Aukcja 118. Wydania przedrukowe 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
14670

Fi.28B11
Mi.27
500 PLN
14671

Fi.28Ndwo
Mi.26DD
6 000 PLN
14672

Fi.28No
Mi.27K
4 500 PLN
14673

Fi.28No B11
Mi.27K
600 PLN
14674

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikulski.

Fi.28Non
Mi.26DD
9 000 PLN
14675

Fi.29
Mi.28
30 PLN
14676

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 90 hal. ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28
40 PLN
14677

Fi.29
Mi.28
1 200 PLN
14678

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal., dość rzadki z nadrukiem odwróconym (Fi.600.-), poza widocznym na skanie małym przebarwieniem w lewym górnym rogu w ładnym stanie, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.29 No
Mi.28
500 PLN
14679

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z rzadszym nadrukiem odwróconym, dodatkowo z błędem na poz.8 "brak lewego poziomego ramienia litery T" (Fi.900.-), gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29 No B11
Mi.28
900 PLN
14680

Fi.29B9
Mi.28
100 PLN
14681

Fi.29B10
Mi.28
135 PLN
14682

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
14683

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 h. z nadrukiem pierwszą formą ze znanym od lat, ale dotąd niekatalogowanym błędem na poz. 7 "podstawa i nóżka litery P w POCZTA skośnie ścięte", piękny stan; gwarancja i opis pozycji Mikstein.

Fi.30 B
Mi.29
12 000 PLN
14684

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 h. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "ścięte S i pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.31 B
Mi.30
3 600 PLN
14685

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
14686

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
14687

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 h. z nadrukiem pierwszą formą poz.87, ładny stan zachowania", gwarancja Mikstein, z opisem Ćwiertnia.

Fi.32I
Mi.31
170 PLN
14688

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
14689

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
14690

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 51, gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
14691

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 63, gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.32I
Mi.31
220 PLN
14692

1919 wydanie krakowskie, rekonstrukcja arkusza I formy przedrukowej na stu znaczkach opłaty, w tym 10 znaczków z błędem "cienkie Z", po jednym z błędem "dwukropek", "uszkodzone A", "otwarte O w POCZTA", wszystkie znaczki z gwarancją i oznaczeniem pozycji.

Fi.32I, 35, 40-43, 45I
9 800 PLN
14693

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
14694

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
14695

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 h. z nadrukiem formą IIE poz. 23, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnowany WITKOWSKI, gwarancja Bruba, z opisem Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
360 PLN
14696

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 h. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z" (Fi.1900.-), gwarancja i opis Mikstein, Mikulski.

Fi.33 B1
Mi.32
1 800 PLN
14697

Fi.34
Mi.33
240 PLN
14698

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 79, gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.34
Mi.33
240 PLN
14699

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.24 "cienkie Z" (Fi.380.-), ledwo widoczny ślad po podlepce, przedwojenna sygnatura, gwarancja i oznaczenie.

Fi.34 B1
Mi.33
320 PLN
14700

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 h. z nadrukiem pierwszą formą z rzadkim błędem na poz. 73 "dwukropek", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34 B2
Mi.33
1 200 PLN
14701

Fi.35
Mi.34
220 PLN
14702

Fi.35
Mi.34
100 PLN
14703

Fi.35
Mi.34
100 PLN
14704

Fi.35
Mi.34
250 PLN
14705

1919 wydanie krakowskie - KRAKÓW 1A, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z niekatalogowanym błędem na poz.93 "uszkodzony romb" unieważniony obiegowo w Krakowie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.35 B
Mi.34
150 PLN
14706

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 h. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 15 "cienkie Z" (Fi. 900,-), piękny stan zachowania, gwarancja firmowa Gryżewski, Mikstein, ćwiertnia, z opisem.

Fi.35 B1
Mi.34
1 000 PLN
14707

Fi.36
Mi.35
800 PLN
14708

Fi.36
Mi.35
900 PLN
14709

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 h. z podniesionym w górę nadrukiem pierwszą formą z usterką na poz. 47 "uszkodzone P w POLSKA", gwarancja i oznaczenie Łaszkiewicz.

Fi.36
Mi.35
600 PLN