Aukcja 57. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
4987

1961 15. rocznica powstania UNICEF, parka rozdzielona międzypolem.

Fi.1128
Mi.1273
25 PLN
4988

1961 XV sesja RWPG, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim położeniem - III.6 - znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1131
Mi.1276
120 PLN
4989

1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert (Fi.70.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
50 PLN
4990

1961 owady chronione, znaczek z błędem "chorągiewka przy ZŁ".

Fi.1143B1
Mi.1288
80 PLN
4991

1961 Owady chronione, znaczek za 5,60 zł z błędem "chorągiewka przy ZŁ" (13 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja Krawczyk.

Fi.1143 B1
Mi.1288
80 PLN
4992

1961 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1077-1080, Bl.23; Fi.ponad 200.-).

135 PLN
4993

1962 pokaz znaczka - mjr. Jurij Gagarin pierwszy kosmonauta, znaczki na specjalnej kopercie ostemplowane okolicznościowo 12.IV w Warszawie.

Fi.1082-1083
Mi.1226-1227
20 PLN
4994

1962 rocznik znaczków czystych (z arkusikiem FIP i blokiem kosmicznym na obydwu odmianach papieru - Fi. ponad 180.-).

Fi.1144-1221 + Ark.1
Mi.1289-1369 + Klb.1
110 PLN
4995

1962 20. rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolem, rzadkie.

Fi.1144-7
Mi.1289-93
85 PLN
4996

1962 20. rocznica powstania PRL, seria w parkach rozdzielonych międzypolem.

Fi.1144-8
Mi.1289-92
90 PLN
4997

1962 20. rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.1144-8
Mi.1289-93
120 PLN
4998

1962-1963 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom V; aby ułatwić zakup wyłączono z niego: arkusiki FIS (Ark.1149-51a), bloki 27a i b i 29I i II; można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 295 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1144a-1308
Mi.1289-1456
190 PLN
4999

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, seria i blok ostemplowane okolicznościowo na kopertach.

Fi.1149-51a, bl.24
Mi.1294-1296A, Bl.25
15 PLN
5000

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, komplet arkusików.

Fi.1149-51Aark.
Mi.1294-6C
320 PLN
5001

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, znaczek z błędem "ogonek w literze Ś" w czworobloku.

Fi.1150aB1
Mi.1295
50 PLN
5002

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, arkusik za 1.50 zł na bibułkowej przekładce międzyryzowej zamiast na normalnym papierze, fotoatest.

Fi.1151at ark.
Mi.1299
1 600 PLN
5003

1962 XV Wyścig Pokoju, wieloblok z paskiem znaczków z poz. 14-16 z błędami "kreska zamiast kropki".

Fi.1158B1
Mi.1306
100 PLN
5004

1962 XV Wyścig Pokoju, czoroblok, dolne znaczki z błędami "kreska zamiast kropki".

Fi.1158B1
Mi.1306
30 PLN
5005

1962 XV Wyścig Pokoju, wieloblok z paskiem znaczków z poz. 9-13 z błędami "kreska zamiast kropki".

Fi.1158B1
Mi.1306
100 PLN
5006

1962 XV Wyścig Pokoju, wieloblok z paskiem znaczków z poz. 9-16 z kompletem znaczków z błędami "kreska zamiast kropki".

Fi.1158B1
Mi.1306
300 PLN
5007

1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek za 60 gr. z błędem "kreska zamiast kropki pomiędzy PRAGA i WARSZAWA", gwarancja.

Fi.1158 B1
Mi.1306
20 PLN
5008

Fi.1158s
Mi.1306
15 PLN
5009

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej FIP, arkusik.

Fi.1189ark.
Mi.1337
35 PLN
5010

Fi.1189Pw
Mi.1337Zf
30 PLN
5011

Fi.1202-3
Mi.1350-1
40 PLN
5012

Fi.1202-3
Mi.1350-1
40 PLN
5013

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria z międzypolami i górnym marginesem.

Fi.1202-3
Mi.1350-1
30 PLN
5014

1962 Dzień Znaczka 1962, komplet dwóch kart maksimum.

Fi.1205-1206
Mi.1353-1354
30 PLN
5015

Fi.1209-14, 1216-21
Mi.1357-62, 1364-9&n
20 PLN
5016

1962 Rok Korczakowski, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.1209-14ark.
Mi.1357-62
1 300 PLN
5017

Fi.1210 B1
Mi.1358
30 PLN
5018

1962 Rok Korczakowski, arkusik sprzedażny znaczka o nominale 2,50 zł.

Fi.1213
Mi.1361
36 PLN
5019

1962 bajki Marii Konopnickiej, arkusz sprzedażny znaczka za 60gr.

Fi.1217
Mi.1365
40 PLN
5020

1962-1963 TOM V JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Ark.1149-1151a FIS, które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 580 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

420 PLN
5021

1962 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1149-1151a, b + Bl.24; Fi. ponad 150.-).

100 PLN
5022

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet czystych arkusików, a w zasadzie bloków.

Fi.Ark.1149-51a
Mi.Klb.1297-99
400 PLN
5023

Fi.Ark.1189
Mi.Klb.1337
360 PLN
5024

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej FIP, arkusik kasowany okolicznościowo, pełna oryginalna guma.

Fi.Ark.1189
Mi.Klb.1337
100 PLN
5025

Fi.bl.24a B1
Mi.Bl.26
30 PLN
5026

Fi.Bl.24 B1
Mi.Bl.26
40 PLN