Aukcja 118. Wydania przedrukowe 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
14230

Mi.2
500 PLN
14231

65 PLN
14232

1918 seria pomnikowa, znaczek wydania przedrukowego stemplowany grzecznościowo na kartce w pierwszym dniu obiegu 17.11.18.

100 PLN
14233

1918 seria pomnikowa, kartka wysłana 4.12.18 z Warszawy do Krakowa, ładny stan zachowania.

Fi.2, 3
Mi.2, 3
700 PLN
14234

1918 seria pomnikowa, list z Warszawy prawidłowo opłacony nadany 5.12.18 do Zamościa.

Fi.2, 3
700 PLN
14235

1918 PIERWSZY DZIEŃ OBIEGU seria pomnikowa, znaczek za 5f/2gr skasowany 17.11.18 w dniu wejścia do obiegu razem ze znaczkiem okupacji niemieckiej - "Gen.- Gouv. Warschau" za 10f na formularzu kartkowym jako frankatura mieszana; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2, 10
500 PLN
14236

Fi.2-4
50 PLN
14237

1918 seria pomnikowa, seria stemplowana.

Fi.2-5
Mi.2-5
80 PLN
14238

Fi.2-5
Mi.2-5
30 PLN
14239

1918 seria pomnikowa, seria stemplowana na kopercie adresowanej z Warszawy do Wtelna.

Fi.2-5
Mi.2-5
140 PLN
14240

1918 seria pomnikowa, seria kasowana na wycinkach.

Fi.2-5
50 PLN
14241

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i oznaczenie.

Fi.2B1
Mi.2
40 PLN
14242

1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "Poezta".

Fi.2B1
Mi.2
100 PLN
14243

Fi.2B5
Mi.2
70 PLN
14244

1918 seria pomnikowa, pasek znaczków z rzadkim w tym wydaniu abklaczem.

Mi.3
100 PLN
14245

Mi.3
65 PLN
14246

Mi.3
360 PLN
14247

Mi.3
75 PLN
14248

1918 seria pomnikowa, parka z przesuniętym w pionie nadrukiem, napis Poczta Polska już w linii ząbkowania poziomego, gwarancja Miszczak.

Mi.3
100 PLN
14249

1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. ze znacznym uszkodzeniem rysunku znaczka podstawowego po prawej, gwarancja Krawczyk.

Fi.3 MK
50 PLN
14250

1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. ze znacznym przesunięciem nadruku w pionie, cały napis "Poczta Polska" znajduje się na górze, a prawie cały 10 FEN. 10 na dole znaczka, poza cieniem śladu po podlepce ładny stan zachowania, gwarancja krawczyk.

Fi.3 MK
120 PLN
14251

Fi.3B1
Mi.3
80 PLN
14252

Fi.3B1
Mi.3
40 PLN
14253

Fi.3B1
Mi.3
70 PLN
14254

Fi.3B2
Mi.3
30 PLN
14255

1918 seria pomnikowa, prawy dolny znaczek z błędem "uszkodzona prawa górna część litery N", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.3B2
Mi.3
120 PLN
14256

Fi.3No
Mi.3K
450 PLN
14257

Fi.3No B2
Mi.3K
200 PLN
14258

Mi.4
2 800 PLN
14259

1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z błędem na poz.26 "P w Poczta wyszczerbione", ubytek papieru na froncie, gwarancja i opis.

Fi.4 B4
100 PLN
14260

Fi.4B1
Mi.4
100 PLN
14261

Fi.4B9
Mi.4
120 PLN
14262

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.4No
Mi.4K
250 PLN
14263

Fi.4No
Mi.4K
250 PLN
14264

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Petriuk.

Fi.4No
Mi.4K
120 PLN
14265

1918 seria pomnikowa, znaczek za 50 f./20 gr. z bardzo mocno przesuniętym w górę nadrukiem, tylko znaczki z dolnego rzędu arkusz nie miały w takim przypadku nominału na dole znaczka, gwarancja.

Fi.5 B
250 PLN
14266

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, gwarancja Schmutz.

Mi.6
45 PLN
14267

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy znaczek z błędem "Poczto", słabszy stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.6 B8
Mi.6
250 PLN
14268

1918 wydanie PP/GGW, podstawowa seria w czworoblokach z nadrukami z I i II formy, w tym znaczki z rzadkimi nadrukami drugiej formy; Fi. 6, 9II i 13II z gwarancją.

Fi.6-16 I-II
Mi.6-16 I-II
4 000 PLN
14269

1918 wydanie PP/GGW, prawy znaczek z błędem "odwrócona litera k", gwarancja i oznaczenie.

Fi.6a B7
Mi.6
200 PLN