PLN | |
27042 |
1925 całostka wydania bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN | |
27043 |
1925 całostka bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 40 PLN | |
27044 |
1925 kartka z Torunia 4.12.25 do Gdańska. | Fi.Cp42 |
| 10 PLN | |
27045 |
1926 całostka z sygnaturą XII-926. | Fi.Cp43I |
| 40 PLN | |
27046 |
1926 Kolumna Zygmunta, kreski tła dochodzą do cyfr, sygnatura (P.Z.G.No 76-100000000-26), karta dofrankowana i 20.X jako ekspresowa wysłana z miejscowości Bytom Nowy do Trzebini; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp43I, 192 |
| 40 PLN | |
27047 |
1926 Kolumna Zygmunta, karta podwójna - część na odpowiedź wysłana 13.11.27 z Krotoszyna do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp44IB |
| 120 PLN | |
27048 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, sygnatura M.P.i T.(VI-1930)500.000., wysłana 20.III.31 z Rembertowa do Warszawy, kasownik odbiorczy Warszawa 22; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.49A |
| 60 PLN | |
27049 |
| 40 PLN | |
27050 |
| 10 PLN | |
27051 |
1930 całostka z sygnaturą VII-1930. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
27052 |
1930 kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, ilustracja Kraków - Rondel, doskonały stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
27053 |
| 90 PLN | |
27054 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń Ratusz, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 6.X.32 z Równego Wołyńskiego do Warszawy; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp50IIa |
| 150 PLN | |
27055 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 13 - Pomnik ks.Józefa Poniatowskiego Warszawa, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 6.VIII.32 z Częstochowy do Druskiennik; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp50IIa |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
27056 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, sygnatura XI-1931, linie druk rotograwiurą, sygnatura powyżej 40 mm, stan dobry. | Fi.Cp50IIc |
| 85 PLN SPRZEDANY | |
27057 |
| 85 PLN SPRZEDANY | |
27058 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 200 PLN | |
27059 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w idealnym stanie zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 200 PLN | |
27060 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 30 - Poznań, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w idealnym stanie zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
27061 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Pałac w Łazienkach Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; przesłana 17.V.32 miejscowo w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 60 PLN | |
27062 |
1931 Henryk Sienkiewicz, komplet całostek z ilustracjami 1-32, wszystkie kartki z drugiego nakład z sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, idealny stan zachowania, w takim stanie bardzo rzadko oferowane. | Fi.Cp50IIc il.1-32 |
| 5 000 PLN | |
27063 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno Katedra, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 27.VII.32 z Radomia do Warszawy; dobry stan zachowania (lekko odciśnięty ślad spinacza). | Fi.Cp50Ia |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
27064 |
1932 całostka z sygnaturą I-1932. | Fi.Cp48I |
| 10 PLN | |
27065 |
| 30 PLN | |