Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14892 |
1917 niezrealizowany projekt (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal. w kolorze czerwonym, wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym z żółtym poddrukiem - rzadki, widać minimalny ślad po podlepce. | |
| 150 PLN | |
14893 |
1917 niezrealizowany projekt (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal. w kolorze zielonym, wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym, widać lekki ślad po podlepce, sygnowany T.Schetyna. | |
| 100 PLN | |
14894 |
1918-19 ZAWIERCIE, wydanie "Gen. Gouv. Warschau", znaczek za 20 fen. unieważniony prowizorycznym stemplem z okresu przejściowego w Zawierciu, gwarancja. | Fi.13 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
14895 |
1918 prekursory, list polecony ze Lwowa 21.12.18 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.194, 220 |
| 80 PLN | |
14896 |
1918 STRZEMIESZYCE obszar byłego zaboru rosyjskiego po okupacji austro-węgierskiej - ZNACZEK DZIELONY, połówka znaczka dopłaty Bośni i Hercegowiny za 50 h. użyta 28.II.19 w Strzemieszycach, to nowe odkrycie - do tej pory znane jest użycie połówki takiego znaczka w Busku, Dąbrowie, Stopnicy i Szydłowie. | Mi.P12 |
| 300 PLN | |
14897 |
1918 prekursory, przekaz paczkowy do paczki z książkami z Krakowa 13.12.18 do Cieszyna opłacony znaczkami austriackimi mającymi moc obiegową do 20.01.1919. | |
| 120 PLN | |
14898 |
1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - Katalog Prac Konkursowych, książeczka zawierająca 148 projekty na 35 stronach, w tym 4 - na brakującej zwykle stronie 8 w kolorze niebieskim (kartka luźno włożona), 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie (dwie strony oddzielnie dołożone luzem); część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; kompletny katalog w dobrym stanie, typowe drobne uszkodzenia okładki. | |
| 1 900 PLN SPRZEDANY | |
14899 |
1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - katalog Prac Konkursowych, dwie książeczki zawierające (na 35 stronach) 144 projekty znaczków w kolorze niebieskim w pierwszej książeczce i brązowej w drugiej książeczce, i po 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie, brakująca jak w większości katalogów strona 8; część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; katalogi z uszkodzeniami okładek w środku w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 2 200 PLN | |
14900 |
1918 LIPNO (ЛИПНО) - współkursory - wydanie GGW, znaczek za 10 fen z skasowany na wycinku -7.12.18 stemplem prowizorycznym - datownikiem rosyjskim, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 400 PLN | |
14901 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Frysztat nadany 9.12.18 na Morawy opłacony znaczkami austriackimi. | |
| 120 PLN | |
14902 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Skawiny nadany 30.12.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 200 PLN | |
14903 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Skrzeczowa nadany 13.12.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 200 PLN | |
14904 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Jaworzna nadany 30.12.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 200 PLN | |
14905 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Karwiny nadany 17.12.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 200 PLN | |
14906 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Chybi nadany 13.11.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 200 PLN | |
14907 |
| 200 PLN | |
14908 |
| 80 PLN | |
14909 |
| 600 PLN | |
14910 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.130.-), najdroższy znaczek za 6 hal gwarancja; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 110 PLN | |
14911 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 100 PLN | |
14912 |
1919 wydanie Komisji Likwidacyjnej, znaczek za 6 hal. gwarancja. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 70 PLN | |
14913 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, narożny znaczek za 5 h. z niekatalogowanym błędem "przecięta dolna ramka", gwarancja. | Fi.57 B Mi.56 |
| 162 PLN SPRZEDANY | |
14914 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, marginesowy znaczek za 5 h. z niekatalogowanym błędem "znacznie zniekształcone y", gwarancja. | Fi.57 B Mi.56 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
14915 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Białej nadana 1.03.19 do Wiednia. | Fi.57, 62 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
14916 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 5 h. z niekatalogowanym błędem "uszkodzone O i L w POLSKA", gwarancja. | Fi.57B Mi.56 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
14917 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
14918 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 hal., gwarancja. | Fi.58 Mi.57 |
| 60 PLN | |
14919 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 h. jasnym odcieniu, z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", gwarancja i opis. | Fi.58 B1 Mi.57 |
| 80 PLN | |
14920 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 h., z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", gwarancja i opis. | Fi.58 B1 Mi.57 |
| 90 PLN | |
14921 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, list z Bielska na kopercie żałobnej do Austrii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | Fi.59 |
| 100 PLN | |
14922 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, marginesowa parka znaczków za 10 h., górny z błędem na poz.3 małego arkusza "uszkodzona lewa cyfra 0", gwarancja i opis pozycji Landre, Berbeka. | Fi.59 B Mi.58 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
14923 |
1919 kartka z Cieszyna 5.5.19 do Tarnowa, gwarancja. | Fi.60 Mi.59 |
| 120 PLN | |
14924 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Bielska wysłana 3.5.19 do Libiąża, dziurka po archiwizacji. | Fi.60 Mi.59 |
| 80 PLN | |
14925 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Rzeszowa wysłana 20.3.19 do Olkusza. | Fi.60 Mi.59 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
14926 |
1919 kartka nadana w składnicy pocztowej w Czerminie przez urząd zwierzchni w Świecanach do Olkusza, stempel składnicy "* CZERMIN GAL. *". | Fi.60 Mi.59 |
| 200 PLN | |
14927 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka nadana 10.03.19 z Muszyny do Nowego Sącza. | Fi.60 Mi.59 |
| 100 PLN | |
14928 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Sanoka do Przemyśla, stempel cenzury wojskowej w Sanoku. | Fi.60 |
| 100 PLN | |
14929 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Puław nadana 30.03.19 do Lublina. | Fi.60 |
| 100 PLN | |
14930 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 15 h. z niekatalogowanym błędem "przecięta ramka w lewym dolnym narożniku", gwarancja. | Fi.60 B Mi.59 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
14931 |
1919 całostka z nadrukiem typ 25a z obiegu pocztowego z Bielska nadana 6.06.19 do Czechosłowacji. | Fi.60, Cp16Ix |
| 100 PLN | |