Aukcja 39. Wydania przedrukowe 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
11687

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 37, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.45II
Mi.43
900 PLN
11688

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 28, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.45II
Mi.43
920 PLN
11689

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 97 - charakterystycznie złamana dolna litera A, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.45II
Mi.43
600 PLN
11690

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 7 z błędem "uszkodzone CZT", znaczek został zdjęty z przekazu pieniężnego z Krakowa gdzie kilka arkuszy tego znaczka było w obiegu pocztowym, znaczki z tym błędem należą do dużych rzadkości tego wygania, na tym znaczku znanych jest kilka egzemplarzy czystych i pojedyncze kasowane, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.45II B4
Mi.43
6 000 PLN
11691

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem typ 2, gwarancja Mikulski, Schmutz.

Fi.46
Mi.44
40 PLN
11692

1919 wydanie krakowskie, naturalne fałdy w papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.46
Mi.44
30 PLN
11693

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem typ 5, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.46a
Mi.44
30 PLN
11694

Fi.46a
Mi.44
45 PLN
11695

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formy IV, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.46a
Mi.44
80 PLN
11696

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.46a
Mi.44
30 PLN
11697

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Kronenberg.

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
11698

Fi.46a
Mi.44
80 PLN
11699

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 2 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA, lekko świeci w miejscach przesycenia klejem, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.46a
Mi.44
35 PLN
11700

1919 wydanie krakowskie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.46ab
Mi.44
20 PLN
11701

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 2 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA w kolorze jasnoszarawoniebieskim, gwarancja Richter, Schmutz.

Fi.46ab
Mi.45
50 PLN
11702

1919 wydanie krakowskie, kompletny arkusz z nadrukiem formy IVB, znaczki z katalogowanymi błędami; Poezta, ścienione S, wcięcie w S, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.46a B6, B7, B8
Mi.44
5 000 PLN
11703

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.46aB7
Mi.44
150 PLN
11704

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 2 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA, w kolorze szarawoniebieskim, gwarancja Landre.

Fi.46ac
Mi.45
80 PLN
11705

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Jungjohann.

Fi.46ac
Mi.44
30 PLN
11706

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 2 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA, w kolorze szarawoniebieskim, sygnatura Filatelia Lwów, gwarancja Mikulski.

Fi.46ac
Mi.45
40 PLN
11707

1919 wydanie krakowskie, znaczek na papierze szarym, niewielki ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.46ba
Mi.44
120 PLN
11708

1919 wydanie krakowskie, znaczek na papierze szarym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.46bb
Mi.44
200 PLN
11709

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB z poz. 12 w kolorze jasno szaroniebieskim na papierze jasnoszarym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.46bb
Mi.44
200 PLN
11710

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.47
Mi.45
300 PLN
11711

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Miszczak.

Fi.47
Mi.45
280 PLN
11712

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem typ3, niewielka podlepka, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein i z opisem Schmutz.

Fi.47
Mi.45
300 PLN
11713

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem typ 2, gwarancja Jungjohann.

Fi.47
Mi.45
300 PLN
11714

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA poz. 48 bez gumy, gwarancja Krawczyk.

Fi.47
Mi.45
150 PLN
11715

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.47
Mi.46
400 PLN
11716

Fi.47ab
Mi.45
300 PLN
11717

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze różowoczerwonym z nadrukiem formy IVA z poz. 40 z charakterystyczna usterką "zalane litery AA", rzadkie - przedrukowano tylko około 80 znaczków z tym błędem, gwarancja i opis błędu i koloru Schmutz.

Fi.47ab B
Mi.45
1 200 PLN
11718

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 Kr. z nadrukiem formą IVA, z błędem na poz.54 "brak kropki przy ornamencie", gwarancja Schmutz.

Fi.47B
Mi.45
3 200 PLN
11719

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem forma IVB, gwarancja Mikstein.

Fi.48
Mi.46
350 PLN
11720

1919 wydanie krakowskie, ledwie widoczny ślad po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.48
Mi.46
450 PLN
11721

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVB na niebieskawym papierze, gwarancja Jungjohann.

Fi.48ab
Mi.46
550 PLN
11722

1919 wydanie krakowskie, pełen półarkusz z nadrukiem całym nadrukiem formy V, jest to naśladownictwo nadruków krakowskich zlecone na życzenie oficjeli pocztowych przy wykorzystaniu składu drukarskiego dolnej połowy pierwszej formy przedrukowej, stąd wiele pozycji z tej formy posiada duże podobieństwo i cechy oryginalnych przedruków, doskonały materiał badawczy i porównawczy, minimalne uszkodzenia w narożnikach i na obrzeżach, ogólnie doskonały stan zachowania.

2 000 PLN
11723

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 6 bez gumy, gwarancja Schmutz.

Fi.50
Mi.49
25 PLN
11724

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 87-97, górny znaczek załamanie w gumie, gwarancja.

Fi.50a
Mi.49
140 PLN
11725

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC poz. 92, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.50a
Mi.49
30 PLN
11726

1919 wydanie krakowskie, pasek znaczków z nadrukiem formy IIC z poz. 68-98, gwarancja Ryblewski.

Fi.50a
Mi.49
280 PLN