Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14710 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 h. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.14 "cienkie Z", unieważniony rzadszym na tej wartości kasownikiem TARNÓW, gwarancja i opis Mikstein, Kalinowski. | Fi.36 B1 Mi.35 |
| 900 PLN | |
14711 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB poz.91, ciekawy egzemplarz, ma duże - prawie 1 mm wzajemne przesunięcie napisów POCZTA i POLSKA i blisko 7 mm przesuniecie rombu, szczególnie wyróżnia go mała kreseczka na lewym marginesie, która jest odbiciem brzegu formy przedrukowej, ślad po pierwszej podlepce, piękny stan zachowania, dwie przedwojenne delikatne sygnatury, gwarancja i oznaczenie. | Fi.37II Mi.36 |
| 9 000 PLN | |
14712 |
| 25 PLN | |
14713 |
| 25 PLN | |
14714 |
1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 20 PLN | |
14715 |
1919 wydanie krakowskie - BIELITZ OSTERR.SCHLES., oryginalnie użyty dnia 4.II.19 znaczek za 25/80 hal., dodatkowo niewielkie uszkodzenia nadruku, szczególnie P w POCZTA, gwarancja. | Fi.38 Mi.48 |
| 200 PLN | |
14716 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein. | Fi.38 Mi.48 |
| 20 PLN | |
14717 |
1919 wydanie krakowskie, miejscowy list z Bielska 1.II.19 w bardzo ładnym stanie. | Fi.38 Mi.48 |
| 400 PLN | |
14718 |
| 1 000 PLN | |
14719 |
1919 wydanie krakowskie, skrajny znaczek za 25/80 hal. z błędem "uszkodzone obie litery P" unieważniony obiegowo w Krakowie, po lewej ślady krawędzi formy przedrukowej, gwarancja. | Fi.38 B Mi.48 |
| 150 PLN | |
14720 |
| 1 000 PLN | |
14721 |
| 400 PLN | |
14722 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany na wycinku znaczek za 30 h. z nadrukiem formą IIB z poz. 42 z uszkodzonymi literami A, taki błąd jest katalogowany na tej wartości na pozycjach 52, 57, 72, 82 i 92 (Fi. 1900,-), w kolejnych fazach przedrukowywania II formą błąd ten jest katalogowany także na innych znaczkach 2 kolumny (poz. 32 i 42) oraz na wszystkich znaczkach 7 kolumny poniżej poz. 37, gwarancja i opis pozycji Schmutz. | Fi.39a B14 Mi.37 |
| 2 400 PLN | |
14723 |
1919 wydanie krakowskie - KASOWNIK RUSZTOWY KRAKÓW, znaczek za 40 h. z nadrukiem pierwszą formą poz. 94 czytelnie unieważniony kasownikiem rusztowym stosowanym czasem na skartach, ładny stan, sygnowany Witkowski, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.40 Mi.38 |
| 250 PLN | |
14724 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.40 Mi.38 |
| 200 PLN | |
14725 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 98, gwarancja i oznaczenie Mikulski. | Fi.40 Mi.38 |
| 200 PLN | |
14726 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 18, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.40 Mi.38 |
| 100 PLN | |
14727 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 12, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.40 Mi.38 |
| 100 PLN | |
14728 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 70, gwarancja i oznaczenie Puchała. | Fi.40 Mi.38 |
| 200 PLN | |
14729 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 h. z nadrukiem pierwszą formą poz. 78, lekki ślad podlepki, sygnatura Kronenberg, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.40 Mi.38 |
| 200 PLN | |
14730 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 h. z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 64, piękny stan, gwarancja Gryżewski, z opisem Mikstein. | Fi.40 No Mi.38 |
| 6 000 PLN | |
14731 |
| 12 000 PLN | |
14732 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym pierwszej formy z poz. 12, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Miksten, Schmutz. | Fi.40No Mi.38K |
| 4 500 PLN | |
14733 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, gwarancja i oznaczenie Mikstein i Schmutz. | Fi.41 Mi.39 |
| 70 PLN | |
14734 |
| 80 PLN | |
14735 |
| 70 PLN | |
14736 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 72, gwarancja i oznaczenie. | Fi.41 Mi.39 |
| 60 PLN | |
14737 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 h. z nadrukiem pierwszą formą poz. 91, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.41 Mi.39 |
| 200 PLN | |
14738 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.50, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.41 Mi.39 |
| 40 PLN | |
14739 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 12, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.41 Mi.39 |
| 50 PLN | |
14740 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 79, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.41 Mi.39 |
| 70 PLN | |
14741 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 92, słabszy stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.41 Mi.39 |
| 35 PLN | |
14742 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 93, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.41 Mi.39 |
| 40 PLN | |
14743 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 h. z nadrukiem pierwszą formą poz. 65, dwa zgięcia na gumie; niby bez podlepki (Fi. 200,-), ale liczony jak słabszy podlepkowy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.41 Mi.39 |
| 60 PLN | |
14744 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 h. z nadrukiem pierwszą formą z poz. 73 z błędem "dwukropek" (Fi.700,-), z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, gwarancja i oznaczenie Ways. | Fi.41 B2 Mi.39 |
| 1 100 PLN | |
14745 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Taipale. | Fi.41B1 Mi.39 |
| 90 PLN | |
14746 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja Łaszkiewicz, Mikstein. | Fi.41B1 Mi.39 |
| 100 PLN | |
14747 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 25 z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.41B1 Mi.39 |
| 70 PLN | |
14748 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.41B1 Mi.39 |
| 120 PLN | |
14749 |
| 70 PLN | |