Aukcja 57. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
4787

1955 FDC - "Dni Krakowa" znaczek z błędem "prawy but Lajkonika przekreślony"; gwarancja.

Fi.777 B3
Mi.919
25 PLN
4788

1955 Dni Krakowa, znaczek za 60 gr. z błędem na poz.15 "przekreślony but", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.777 B3
Mi.919
30 PLN
4789

1955 znaczek za 60 gr z błędem "prawy but Lajkonika przekreślony" na FDC - artystycznej litografii "Pan Twardowski" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza; gwarancja.

Fi.777 B3
Mi.919
40 PLN
4790

1955 Dni Krakowa, znaczek z błędem "przekreślony prawy but Lajkonika".

Fi.777u
Mi.919
40 PLN
4791

1955 3 karnety - "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY".

Fi.778-783A,B
Mi.922-927A,B
45 PLN
4792

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek cięty i ząbkowany za 25 gr bez druku barwy żółtej, cięty z tym błędem nie katalogowany, gwarancja Falkowski, Petriuk.

Fi.778Aa, 778Bs
Mi.922A, B
900 PLN
4793

1955 Światowy Festiwal Młodzieży, parka znaczków za 45 gr., lewy znaczek z błędem na poz.29 "kokardka", gwarancja i opis Krawczyk, Schmutz.

Fi.780B B1
Mi.924A I
80 PLN
4794

1955 3 karnety - "II MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE MŁODZIEŻY" (seria nieząbkowana).

Fi.790-795A
Mi.934-939B
30 PLN
4795

1955 karnet - "50 ROCZNICA REWOLUCJI W 1905 R.".

Fi.802-803
Mi.946-947
25 PLN
4796

1955 karnet - "ROK MICKIEWICZOWSKI".

Fi.804-807
Mi.948-951
25 PLN
4797

1955 FDC - "50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego".

Fi.808-809
Mi.952-953
20 PLN
4798

1955 Stalinogród, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 4.IV.

Fi.817
Mi.961
30 PLN
4799

1955 rocznik kopert FDC.

300 PLN
4800

1955-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Ark.859, który można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 900 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

650 PLN
4801

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU".

Fi.Bl.14-15
Mi.Bl.15-16
80 PLN
4802

1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, para bloków ostemplowana 9.7 okolicznościowym datownikiem wystawy na specjalnej ilustrowanej kopercie.

Fi.Bl.14-15
Mi.Bl.15-16
100 PLN
4803

Fi.Bl.14-15
Mi.Bl.15-16
30 PLN
4804

Fi.bl.14, bl.15B1
Mi.Bl.15, Bl.16
120 PLN
4805

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z niekatalogowanym błędem "kropka między L a A", gwarancja.

Fi.bl.15 B3
Mi.Bl.16
150 PLN
4806

Fi.Bl.15 B1
100 PLN
4807

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU", blok 15 z błędem - przecinek między "LN" w "OGÓLNOPOLSKA"; gwarancja.

Fi.bl.15 B2, bl.14
Mi.Bl.14-15
100 PLN
4808

1955 karnet Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.bl. 16-17
Mi.Bl. 17-18
35 PLN
4809

Fi.Bl.16-17
Mi.Bl.17-18
35 PLN
4810

Fi.Bl.16-17
Mi.Bl.17-18
25 PLN
4811

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków czystych.

Fi.Bl.16-17
Mi.Bl.17-18
50 PLN
4812

Fi.Cp139-140
20 PLN
4813

1956 Pałac Kultury i Nauki im. J.STALINA, znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 8.IV w Warszawie.

Fi.788a
Mi.930
20 PLN
4814

1956 "MIĘDZYNARODOWE SANECZKOWE MISTRZOSTWA POLSKI MIKUSZOWICE ŚL." znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 12.II.

Fi.791B
Mi.935A
10 PLN
4815

1956-1959 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom III; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw); można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 740 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003B
Mi.954-1147A
450 PLN
4816

1956 FDC - "XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata".

Fi.812-814
Mi.956-958
20 PLN
4817

1956 karnet - dwie odmiany "STATKI POLSKIE".

Fi.815-819
Mi.959-963
60 PLN
4818

1956 statki polskie, seria w narożnych czworoblokach.

Fi.815-9
Mi.959-63
40 PLN
4819

1956 statki polskie, seria w czworoblokach z numerami arkuszy na marginesie.

Fi.815-9
Mi.959-63
50 PLN
4820

1956 turystyka, parka znaczków ciętych, bez gumy, w jaśniejszym od ostatecznego koloru odcieniu (Fi.600.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.825 nz MK
Mi.969U
480 PLN
4821

1956 FDC - Wydanie prowizoryczne.

Fi.826, 827Ia, 828I,
Mi.970-73
20 PLN
4822

1956 karta maksimum - pomniki Warszawy (II), książę Józef Poniatowski.

Fi.832
Mi.276
30 PLN
4823

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek za 40 gr. z przesunięciem koloru różowobrązowego, gwarancja.

Fi.833 MK
Mi.977
200 PLN
4824

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z przesuniętą perforacją poziomą - kolor ciemnobrązowy już na górze znaczka.

Fi.833
Mi.977
35 PLN
4825

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z przesuniętą perforacją poziomą - kolor jasnobrązowobeżowy takze na dole znaczka.

Fi.833
Mi.977
25 PLN
4826

1956 karnet - "MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA MUZEALNA".

Fi.837-839
Mi.990-992
20 PLN