Aukcja 57. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
5227

1969 koperta okolicznościowa 50-lecia Opery Poznańskiej.

10 PLN
5228

1969 rocznik kopert FDC (Fi.67.-).

75 PLN
5229

1969 25-lecie PRL, komplet arkuszy czystych.

Fi.Ark.1784-1792
Mi.Klb.1931-1939 &nb
50 PLN
5230

1969-1978 komplet arkusików kosmosu (Mi.134 euro, Fi.184.-).

Fi. Ark.1793, 1893,
Mi.Klb.1940, 2040, 2
100 PLN
5231

1970 POCZTA HARCERSKA, "NA TROPIE BOHATERA HARCERSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", znaczek na dekoracyjnej karcie z dodatkową nalepką Poczty Harcerskiej, ostemplowany okolicznościowo 15.III w Gdańsku; temat - HARCERSTWO.

Fi.1448
Mi.1597
25 PLN
5232

1970-1979 komplet czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.ponad 700.-).

Fi.1839-Bl.66
Mi.1986-Bl.80
420 PLN
5233

1970 100. rocznica urodzin Lenina, lewy znaczek z błędem "ścięte litery IM. LENINA".

Fi.1849B1
Mi.1996
20 PLN
5234

1970 75-lecie ruchu ludowego w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.1859
Mi.2006
15 PLN
5235

1970 Sesja Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.1863-5
Mi.2010-2
70 PLN
5236

1970 polskie malarstwo współczesne, makulaturowa parka bez gumy z przesuniętym drukiem kolorów, poprawnie wydrukowany znaczek dla porównania, lewy znaczek uszkodzony, nieliczony. Makulatura tego wydania "wyszła" w formie sklejonej, potem znaczki odmoczono. Oferowane w sprzedaży z klejem mają najczęściej dorobiony klej.

Fi.1885MK
Mi.2032
200 PLN
5237

1970 polskie malarstwo współczesne, znaczek z brakiem barwy jasnoniebieskiej, co ciekawe, także z mocno przesuniętym drukiem wszystkich innych barw poza czarną. Makulatura tego wydania "wyszła" w formie sklejonej, potem znaczki odmoczono. Oferowane w sprzedaży z klejem mają najczęściej dorobiony klej. Niewielki powierzchniowy ubytek papieru u góry po prawej stronie (znaczek w zasadzie nie prześwieca), gwarancja i opis Walisch.

Fi.1885t
Mi.2032
250 PLN
5238

1970 stacja automatyczna Łuna 16, ozdoby arkusz z nieprzeperforowanym lewym marginesem.

Fi.1893II ark.
Mi.2040
72 PLN
5239

1970 X Sesja Międzynarodowej Akademii Olimpijskiej, arkusz sprzedażny.

Fi.1965
Mi.2012
22 PLN
5240

1970 XXIII Wyścig Pokoju, 6 kopert z kasownikami wszystkich etapów (V-X) na terenie Polski: Wrocław, Warszawa, Płock, Włocławek, Bydgoszcz, Poznań; temat - KOLARSTWO.

30 PLN
5241

1970 rocznik kopert FDC (bez Ark.1850; Fi.68.-).

40 PLN
5242

1970-1971 TOM IX JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 270 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

180 PLN
5243

1970 Stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie, arkusik kasowany z pełną gumą.

Fi.Ark.1893I
Mi.Klb.2040
20 PLN
5244

1970 100-lecie urodzin W.I.Lenina, karta z dodatkowym napisem.

Fi.Cp437I
10 PLN
5245

1971 karnet - "IX OGÓLNOPOLSKI RAJD BIUR PROJEKTÓW".

Fi.1557
Mi.1705
20 PLN
5246

1971 turystyka - na szlaku Kopernika, arkusz sprzedażny znaczka za 40 gr.

Fi.1940
Mi.2088
30 PLN
5247

1971 na szlaku Kopernika, dwie serie z przywieszkami.

Fi.1940-3
Mi.2088-91
35 PLN
5248

1971 Witraże polskie, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.1955
Mi.2102
22 PLN
5249

1971 Zamek Królewski w Warszawie, 50-cio znaczkowy arkusz sprzedażny zagięty w połowie, rotograwiura na papierze kredowanym.

Fi.1971
Mi.2118
40 PLN
5250

1971 pakiet reklamowy - FABRYKA MASZYN ŻNIWNYCH W PŁOCKU.

Fi.1979-1984
Mi.2124-2129
40 PLN
5251

30 PLN
5252

1971 rocznik kopert FDC (Fi.69.-).

40 PLN
5253

1971 XI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Szczecinie, blok ostemplowany okolicznościowo 10.XI na kopercie.

Fi.Bl.41
Mi.Bl.46
20 PLN
5254

1972 karnet - "25 LAT AKADEMII SZTABU GENERALNEGO".

Fi.1266
Mi.1414
40 PLN
5255

1972 karnet - "DZIEŃ ZNACZKA 1972".

Fi.1971
Mi.2118
20 PLN
5256

1972 karnet - "XXX ROCZNICA POWSTANIA PPR".

Fi.1995
Mi.2142
20 PLN
5257

1972 karnet - "XXV WYŚCIG POKOJU - WYSTAWA ZNACZKÓW SPORTOWYCH".

Fi.2011
Mi.2158
40 PLN
5258

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego w Berlinie, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.2012
Mi.2159
100 PLN
5259

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, arkusz sprzedażny.

Fi.2015
Mi.2162
25 PLN
5260

Fi.2017
Mi.2164
25 PLN
5261

1972 Mikołaj Kopernik, czworoblok znaczków za 40 gr. , prawy dolny z błędem z poz.21 drugiego sektora "szczerba w krawędzi tła pod 1473", gwarancja.

Fi.2043 B
Mi.2182
20 PLN
5262

1972 frankatura mechaniczna - odbitka wzorcowa firmy POSTALIA produkującej maszyny frankujące.

30 PLN
5263

1972 rocznik kopert FDC (Fi.109.-).

65 PLN
5264

1972-1973 TOM X JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 215 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

140 PLN
5265

Fi.bl. 45s
Mi.Bl. 52
30 PLN
5266

Fi.2130s
Mi.2277F
800 PLN